Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
zibi

Social lending - pożyczki społecznościowe

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt jeszcze nie napisał o tzw. pożyczkach społecznościowych, z angielska social lending. Jest już w Polsce kilka serwisów, które oferują możliwość pożyczenia komuś pieniędzy, jak i pożyczenia od kogoś pieniędzy, znając te osoby tylko z Internetu. Jednym z takich serwisów jest kokos.pl

 

Jak czytam "oferuje z jednej strony możliwość zaciągnięcia przez internautę pożyczki (oprocentowanej od 7% rocznie), a z drugiej strony możliwość zarobienia na udzielaniu pożyczek (aż do 26% rocznie)"

 

W sumie nie wiem jak to możliwe, bo na pierwszy rzut oka, te dwie informacje są sprzeczne, ale kto wie. No właśnie, kto wie, bo ja jestem bardzo ciekawy waszych doświadczeń i przede wszystkim tego, czy taka oferta, tzn, social lending może byc alternatywą dla chwilówek i parabanków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele o tym czytałem i nawet zastanawialem się, czy nie założyć konta np. w finansowo.pl Jednak prawdę mówiąc nie wiem, jak wygląda weryfikacja użytkoników, pożyczyć komuś kasę "na pałę" to dośc ryzykowna sprawa myślę, tym bardziej że "znamy go" tylko z sieci. Poniżej krotki info o finansowo.pl nie wiem, która oferta (w sensie czy ten kokos czy finansowo) jest lepsza, ale chętnie poznam opinie tych, którzy brali tam pożyczki i którzy je oferowali. Idea jest bardzo interesująca.

 

Jak chemy funkcjonować? Jakie cele nam przyświecają? Otóż wierzymy, że stoi przed nami niepowtarzalna szansa usprawnienia i uproszczenia transferu pieniędzy między ludzmi. Po prostu. Chcemy "wyręczyć" systemy bankowe z prozaicznej czynności jaką jest pożyczanie pieniędzy ludziom którzy ich po trzebują, oferując jednocześnie dobry sposób na ich inwestowanie. Internet i komórki są do tego świetnym narzędziem. Niejako przy okazji chcemy zachęcić do korzystania z naszej oferty ludzi, którzy dotychczas - z różnych powodów - nie korzystali z oferty banków. Finansowo.pl daje im możliwość zrealizowania potrzeb których banki dotychczas nie zaspakajały. Mamy nadzieję, że coś, co obecnie jest niszą na rynku, stanie się kiedyś bardzo powszechną usługą. W końcu każdy z nas ma potrzeby finansowe ale nie każdy chce realizować je poprzez pośrednika jakim jest bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem okazji korzystać z pożyczek społecznościowych ani w formie kapitałobiorcy ani kapitałodawcy. Z tego co się kiedyś interesowałem tym zagadnieniem ocena danego pożyczkobiorcy wynika przede wszystkim z danych podanych przez samego pożyczkobiorcę. Serwis zajmuje się np. weryfikacją dokumentów tożsamości, ale sama ocena ryzyka pozostaje w rękach inwestora.

 

Najbardziej miarodajnym sposobem jest chyba historia danego użytkownika w serwisie, widzimy bowiek ile pożyczek zaciągnął i jak wyglądała ich spłata, chociaż wiadomo że np mimo 10 spłaconych pożyczek kolejnej może już nie spłacić i co wtedy ? Trzeba też pamiętać, że ludzie z jakiś powodów chcą pożyczyć pieniądze za pośrednictwem takiego serwisu jak kokos.pl, a nie tradycyjnie z banku.

 

Zibi odnośnie twojej wypowiedzi odnośnie wysokości oprocentowania to chyba miał to być przedział w jakim może być oprocentowana pożyczka. Czyli w zależności od tego jakie ryzyko wiąże się z danym użytkownikiem można mu pożyczyć pieniądze z oprocentowaniem na poziomie 7%-26%. Wiecie może czy górna granica oprocentowanie nie wynika czasem z ustawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się muszę temu przyjrzeć, ale dokladnie patrząc w obu serwisach to nie ma zbyt wielu osób chętnych na pożyczenie 2 tysięcy złotych na rozsądnych warunkach. Prawdę mówiąc na ich miejscu wcale bym się nie zdziwiła, bo ktoś może wziąć kasę i tyle go widzieli. Z 2 tysicami jeszcze można walczyć,a le pożyczysz komuś 100 złotych, ten nie odda i co pójdziesz na policję i będziesz sprawy w sądzie zakładał? Pewnie każdy machnie ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×