Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
markus

mBank - regularne oszczędzanie

Rekomendowane odpowiedzi

Z mBankiem jest trochę tak, że im bardziej rośnie w siłę, tym zapisy umów i regulaminów (nie ma chyba miesiąca, żeby w nim coś nie pogrzebali, oczywiście na niekorzyść klientów) są trudniejsze do zrozumienia. Teraz, przy okazji logowania się i przygotowywania przelewów, wyskakuje natrętne okienko zachęcające do regularnego oszczędzania. Jedna z opcji jest dośc ciekawa, ale tajemnicza. Otóż jednym kliknięciem myszki można zobowiązać się do tego, że przy okazji każdego przelewu niejako dodatkowo oszczedzać będziemy 5 złotych. Jesli wykonujesz powiedzmy 50 przelewów w miesiącu powyzej 10 złotych, to oszczędzasz 250 złotych. Ale teraz najlepsze - gdzie oszczędzasz tę kasę? Czy któs może mi odpowiedziec, bo ja odpowiedzi nie znalazłem.

- czy ta kasa gromadzona jest gdzieś na oprocentowanym koncie?

- jesli mam darmowe i nieoprocentowane eKonto to te osczędności też nie sa oprocentowane?

- i co się stanie, gdy jednak rozmyślę się i nie będę chciał aż do emerytury, jak zachęca mnie bank, osczędzać piatala od każdej transkacji?

 

Jak ktoś już to przetrawił, prosze o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mam konta w mBanku, ale kiedyś miałem. Najbardziej wkurzało mnie, że non stop do mnie dzwonili, a to kartę kredytową chcieli wcisnąć, a to kredyt na rachunku otworzyć. Kusili też lokatami. Oprocentowanie jak na tamte czasy było całkiem ok, ale potem w praniu okazywało się słabe. Albo trzeba było kasę zostawiać na minimum rok lub dłużej, by mieć odpowiednie oprocentowanie (oczywiście nie ruszając nic z lokaty przez ten czas), albo oferta dotyczyła na przyklad ostatniego misiąca lokaty. Jak w ogóle udawało mi się dojśc na krótkich okresach czasu do 3% oprocentowania lokaty, to było dobrze. A przez telefon co? Nawet 6% w skali roku dostanie Pan u nas zakładając lokatę - opowiadała pieknym głosem jakaś panienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokata to raczej żadna inwestycja, prędzej zamrażarka pieniędzy. Jeżeli kasa się Ciebie nie trzyma, za dużo wydajesz i chodzi Ci bardziej o to, żeby zaoszczędzić a nie zarobić kokosy to lokata jest ok. Ale jeżeli pragniesz dużych procentów - musisz podejmować pewne ryzyko. Nikt za Ciebie milionów nie zarobi - musisz zrobić to sam i wziążć na siebie całą odpowiedzialność. Nigdy nie miałem doczynienia z mbankiem, ale zawsze kojarzył mi się bardzo pozytywnie. Może dlatego, że lubię nowoczesne banki, a mbank swego czasu taki był. W sumie był prekursorem internetowej obsługi konta w Polsce, dlatego też nie mogę nic złego powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank mim zdaniem jest chyba najlepszym bankiem z obsługą przez net (choć wiele ciepłych słów słychać ostatnio o Alior). Mam tam konto od kilku lat, najpierw zwykłe eKonto, potem maxa. Dla mnie szczególnie istotne jest to, że mogę "spotkać się" z pracownikiem banku czy tez jego przedstawicielem na live czacie. Nie muszę dzwonić, dostawać szału na infolinii, nie muszę jeżdzić daleko do miasta do odzdziału. Wchodzę sobie (polecam wieczór/noc - bo "kolejki" do czata są najmniejsze) i po prostu zalatwiam sprawę. Zwykle z dobrym skutkiem, bo ci od czata znają się lepiej na ofercie banku niż te matołki z infolinii. Ja mogę polecić, fajne rzeczy można z nimi ugrać, jak bierze się kilka porduktów, np ubezpieczenie. No i usługa e-makler, dzieki której można szybko kupić/sprzedać akcje. Komfortowa sprawa i mi sie tam podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbank jest do tyłu w kwestiach giełdowych i inwestycyjnych. Niby jest e-makler, ale to jednak mało. Inne banki interentowe wyprzedziły go już sporo. Nie wiem czy wiecie, ale w mBanku nie ma na przykład platformy do handlu walutami forex. A w Alior jest:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zapytać o tę sprawę na liveczacie, ponoc polecanej opcji kontaktu z bankiem. Poniżej skutek, prosze porównać godzinę rozpoczęcia czata z godzina w prawym dolnym rogu i kolejką, w której musiałem jeszcze czekac. Niestety cierpliwość mi się skończyła, do mbanku zreszta też.

 

 

 

ruvhvm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) fakt z tym livecahetem rzeczywiście bywa problem:)

Ale ogolnie ja osobiście jestem dosyć zadowolony z usług mbankowych. posiadam już konto od dosyć dawna - nie wydzwaniają do mnie. Mam troszkę pakietów dodatkowych - opieka medyczna jakieś tam ubezpieczenia na życie za grosze. i rzeczywiście opłat za używanie nie ma żadnych. Mam wrażenie że zarabiają głównie na niewiedzy tj jak zrobi się coś spoza cennika "0" to przychodzi za to sporo zapłacić. Wypłaty z euronetu sa za darmo więc byłem pewny że sprawdzenie salda w owym bankomacie również. No i tutaj niestety niespodzianka. Kiedys bardzo usilnie potrzebowałem na mieście sprawdzić czy mam już wypłątę na koncie i niestety zrobiłem to kilkakrotnie i potem nagle z konta uciekło jakieś 20zł:/ Ale tak poza tym to zastrzeżeń nie mam żadnych. Obsługa spoko. Brak opłat. Ogromny wybór darmowych bankomatów. Jednym słowem polecam. Bank niby internetowy ale moim zdaniem już z tradycjami. Mnóstwo opcji pakietów dodatkowych - możliwość wpłacania pieniędzy. Oby tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian

witajcie ja mam konto w mbanku i co wiem to na emax plus jest 1,3% tu jest link [... ] ale też działa ostat lokata 3 dniowa na 3% 

%

Edytowane przez admin
[...] regulamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam włączoną opcję w której kwota płatności kartą jest zaokrąglana do pełnej kwoty i te 'drobniaki" trafiają na nasz rachunek, niby fajne ale na dłuższą metę uciążliwe, zrezygnowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie,  najlepiej zajrzeć sobie do rankingu lokat:

https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

I o dziwo obecnie najlepszą formą oszczędzania jest nie lokata ale konto oszczędnościowe w banku pekao. Obecnie lokaty są nisko oprocentowane i trudno znaleźć coś wiekszego niż na 2 czy na 2,5%. Konto oszczednościowe daje z kolei 3% w skali roku. 

No i warto się pospieszyć bo jeśli założycie sobie konto do konca tego miesiąca to zyskacie 200 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×