Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rachunki walutowe cieszą się niezwykle dużą popularnością. Zakładają je przede wszystkim te osoby, które często podróżują, wyjeżdżają i mają do czynienia z operacjami bankowymi poza granicami naszego kraju. Mając konto walutowe, można zdecydowanie obniżyć koszty, jakie związane są z wypłatą pieniędzy z bankomatów, czy przy przeliczaniu walut podczas płatności bezgotówkowych. Oczywiście konta walutowe to również doskonała opcja dla osób, które spłacają kredyty w obcej walucie, jak i dla studentów, którzy wyjeżdżają za granicę w ramach programu Erasmus.

Im lepszego dokonamy wyboru, tym większe będzie nasze zadowolenie. Warto więc sprawdzić oferty kilku banków, porównać je i wśród oferowanych nam możliwości wybrać taką, która okaże się być tą najlepszą.

Wybierając placówkę bankową w Polsce, możemy otrzymać najczęściej rachunek walutowy w najpopularniejszych walutach, a więc w euro, w dolarze amerykańskim, funcie brytyjskim, jak również i franku szwajcarskim. Znajdziemy jednak wśród licznych ofert i taką, która zapewni nam rachunek w czeskiej koronie, czy japońskim jenie. Jeśli zaś będziemy chcieli wybrać rachunek połączony z kartą płatniczą, wtedy będziemy mogli otrzymać jedynie opcję z walutą europejską lub z dolarem. Każdy bank zaoferuje nam inną ofertę i jeśli interesuje nas konkretne rozwiązanie, z tą konkretną placówką możemy podpisać umowę. Największą ofertę wśród rachunków walutowych może zapewnić nam Deutsche Bank- 13 walut i Nordea Bank-9walut.

 

Dla zainteresowanych kompletne porównanie kont walutowych na wiosnę 2014 np.  znajdziecie tutaj.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Revis96

Takie porównanie kont walutowych to bardzo fajna sprawa, bo można szybko zobaczyć, które banki oferują najkorzystniejsze warunki. Warto sobie założyć takie konto walutowe szczególnie do spłaty kredytu, ale już niekoniecznie żeby korzystać tutaj z oferty banku przy przewalutowaniu. Od tego są kantory internetowe takie jak kantoronline.pl gdzie można kupić tanio franka a następnie przelać go na swoje konto walutowe i spłacić ratę w banku. W ten sposób można zaoszczędzić nawet na nowe, średniej jakości auto przez cały okres spłaty kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu założyłam sobie konto walutowe bo sporo podróżuję oraz chciałam mieć pewne zabezpieczenie ( dostęp do konta za granicą, w razie kradzieży na przykład). Zdecydowałam sie na konto w smart banku. Jako jedno z niewielu jest całkowicie darmowe. Na stronie są szczególy konta, możecie sobie poczytać:

http://www.tanie-konto.pl/smart-bank/smart-konto-eu-walutowe/

 

Bank nie ma fizycznie swoich placówek ale oczywiscie jest objęty wszystkimi gwarancjami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olbrych

Najlepsza kombinacja to bezpłatne konto walutowe i kantor czy platforma wymiany walut online. Ja tak postąpiłem i posiadając bezpłatne konto na Gieldawalut.com oraz konto walutowe w banku oszczędzam sporo pieniędzy i czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta Kuż

Konto w aliorze jest OK, w firmie się sprawdza, bardzo szybko wysyłam z niego przelewy do Pluskantor.pl gdzie wymieniem wyjątkowo korzystnie środki otrzymywane z zagranicy na PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość crisper

Konto jest OK:) Natomiast wymieniam przez Gieldawalut.com, jednak taniej, a tak samo szybko i już nie odsyłam z powrotem na rachunek pieniędzy tylko jesli mają się znależć u innego odbiorcy od razu z platformy robię przelew, to jest bardzo praktyczne uzupełnienie głównej usługi (przewalutowania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MikJack

Mam w tym właśnie banku i jestem szczerze zadowolony z rachunku:) Dzięki posiadaniu konta walutowego dużo taniej niż kiedyś realizuję przewalutowania wszelkich wpływów z zagranicy.  Wygląda to tak że z rachunku w EUR bezpłatnie wysyłam pieniądze do Pluskantor.pl, kupuję PLN bardzo korzystnie i na konto w złotówkach też odsyłam za free:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Waldek

Ja mam konto walutowe w Aliorze i wymieniam w Kantor Ekspert ponieważ mają lepszy kurs. Jestem zadowolony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Estik

Słusznie obmyślana strategia:) Darmowy rachunek w walucie a wymiana taniej niż w banku. Kiedy otrzymuję platności od klientów z zagranicy (najczęściej w GBP i EUR) od razu, w kilka minut to wpłacam do gieldawalut.com i wymieniam na PLN. Transfer mnie nie kosztuje ani pieniędzy ani czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bastio

Słusznie obmyślana strategia:) Darmowy rachunek w walucie a wymiana taniej niż w banku. Kiedy otrzymuję platności od klientów z zagranicy (najczęściej w GBP i EUR) od razu, w kilka minut to wpłacam do gieldawalut.com i wymieniam na PLN. Transfer mnie nie kosztuje ani pieniędzy ani czasu.

Bezpłatne konta walutowe oferuje nie jeden bank, jak ja zakładałem sprawdziłem jeszcze czy mogę z tego rachunku za darmo wysyłać pieniądze do e-kantoru, bo każdy wpływ z zagranicy od moich klientów od razu chciałbym wymieniać w Amronet na złote, w banku też mogę przewalutować, jednak drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szenia

Najlepiej takie, żeby było sprawnie obsługiwane przez kantor internetowy:) Mam na myśli to, żeby z kantoru można było szybko i bezpłatnie wysłać przewalutowane pieniądze na nasz rachunek.  Zanim zaczęłam kupować walutę przez Pluskantor.pl,  sprawdziłam jakie banki są zintegrowane z kantorem. Mam teraz w zasięgu ręki tanie przewalutowanie oraz bezpłatny rachunek walutowy z możliwością płacenia za granicą kartą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maket
W dniu 4.06.2018 o 10:52, Madame napisał:

ING ma dobre warunki konta walutowego. Opłaty są niskie.

Chętnie sprawdzę, bo na pewno mi się przyda niebawem rachunek w EUR. Chciałbym przede wszystkim aby sprawnie było można z niego wpłacać wpływy do Gieldawalut.com, gzie indziej taniej nie przewalutuję na PLN. Ich kursy  jak porównywałem niedawno były nie do przebicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Maszkot
W dniu 4.06.2018 o 10:52, Madame napisał:

ING ma dobre warunki konta walutowego. Opłaty są niskie.

Tak samo jest istotny wybór rachunku walutowego jak i e-kantoru.  W wyborze konta bankowego pomogła mi porównywarka, natomiast kantor Amronet już miałem na oku znacznie wcześniej tym bardziej że moja moja kuzynka korzysta z ich usług i zapewniła mnie że to uczciwa firma, a jak zerknąłem na wycenę walut jedynie się upewniłem że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gudmin
W dniu 4.06.2018 o 10:52, Madame napisał:

ING ma dobre warunki konta walutowego. Opłaty są niskie.

Tak samo jest istotny wybór rachunku walutowego jak i e-kantoru.  W wyborze konta bankowego pomogła mi porównywarka, natomiast kantor Amronet już miałem na oku znacznie wcześniej tym bardziej że moja moja kuzynka korzysta z ich usług i zapewniła mnie że to uczciwa firma, a jak zerknąłem na wycenę walut jedynie się upewniłem że warto.

Wybór kantoru ma dla mnie większe znaczenie, choć przyznam , że zwracałem uwagę na to aby założyć konto w takim banku, który byłby zintegrowany z Pluskantor.pl żeby bezpłatnie móc realizować przelewy i żeby dochodziły one na rachunek w parę minut. A kantor...dlaczego ten? Jest najwygodniejszy w obsludze spośród tych  z którymi w praktyce miałem styczność, kursy podobne, natomiast korzystniej finalnie wychodzi wymiana waluty, bo transakcje w Pluskantor nie są obciążone prowizją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sejton
W dniu 4.06.2018 o 10:52, Madame napisał:

ING ma dobre warunki konta walutowego. Opłaty są niskie.

Udało mi się znaleźć darmowe konto walutowe:) Płacę tylko za kartę- niewiele ale jest mi potrzebna żeby za granica płacić bez zbędnych kosztów. A jak wymieniam teraz dzięki temu walutę przez internet- zwykle na platformie gieldawalut.com, oszczędność na etapie przewalutowania jest duża, także warto było sobie uruchomić rachunek  w walucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ania

Kiedyś myślałam że bez sensu jest posiadanie konta walutowego, bo inna waluta niż PLN jest mi potrzebna nie częściej niż parę razy w roku. Dopiero kuzyn mi uświadomił, że jak sobie taki rachunek założę, zyskam dostęp do wygodniejszych i  tańszych przewalutowań. Miał rację:) Teraz jak kupuję EUR na platformie Amronet i sobie na konto przesyłam, tan kantor jest o wiele tańszy niż wszystkie w moim mieście, sprawdziłam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×