Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że warto oszczędzać. Świadomość posiadania kapitału daje poczucie bezpieczeństwa. Wyrobienie sobie takiego nawyku oszczędzania będzie dobrym rozwiązaniem. Ja póki co odkładam sobie 100zł na jakąś lokate w PKO BP. Miał ktoś z nia do czynienia?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje oszczędności umieściła bym tam, gdzie mogły by jeszcze na mnie pracować - nie wiem czy produkt luksusowy jak zegarek spełnił by moje oczekiwania ? Ale nieruchomość, złoto jestem pewna, że usatysfakcjonowały by mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że oszczędzanie ma sens, niestety jednak większa część Polaków nie ma oszczędności - o czym mówią liczne badania czy sondaże. By poprawić tę sytuację musimy przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że regularne oszczędzanie nawet małych kwot jest skuteczne. Tutaj kilka słów na temat mądrego oszczędzania - https://www.mini-credit.pl/madre-oszczedzanie.

Ja lubię oszczędzać, choć zauważyłam, że im więcej oszczędzę, tym trudniej wymyślić mi na co wydam te pieniądze

Tak to prawda, mam identycznie, ale chyba to dobrze, przynajmniej nie przeznaczymy tych pieniędzy na nieprzemyślane zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od kilku lat oszczędzam pieniądze na własny biznes. W związku z tym, że planuję otworzyć działalność w sektorze IT, pomyślałam, że dobrym rozwiązaniem byłoby finansowanie społecznościowe. Czy macie doświadczenia z tego typu pomocą? Jestem ciekawa jak wygląda taki rodzaj pomocy w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pozwala na to godne życie, bo jeśli ktos nie ma chleb, to nawet nie myśli o oszczędzaniu. Zadałbym pytanie, ilu mieszkańców naszego kraju może sobie pozwolić na luksus oszczędzania.

 

święte słowa! oszczędzanie jest spoko jak na luzie zostanie Ci funduszy na jedzenie, rachunki itd to fajnie, ale kto w PL może sobie na to pozwolić? 

hmmm mam 1 typ :

 - ludzie mieszkający samotnie - wydatki tylko na siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem opinię finansową, że powinno się odkładać na czarną godzinę 10% miesięcznego wynagrodznia, bo ZUS za jakiś czas pierdyknie, a emerytury (w związku z niżem demograficznym) będą dużo niższe, niż się można spodziewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie ma sens. Dobrze jest mieć własne pieniądze. Też chciałam oszczędzać ale niestety pojawiły się problemy. Założyłam polisolokatę ale musiałam ją rozwiązać przed terminem. Ubezpieczyciel powiedział, że nałoży na mnie opłatę likwidacyjną. Zaczęłam poszukiwać pomocy w sieci i natrafiłam na informacje jak odzyskać pieniądze z polisy http://www.mk-finanse.pl/oferta/odszkodowania/odzyskiwanie-oplat-likwidacyjnych/ . Zgłosiłam się do tej firmy i rzeczywiście pomogli mi w uniknięciu opłat. Bezpieczniej chyba oszczędzać odkładając w domu pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczedzanie wiadomo, ze ma sens - jesli ma sie jakis cel, na ktory sie oszczedza. Gorzej, ze nie ma po prostu gdzie/jak teraz oszczedzac:/ przeciez to oprocentowanie, ktore oferuja banki na lokatach/kontach jest po prostu smieszne i zalosne:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens na pewno jest, zawsze będzie więcej na emeryturze :) Pytanie tylko czy dasz radę odkładać tę kwotę co miesiąc, jeśli nie będziesz miała z tym problemu to jest to jakaś forma ciekawej inwestycji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zawsze warto mieć coś na czarną godzinę, choć dla mnie
takie odkładanie dla samego oszczędzania jest trochę bez sensu. Sama
lubię mieć cel, i to oczywiście jakiś namacalny, na który mogę zbierać,
bo inaczej nie umiem się zmotywować. Na przykład przez ostatni rok
zbierałam na wycieczkę, żebym mogla na urlop pojechać w fajne miejsce. W
tym momencie zarezerwowałam już hotel w Turcji: http://www.qtravel.pl/inspiracje/hotel-turunc-marmaris-id226 i bilety na samolot i mam poczucie, że to moja nagroda za
to, że udało mi się tak ładnie oszczędzać. Oczywiście miałam takie
momenty, gdzie chciałam podebrać z tych pieniędzy trochę na buty czy
torebkę, ale się powstrzymałam, z czego teraz się bardzo cieszę.

ITAK-DLMTURU-19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że ma sens. Wszystko jednak zależy od naszych możliwości finansowych i kosztów jakie musimy ponosić. Są jednak pewne koszty, które możemy ograniczyć i o których czasem nie zdajemy sobie sprawy, że są kanałem przez który uciekają nam pieniądze. Jest sporo poradników w Internecie i co chwilę pojawiają się artykuły czy to na znanych portalach jak Onet.pl czy też różnych blogach poświęconych finansom osobistym ( http://blog.mini-credit.pl/metody-skutecznego-oszczedzania,2015-04-12/ ). Ja osobiście staram się odkładać co miesiąc przynajmniej 200-300 złotych, a że jestem osobą cierpliwą to za rok już coś sobie mogę za to kupić - wycieczka, sprzęt do domu itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie ma sens, jeśli wyznaczymy sobie cel, na który będziemy odkładać pieniądze. Wtedy o wiele łatwiej mieć motywację, bo powstrzymywanie się od niepotrzebnych zakupów to spory wysiłek niejednokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie, zależy:

Odkładanie jakiejś tam sumy pieniędzy a potem jej wykorzystanie w odpowiednim celu jest okej. Ale jeśli mamy odkładać jakąś tam sumę pieniędzy (powiedzmy przez 40 lat) i nic z nią nie robić, to według mnie jest to bez sensu. Dlaczego? Trzeba wziąć pod uwagę to, że pieniądz traci na wartości. Wedlug mnie, najrozsądniejszym krokiem jest rozpoczęcie biznesu w Internecie. Reklama nie kosztuje dużo (trzeba wiedzieć, jak się promować). Jeśli jesteś zainteresowany, to ja korzystałem z tej strony :e-marketing24.pl

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinniśmy oszczędzać. Ja ostatnio nawet nie biorę pożyczek a po prostu biorę udział w programie partnerskim Profi Credit , stąd mam duże pieniądze. Wypłacają zawsze pieniądze w terminie także super sprawa. Ogólnie to polecasz ich produkty i od każdej sprzedanej pożyczki dostajesz 2% prowizji. Polecam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie oszczędzanie ma sens, co miesiąc odkładając jakąś sumę tak bardzo tego nie odczujemy a w skali roku może się uzbierać już coś konkretnego i mamy np na wakacje, albo zbieramy dalej na czarną godzine;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×