Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
  • 0
EwelinaW

Mieszkanie dla młodych - szukam opinii

Pytanie

Szukam opinii osób, które już skorzystały z rządowego dofinansowania "Mieszkanie dla Młodych". Długo czekaliście na decyzję? Jak to dokładnie u Was wyglądało? I czy jest duży wybór mieszkań?

Pytam, ponieważ zastanawiam się nad wzięciem kredytu na mieszkanie. Od kilku lat wynajmuję mieszkanie w Krakowie i opłaty za czynsz i wynajem są dosyć wysokie, a rata kredytu byłaby porównywalna. Co prawda istnieją limity cenowe, dla Krakowa wynoszą one 4894,5 zł za jeden metr kwadratowy mieszkania (żródło: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/) więc myślę, że znalazłabym jakieś ciekawe oferty w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj, na decyzję w zależności od banku czeka się nawet kilka tygodni. Program jest nowy i procedura załatwiania jest dość czasochłonna. Mam nadzieję że w miarę upływu czasu sprawniej to bedzie załatwiane. MdM i w ogóle kredyt hipoteczny jest oczywiście korzystniejszy niż płacenie czynszu. Tym bardziej można brać teraz i skorzystać na niskich stopach procentowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Opinie na temat Mieszkania dla Młodych są
podzielone: mamy zwolenników i przeciwników. Fakt można zyskać dofinansowanie do
wkładu własnego (po spełnieniu warunków programu), ale czasami banki podnoszą
marże dla takich kredytów. Warto jest porównać ofertę kredytową – z MdM i bez.
Jest tez kwestia limitów i ograniczenie nieruchomości do rynku pierwotnego.


 

Pozdrawiam

M.J.

Bankieria.pl

 

www.Bankieria.pl
– portal obiektywny o finansach, wszystko w jednym miejscu. Lokaty, konta,

kredyty, chwilówki – zestawienia, porównania, porady.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja już niestety na mieszkanie dla młodych jestem za stara :)... choć przyznaję, że to by była super oszczędność przy zakupie mieszkania Łódż Nowe budownicto zdecydowanie bardziej mi odpowiada niż staroświeckie bloki, a już tym bardziej mieszkania w kamienicach. Według mnie plusem MdM jest właśnie to, że ten program obejmuje deweloperskie mieszkania, bo młodzi ludzie powinni iść z duchem czasu, a nie osiadać w mieszkaniach odziedziczonych po dziadkach. Prawda jest taka, że po prostu czasy się zmieniają i trendy w budownictwie i architekturze również 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To znaczy ile masz lat? Bo obecnie przy dzieciach nie ma już ograniczenia wieku ! Sama jestem zdania,że warto jest się starać o dofinansowanie. Mozna dzięki temu wiele zyskać. Na stronie:

http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Mieszkanie-w-kredycie-jak-wybrac-nieruchomosc-z-mysla-o-przyszlosci&wid=17301793&smqbzticaid=114e2f

 

Znajduje się obecnie bardzo dobry artykuł o tym jak wybrać nieruchomość właśnie w kredycie mieszkanie dla młodych .Wprawdzie trzeba spełnić szereg kryteriów ale naprawdę jest to do ograrnięcia. Szczególnie jeśli skorzystalibyście z pomocy doradcy kredytowego , który w zasadzie pokierowałby Was od punktu do punktu.

 

Przy 2 dzieci można dostać ponad 20% dofinansowania do mieszkania. Pieniądze na pewno piechotą nie chodzą i na moje oko jest to bardzo duza pomoc, z której warto byłoby skorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ostatnio czytałem artykuł o tym,że o wiele więcej osób skorzystało z program Mieszkanie dla Młodych niż z programu Rodzina na Swoim . Tak więc jak widzicie program ten okazał się dużym sukcesem. Jestem zdania,że skoro jest możliwość dostania dofinansowania z rządu to warto jest z niej jednak skorzystać. W końcu pieniądze nie leżą na ziemi. Na tej stronie znajduje się dobry wpis o programie:

http://www.zainwestujwprzyszlosc.pl/mieszkanie-dla-mlodych-program-mdm/

Czy ktoś z Was słyszał również o zmianach w mdm jakie szykuje rząd? Być moze jeszcze  w tym roku będzie mozna kupić w programie mieszkanie na rynku wtórnym. Daje to bardzo duże mozliwości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odnośnie opinii/ sytuacji...

 

Zalety:

- dość duże dofinansowanie, na Waszym miejscu poczekałbym aż wejdzie nowelizacja ustawy w życie czyli za kilka tygodni.

Póki co znane są założenia ustawy, ale banki nie mają instrukcji zmieniających zasady funkcjonowania.

 

Wady: 

- nie zdążymy przez 35 rokiem życia :)

- cena za m2 zbyt wysoka,

- dłuższa procedura uzyskania kredytu niż standardowego hipotecznego (więcej podmiotów zaangażowanych),

- brak możliwości prowadzenia działalności (siedziba firmy w przypadku osób uzyskujących dochody z działalności),

 

Zacznijcie się rozglądać na rynku mieszkaniowym. W Krakowie raptem kilka inwestycji spełnia kryteria MDM na rynku pierwotnym. Może łatwiej będzie Wam nabyć mieszkania na rynku wtórnym.

 

Podpowiedż:
Jeżeli znajdziecie mieszkanie, które Wam się podoba, ale nie mieści się w cenie możecie spróbować dogadać się ze sprzedającym. Pamiętam jeszcze moich Klientów z wcześniejszego programu kredytów preferencyjnych- czyli Rodzina na Swoim. Bardzo często udało im się wynegocjować lepszą cenę gdy wspominali, że mogą tylko tyle otrzymać w banku (limit kredytowy), mają mniejszą zdolność kredytową i takiego kredytu nie otrzymają, lub umawiali się na określoną kwotę za wyposażenie - tym samym obniżając cenę metra kwadratowego.

 

Pozdrawiam
Adam Paczos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Odnośnie opinii/ sytuacji...

 

Zalety:

- dość duże dofinansowanie, na Waszym miejscu poczekałbym aż wejdzie nowelizacja ustawy w życie czyli za kilka tygodni.

Póki co znane są założenia ustawy, ale banki nie mają instrukcji zmieniających zasady funkcjonowania.

 

Wady: 

- nie zdążymy przez 35 rokiem życia :)

- cena za m2 zbyt wysoka,

- dłuższa procedura uzyskania kredytu niż standardowego hipotecznego (więcej podmiotów zaangażowanych),

- brak możliwości prowadzenia działalności (siedziba firmy w przypadku osób uzyskujących dochody z działalności),

 

Zacznijcie się rozglądać na rynku mieszkaniowym. W Krakowie raptem kilka inwestycji spełnia kryteria MDM na rynku pierwotnym. Może łatwiej będzie Wam nabyć mieszkania na rynku wtórnym.

 

Podpowiedż:
Jeżeli znajdziecie mieszkanie, które Wam się podoba, ale nie mieści się w cenie możecie spróbować dogadać się ze sprzedającym. Pamiętam jeszcze moich Klientów z wcześniejszego programu kredytów preferencyjnych- czyli Rodzina na Swoim. Bardzo często udało im się wynegocjować lepszą cenę gdy wspominali, że mogą tylko tyle otrzymać w banku (limit kredytowy), mają mniejszą zdolność kredytową i takiego kredytu nie otrzymają, lub umawiali się na określoną kwotę za wyposażenie - tym samym obniżając cenę metra kwadratowego.

 

Pozdrawiam
Adam Paczos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

W kontekście wprowadzenia zmian w programie Mieszkanie dla młodych od września 2015 dodam tylko, że limit 35 lat nie obowiązuje tych kredytobiorców, którzy mają trójkę lub więcej dzieci na utrzymaniu. teraz mogą oni starać się o kredyt MDM nawet po przekroczeniu tej granicy wiekowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Podsumowując ten projekt (a nie wiem w ogóle czy to jeszcze funkcjonuje), to jest straszna lipa moim zdaniem. W moim banku gdy brałem hipoteczny z ciekawości zapytałem się jak to się prezentuje. Ja się nie kwalifikowałem, bo kupowałem mieszkanie z rynku wtórnego.

Powiedzieli mi, że przez rok były 4 osoby. Więcej z tym latania niż pożytku :D

 


Jeśli szukasz kredytu w Łodzi, to polecam tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Bardzo słabe jest to, że te wszystkie programy praktycznie wykluczają bezdzietne małżeństwa :/ Nie ma w tym kraju szans się ogarnąć przed założeniem rodziny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Świetnym aktualnym rozwiązanie w zakresie zakupu nieruchomości dla młodej rodziny jest program państwowy Mieszkanie plus. W ramach programu można otrzymać mieszkanie, w którym mieszkasz i jednocześnie wypłacasz go (może to zająć od 15 do 30 lat). W ten sposób nie musisz od razu inwestować dużej kwoty pieniędzy, ale też nie musisz spłacać kredytu za mieszkanie.  Z programu mogą skorzystać obywatele Polski, które w tej chwili nie są właścicielami nieruchomości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×