Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Fioki41

Firmy księgowe

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są dobre firmy księgowe warszawa? Potrzebuje biuro rachunkowe, które prowadzi rachunki i prowadzi księgi i ewidencje podatkowe. Słyszałam o firmie E-pok. Dobra jest? Korzystał ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynku Warszawskim działa tyle firm, że pewnie by osób na forum nie starczyło, zeby Ci wymienić wszystkie. Ewentualnie jak nie masz pewności napisz sobie do Tax credit (jak wpiszesz w google to Ci wyskoczy) oni zrzeszają najlepsze biura rachunkowe i księgowych w Polsce. Więc otrzymasz w ofercie kilka biur w Twoim rejonie i będziesz mógł sobie wybrać z pośród nich według jakiś swoich preferencji. O tyle bezpieczniejsza opcja, że nie otrzymasz przypadkowego biura do którego idąc indywidualnie możesz tracić, a księgowość to raczej dobrze by było, żeby była prowadzona w sposób właściwy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firm jest całe mnóstwo i raczej ciężko coś dla siebie wybrać. Musisz działac na zasadzie polecenia.

 

Tylko z poleceniem jest różnie, raz Ci ktoś poleci coś bo u niego działa, a u Ciebie nie musi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zrezygnowałem z obsługi biura. Ponad rok temu wykupiłem zdalny program i sam bez żadnego problemu ogarniam pełna księgowość w moim sklepie. Mam dwuosobowy biznes, więc raczej nie jest to dla mnie wyznwanie, a poza tym program dużo ułatwia i naprawdę spokojnie można się tym zając samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam, aby było wyjątkowa, ale jestem zdania, że przy działalności gospodarczej, gdzie zatrudnianych jest powyżej 15 osób, warto mieć księgową i ogólnie prowadzić księgowość, za pośrednictwem profesjonalnego biura.

Wydaje mi się, że gwarantuje to pewnego rodzaju porządek i równowagę, pomiędzy księgowością a np. osobą czy też kadrą zarządzającą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zlecić ogarnianie tych tematów bez konieczności utrzymywania etatu księgowej. Warto przekalkulować dokładnie i porównać np. z abonamentem w tax care, bo może okazać się, że to duża oszczędność w porównaniu do zatrudniania kogoś indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też zlecić ogarnianie tych tematów bez konieczności utrzymywania etatu księgowej. Warto przekalkulować dokładnie i porównać np. z abonamentem w tax care, bo może okazać się, że to duża oszczędność w porównaniu do zatrudniania kogoś indywidualnie.

 

W pełni się z Tobą zgadzam. Siostra mam księgowość prowadzoną przez Tax Care. Ostatnio dopytałem ją o cenę i okazuje się że płaci miesięcznie 150zł. W cenie ma też np. optymalizację podatkową czy też dostęp do programu księgowego online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dużo oszczędzasz na abonamencie? Jaki to koszt mniej więcej. U mnie sporo jednak idzie kasy na to, szukam oszczędności.

 

Na stronie u nich wszystko dokładnie opisane masz - co zyskujesz, jakie usługi masz z księgowością etc, a dodatkowo możesz sobie oszacować koszty. Łap,poczytaj sobie http://taxcare.pl/produkt/ksiegowosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tax Care je ma. Pomijając takie oczywistości jak wsparcie na życzenie i analiza pod optymalizację podatkową, mam też dostęp do działu Księgowa Radzi, gdzie ukazują się ciekawe publikacje, z których można wynieść wiele przydatnej wiedzy na tematy okołobiznesowe i podatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia wiem, że z własną firmą to na początku jest tyle pracy, że się nie ma siły samemu ogarnąć księgowości. Poza tym strasznie łatwo jest popełnić jakiś błąd, jeżeli nie mamy odpowiedniej wiedzy i pojęcia. Z biegiem czasu można próbować samemu zabrać się za księgowość aby liczyć na jakieś oszczędności ale z pewnością korzystniejszym rozwiązaniem będzie zlecenie księgowości biurze niż zatrudnianie księgowej. Ja sam korzystam z usług https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/corporate-secretarial/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo się do niej przekonywałam. Kiedyś byłam na nie. Ogólnie wszystkie sprawy księgowe wydawały mi sie bardzo trudne. Potem rozmawiałam ze znajomymi, którzy prowadzą włąsne firmy, wielu z nich polecało takie rozwiązanie. Postanowiłam miesiąć spróbować bez rezygnacji z księgowej stacjonarnie. Po miesiącu przerzuciłam sie juz w całości na księgowość przez internet. Konkretnie w banku ING:

https://www.ingksiegowosc.pl/regulaminy

Jest to wygodniejsze, no i cenowo o wiele bardziej się opłaca.

Ryzyko pomyłki w tym przypadku jest chyba najmniejsze ponieważ cały program jest skorelowany z kontem firmowym i przelewami jakie przychodzą na to konto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×