Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
  • 0
Sabina

MdM czyli Mieszkanie dla Młodych - opinie - Kto już brał kredyt?

Pytanie

MDM to nowy program pozwalający na zakup mieszkania w bardzo przestępnej cenie. Mieszkanie dla Młodych to opcja, dzięki której można otrzymać bardzo ciekawą ofertę kredytu hipotecznego. Jak zapewne każdy z nas wie, od 2014 roku weszła w życie rekomendacja S, która zabrania udzielania klientom kredytów hipotecznych, bez własnego wkładu w kwocie 5% wartości nieruchomości. W przypadku MDM wkładu własnego mieć nie trzeba, bo w ramach dopłaty przez państwo, banki tę kwotę będą traktowały, jako wkład własny.

 

Więcej o tym jakie banki mają MdM już w swojej ofercie można przeczytać na przykład tutaj: http://www.kredytkon.pl/mdm-co-to-jest-i-ktore-banki-udzielaja-takiego-kredytu-mieszkaniowego kredyt ten jest w złotówkach i dla mieszkań z rynku pierwotnego.

 

mieszkanie_dla_mlodych.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Venom

Ja się coraz poważniej przymierzam, byłem nawet w ostatni weekend na wykładach na połczyńskiej poświęconych mdm właśnie. Zresztą, ku mojemu zaskoczeniu, nawet na Bemowie są mieszkania mieszczące się w limicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość Renata81

Moja kuzynka się zdecydowała. Mieszkanko też ma juz upatrzone. Po rozmowach z nia coraz bardziej jestem przychylna temu programowi...Sprawdziłam sobie wielkość dopłaty na http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/ i wyliczyłam ratę kredytu i muszę przyznać,że mnie takie rozwiązanie by mnie satysfakcjonowało...kurcze w końcu zawsze to jest pomoc no i masz nowe mieszkanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość Matex

troche

juz ciezko polapac sie w gaszczu dostepnych ofert, planuje wybrac sie do Idea

Expert i przeanalizowac mozliwosci kredytow w MDMie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wbrew pozorom nie jest tak trudno go dostać. Wprawdzie są jakieś tam wytyczne ale one służą temu aby kredyt brały osoby, które naprawdę są w potrzebie a nei te, których na to stać. Tak więc nie weżmiecie w kredycie bardzo drogiego mieszkania na przykład w centrum miasta ale już skromne mieszkanie na przedmieściach bez większego problemu. Odsyłam do ciekawego artykułu na temat mieszkań w programie MDM:

http://dom.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1036139&title=Mieszkanie-w-kredycie-jak-wybrac-nieruchomosc-z-mysla-o-przyszlosci&wid=17301793&smqbzticaid=11485f

 

Pojawił się jakiś czas temu na wp. Macie tam podane punkt po punkcie jak starać się włąśnie o taki kredyt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Program Mieszkanie dla młodych do tej pory był moim zdaniem mało korzystny. Ale od 1 września 2015 nastąpiły mocne zmiany w  ustawie regulującej zasady funkcjonowania tego programu, które sprawiają, że kredyt MDM jest jednym z najkorzystniejszych na rynku, oczywiście pod warunkiem, że się spełnia wszystkie wymagania programu dopłat. Szczególnie korzystne zmiany nastąpiły w stosunku do rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci) - bo tutaj dofinansowanie wkładu własnego może dochodzić nawet do 30% tak zwanej wartości odtworzeniowej (+ dodatkowe 5% na wcześniejsza spłatę kredytu, jeżeli w okresie 5 lat po zakupie mieszkania urodzi się kolejne dziecko). Ale chyba najważniejszą zmianą jest to, że teraz kredyt Mieszkania dla młodych można będzie dostać kupując mieszkanie na rynku wtórnym (z tym że limity cenowe MDM dla mieszkań z rynku wtórnego są niższe niż dla mieszkania w stanie deweloperskim).Uważam, że mieszkania z drugiej ręki powinny być objęte tym programem od samego początku istnienia MDM. Ale lepiej póżno niż wcale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja miałbym pytanie jaka jest procedura przy rynku wtórnym? Czy muszę podpisać jakąś umowę ze sprzedawcą mieszkania i każą mu czekać aż będą środki bo już są na przykład wyczerpane na ten trok? Czy też trzeba się jakoś dostosować i szukać mieszkania pod koniec roku aby się załapać na nową pule w kolejnym ? Ma ktoś w tym doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A ja miałbym pytanie jaka jest procedura przy rynku wtórnym? Czy muszę podpisać jakąś umowę ze sprzedawcą mieszkania i każą mu czekać aż będą środki bo już są na przykład wyczerpane na ten trok? Czy też trzeba się jakoś dostosować i szukać mieszkania pod koniec roku aby się załapać na nową pule w kolejnym ? Ma ktoś w tym doświadczenie ?

 Z tego co wiem, to program MDM nie obejmuje mieszkań na rynku wtórnym, a tylko te, które są nowo budowane, więcej informacji można uzyskać tutaj http://dommoichmarzen.eu/kredyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Najlepiej to mają te małżeństwa które mają dzieci, bezdzietne nie mają szans na nic...

To niestety prawda :/ Państwo nie pomaga w rozsądnym starcie osobom, które dopiero ,,chcą się urządzić". Powinni właśnie zachęcać ludzi do założenia rodziny poprzez umożliwienie kupna mieszkania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×