Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość delicja

Ostatnio coraz częściej porównuję kantory internetowe, planuję urlop za granicą i wiadomo że chciałabym kupić walutę na dobrych, uczciwych warunkach. Najbardziej moją uwagę do tej pory zwróciła platforma Gieldawalut.com, nie tylko kursy atrakcyjne ale miesiąc ze zniżką 80% na prowizję, myślę że to taniej wyjdzie niż nawet symboliczny spread.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość długodystansowiec

Hm, a może w tym wypadku najlepszą opcją byłaby darmowa wymiana w pluskantor.pl? Nowy klient otrzymuje taką jednorazową okazję na "dzień dobry". Zero kosztów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia

Wiele kantorów ma ciekawe ofert promocyjne i ogolnie korzystne warunki współpracy. Absolutnie tego nie neguję. Tylko po co mam coś zmieniać, szukać kolejnego, skoro od paru lat jestem zadowolona z Amronet, przy czym po takim czasie współpracy mam zaufanie do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandomi

Ktoś tu o Gieldawalut.com już wspomniał, ostatnio oni właśnie najlepsze kursy EUR oferują. W zasadzie dłuższy czas, oby tak dalej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nladeo

Na pewno sprawnie uda Ci się znaleźć taki kantor, wybór też masz spory .  Podpowiedzieć mogę pluskantor.pl, którego zaletą błyskawiczne przewalutowania oraz rzetelna, sprawna realizacja przelewów. O tym, że przez Internet kupisz taniej rozpisywać się chyba nie muszę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzemo

Przyznam, że z początku porownywałem (w sumie przez ciekawość głównie) kursy Amronet z tymi w bankach oraz na mieście. Zawsze e-kantor wygrywał. Zatem jestem przekonany że ta forma wymiany będzie najlepsza. Z Amronetem da się też ponegocjować, mnie byli przychylni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość W.arcab

Różnice w kantorach internetowych pomiędzy kursem kursem kupna a kursem sprzedaży są bardzo, ale to bardzo znikome, np. na Gieldawalut jak dziś EUR kupowałem raptem 1 grosz, a więc trudno by było nie zauważyć, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skalski

W pluskantor.pl prawie 2 grosze, ale bez prowizji, możliwe że wyjdzie w ten sposób całościowo najkorzystniej. Ja u nich też wymieniam ze względu na rzetelność tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tanja

Fajne możliwości dają przewalutowania społecznościowe, w praktyce to wygląda tak, że sama kurs określam po jakim chcę przewalutować pieniądze.  ich wadą może być natomiast oczekiwanie na realizację, dlatego warto korzystać z tego wariantu wymiany w kantorach które są znane i tym samym mają dużą rzeszę klientów- np. Amronet.  Tutaj kontroferta poajawia się nawet w parę minut, do kilku godzin. No chyba że nasz kurs dalece odbiega od średniego rynkowego. Natomiast po kursie rynkowym da się jak najbardziej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Loggi

Natychmiastowe wymiany są najlepsze. Gieldawalut.com oferuje z resztą i takie i spolecznościowe. Fajnie że jest funkcja zarówno kantoru jak i platformy w jednym, chociaż mnie w pełni wystarcza i satysfakcjonuje przewalutowanie po kursie serwisu, nawet negocjując tak korzystnie nigdy nie miałem okazji kupić waluty w stacjonarnym kantorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raik

Zdecydowanie, wychodzę z założenia że e-kantory są po to aby wymiana waluty nie tylko była tańsza ale i szybsza. Tym się kierując zdecydowałem się na Pluskantor.pl. Mogę sobie nieskromnie pogratulować, bo przewalutowania realizuję błyskawicznie w dowolnym momencie- dnia lub nocy, nie ma znaczenia, a jednocześnie oszczędzam trochę grosza, czasem to są konkretne pieniądze, kilkaset zł za jednym razem się zdarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rina
7 godzin temu, mobils napisał:

Nie możliwe! muszę sprawdzić ten kantor

To najlepsza metoda żeby się przekonać:) Ja zwykle właśnie tak robię, testuję na kilku niewielkich przewalutowaniach, w przypadku Pluskantora trochę szkoda, bo pierwsza wymiana do 5000 jest za free, ale ja zawsze na pierwszym miejscu jednak stawiam bezpieczeństwo i korzystną współprace na dłużej, więc w sumie nie mam czego żałować. W końcu na pluskantor.pl za każdym razem teraz korzystnie kupuję walutę i pewnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milena26

Do odważnych świat należy;) Miałam do przewalutowania 6 tys. zł na EUR, z czego 5 tys właśnie poszło za free w Pluskantor.pl. Pozostałych 1000 zł również tutaj, już ze spreadem, ale bardzo niskim bo  ok 2 gr. Transakcje  szybkie i udane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość elemis

Tyle jest tych kantorów internetowych że trudno powiedzieć który ma najniższy koszt przewalutowania, tym bardziej że to się zmienia. W każdym razie na Gieldawalut.com większy niż 0,2% nigdy nie będzie- to jest w regulaminie i w praktyce oczywiści funkcjonuje. Z cashback zawsze natomiast placę o 20% taniej za wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zanuss

Tylko że to jest % od kwoty przewalutowania, więc możliwe że jeszcze korzystniej wymiana waluty by wyszła w pluskantor.pl ponieważ oni prowizji nie pobierają. No i fajne jest to, że można wymieniać walutę z odroczonym terminem zasilenia portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denniiee

Amronet to silny "gracz" na ty rynku, nowoczesny kantor ale z wieloletnią już tradycją. Bardzo go cenię za uczciwość i życzliwą obsługę. Koszt wymiany bardzo niski+ opcja zredukowania prowizji w cashback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zaczytany

Bez spreadu chyba nie się wymieniać waluty, w końcu z tego kantory się utrzymują.  Tzn. jednorazowo można się załapać na darmową wymianę- pluskantor.pl dla nowych klientów udostępnia taką okazję, a później już przewalutowania są ze spreadem. Dużo niższym jednak niż w stacjonarnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lindaadler

Nie do końca tak to wygląda, np. na Gieldawalut.com wymieniasz bez spreadu, kantor utrzymuje się z prowizji, przy czym nie ma czego się obawiać, bo maksymalna to 0,2% a przeważnie klienci, tak jak np. ja płaca mniej- albo dzięki obrotom na rachunku albo dzięki programowi cashback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kachna

Nie do końca tak to wygląda, np. na Gieldawalut.com wymieniasz bez spreadu, kantor utrzymuje się z prowizji, przy czym nie ma czego się obawiać, bo maksymalna to 0,2% a przeważnie klienci, tak jak np. ja płaca mniej- albo dzięki obrotom na rachunku albo dzięki programowi cashback.

W Amronet zapłaciłam mniejszą prowizję (spreadu tak samo nie ma), bo dostałam 50% zniżki na ten koszt. Super, bo akurat miałam większe pieniądze do wymiany, bardzo się opłaciło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość druid

Czasem wymieniam walutę- tzn. cyklicznie ale niezbyt często, parę razy do roku.  Zwykle są to jednak konkretne środki, a nie parę groszy. Zależy mi więc i na dobrych warunkach finansowych i na bezpieczeństwie.  Obydwa te warunki spełnia Pluskantor.pl, kurs zdarza mi się negocjować- warto, bo obsługa do rozmów podchodzi życzliwie i da się uzyskać lepszą wycenę. Korzystnie też działa funkcja odroczonej zapłaty, bo nawet jak konto w kantorze nie jest zasilone, mogę kurs sobie zarezerwować. Spread czyli jedyny koszt jaki ponoszę to zwykle mniej niż 2 gr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rację mają ci co korzystają z usług e-kantorów.  Koszt wymiany waluty jest nam najniższy, a przy tym kantor online oferuje też kursy bardzo bliskie cenom rynkowym. Po prostu fuzja oszczędności:) Często też można załapać się na promocję, mi się udało otrzymać np. 80% rabatu na cały miesiąc właśnie na koszty przewalutowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×