Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś sie interesował terminem spread? jest to różnica miedzy kupnem a sprzedażą czyli to co zarabi ktoś kto pośrednuczy w transakcji związanej z gotówką. na www.chwilówkakredyty.pl jest ciekawa oferta pożyczek różnego rodzaju, banków, parabanków, myśle nad jedną z nich i rozkręceniem własnego kantoru, co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to różnica miedzy kupnem a sprzedażą

zapomniałeś dodać: waluty. Jak ktoś chce otworzyć kantor to nie bedzie brał na to pozyczki ani dotacji. Kantor mają ludzie (szefowie) którzy maja duuużo gotówki którą trzeba gdzies legalnie włożyć w rynek, delikatnie mówiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość scate

Wszystko zależy od kantoru. W tych na mieście spread, czyli różnica między ceną kupna waluty a sprzedaży to często nawet 0,40 zł, dla mnie za dużo. Wymieniam teraz w internetowym Pluskantor.pl i tutaj wartość spreadu to zaledwie 0,02 zł. Różnica widoczna gołym okiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arnik

Fakt, w tradycyjnych kantorach nie ma co się spodziewać rewelacji. Trzeba się nastawić na koszt przewalutowania i tyle. Albo jak forumowicz powyżej pomyśleć o internetowej wymianie. Za grosze można np. w Gieldawalut.com, a do tego opcja samodzielnego ustalania kursu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość clarita

Platforma bardzo dobre wrażenie robi, ale żeby założyć coś takiego jak Gieldawaliut.com to trzeba mieć za co no i myślę, że jakieś doświadczenie w branży. Prze pierwszym przewalutowaniem na Giełdzie Walut rozmawiałam telefonicznie z pracownikiem, widać że znają się na rzeczy, są profesjonalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość t.tamarajko

O tym czym jest spread walutowy dowiedziałem się z info. na stronie kantoru Amronet jak zacząłem wymieniać walutę u nich, bo po prostu wychodziło mi znacznie taniej niż gdziekolwiek w stacjonarnym. Dzięki kafeterii pytań i odpowiedzi a także pytaniom do konsultanta kantoru wiem już dlaczego i jak działa ta branża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milej

Bardzo niski spread ma Pluskantor.pl, a na początku współpracy pierwsze 5000 po czystym kursie rynkowym się wymienia, czyli w ogóle bez spreadu. Fajna okazja żeby np przewalutować oszczędności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość septemberx

Wiadomo, że nigdzie nie wymienimy waluty za darmo, lecz faktycznie e-kantory spread mają najniższy, np. w Amronet to jakieś ułamkowe sprawy.  Na tej platformie mogę też kurs negocjować nawet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barista

Nie ma opcji żeby w tradycyjnym kantorze lepszą ofertę znależć niż w necie, a wśród tych internetowych nie znalazłem lepszej niż na Gieldawalut.com.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Komtel

Najbardziej pewne wydaj mi się e-kantory najmniej skomplikowane tak jak przykładowo Pluskantor.pl. Zawsze aktualny kurs, zawsze natychmiastowa transakcja i finito:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Jeżeli chodzi o otwieranie kantoru to trzeba mieć na to spore środki. Musisz mieć po prostu kasę na skupowanie walut. Nie wiem czy opłaca się w tej chwili otwieranie kantoru stacjonarnego podczas gdy powoli odchodzimy od płatności gotówkowych. Ja sam wymieniam w kantorze internetowym KantorEkspert ponieważ przy płatnościach najczęściej używam karty. Może warto byłoby zainwestować w inny biznes? Proszę się zastanowić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tenor

Najniższy spread ma Pluskantor.pl, różnica między ceną kupna a sprzedaży waluta bardzo znikoma, w praktyce w ogóle się tego nie odczuwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hydra

Jak dotąd najtańsze przewalutowania przez internet zrealizowałam na Gieldawalut.com. Z rabatem 80% przez miesiąc to jak w ogóle bez kosztu prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fawi

Na platformach kantorowych spread na ogół zastępuje stała prowizja i to naprawdę niewielka, bo np.w Amronet jest to maksymalnie 0,2%. Łatwiej jest dzięki temu zorientować się względem opłacalności  wymiany, a niska opłata przy korzystnym kursie jest prawdziwą oszczędnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Otto92

Możliwe że jeszcze taniej wyjdzie nam wymieniając ze spreadem w wysokości 1-2 grosze, w Plsukantor.pl tak ten koszt właśnie wygląda:) Ja jestem mile zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość filip

Warto wziąć pod uwagę dodatkowe możliwości oszczędzania jeśli wymieniamy online. Dajmy na to cashback- czyli zwrot części kosztu przewalutowania, ja korzystam z tego wymieniając na gieldawalut.com. Fajna opcja bo na stałe, lepsza niż jednorazowe promocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kowalik

Namiar na pluskantor.pl mi się przydał, fajne rozwiązanie na przyspieszenie i obniżenie kosztów przewalutowania, można wysyłać pieniądze z kantoru wszędzie, bezpiecznie, dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość b.oksi

Najtaniej za wymianę waluty płacę na Gieldawalut.com, prowizja to 0,2% standardowo, ale zawsze może być niższa o jeszcze 20% jeśli się korzysta z cashback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość code

Zanim co do czego doszło trochę czasu spędziłem na zapoznawaniu się z e-kantorami, porównywaniu całościowo usług. Postawiłem na Amronet finał finałów i myślę, że dobrze, nic poza małą prowizją nie płacę ponadto, na początek współpracy otrzymałem jeszcze upust- 90% od prowizji, dzięki czemu niemal za darmo 2 przewalutowania sfinalizowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igor

Teraz kantory, które narzucają wysoki spread wcale zbyt dobre nie zarobią, a to dlatego że funkcjonują też internetowe, oferujące bardzo korzystne warunki i to tam klienci teraz chętniej kupują walutę. Sam zresztą wymieniam przez Plsukantor.pl właśnie dlatego:) W końcu spread 2 gr a 20 gr to różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość harry

Warto sobie zdawać sprawę czym jest spread , wtedy na pewno nie damy się naciągnąć na wysoki koszt w kantorze. Najmniejsza różnica kupno-sprzedaż jest według ego co patrzyłem ostatnio w Amronet, co potwierdza jednoznacznie, że przez Internet przewalutowanie wyjdzie nam taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość c.justo

W internetowych kantorach poza spreadem często też można się spotkać z dodatkową prowizją, jest mała ale jednak...Na szczęście nie wszystkie wplatają jeszcze ten koszt. Pluskantor.pl ogranicza się wyłącznie do samego spreadu, ok 2 grosze i to wszystko. Nareszcie jasne, konkretne zasady współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_wa

Przy moim ostatnim przewalutowaniu w tym tygodniu w Plsukantor.pl spread wynosił 1,8 grosza:) Nie płaciłam ani prowizji ani za przelew .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×