Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem współwłaścicielem kredytu hipotecznego, który został zaciągnięty na 30 lat, ale ja tego kredytu nie spłacam tylko siostry chłopak.Kredyt jest spłacany regularnie.Teraz teście boją się że w razie nie spłacania tego kredytu komornik zabierze teściom dom, lub wejdą mnie i żonie na pensje.Jestem zameldowany u teściów, a dom należy do teściowej. Z żoną mam rozdzielność majątkową i też od siostry chłopaka pismo potwierdzone przez notariusza że kredyt zostanie spłacony do pażdziernika 2015 a pomimo tego teście boją się tak jak napisałem wyżej. Co robić w takim przypadku, czy są uzasadnione obawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że ten kredyt był zaciągnięty już wiele lat temu skoro piszesz, że jest to zobowiązanie na 30 lat i ma zostać spłacone do 2015 roku ? Chyba, że nastąpiła jakaś pomyłka w datach ?

 

Co do takich wspólnych kredytów (jeszcze razem z jednak dość daleką osobą, chłopak siostry) jest dobrze jeśli nic się nie dzieje. Wiadomo, że jeśli chłopak siostry przestanie spłacać to bank nie będzie się tym przejmował i pociągnie do odpowiedzialności drugą osobę która zaciągnęła kredyt czyli Ciebie. Oświadczenie o spłacie kredytu przez chłopaka siostry może się przydać przy ewentualnej sprawy w sądzie, ale dla banku myślę że nie będzie miało większego znaczenia.

 

Sądzę, że w przypadku gdy kredyt nie byłby spłacany regularnie bank może wejść na twoją pensję. Dom jeśli nie jest twoją własnością, a teściów to nie może zostać zabrany przez bank bo przecież teściowie nie mają nic wspólnego z tym kredytem. Co do pensji żony i rozdzielności majątkowej trzeba by się wczytać w umowę i regulamin tego konkretnego kredytu hipotecznego czy nie ma tam jakiś podpunktów odnośnie odpowiedzialności współmałżonki. Chociaż jeśli jest rozdzielność majątkowa i żona nie była w umowie kredytowej nie powinna być pociągnięta do odpowiedzialności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, kredyt był zaciągnięty w 2007r. (wtedy nie byłem żonaty), a pomyłka nie zaszła, kredyt ma być spłacony do pażdziernika 2015.

Nigdy problemów ze spłatą nie ma. Natomiast tak jak pisałem że dom jest teściowej. Małżonki nie ma w umowie kredytowej; jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem że spłata ma nastąpić sporo lat przed terminem, gdyż w przeciągu 8 lat, a nie w przeciągu 30 ? Czy w umowie była mowa o możliwości spłaty kredytu tyle przed terminem bez konsekwencji ponoszenia kosztów odsetek za cały okres umowy kredytowej ( czyli 30 lat). Teoretycznie jeśli do tej pory nie było żadnych problemów to nie masz o co się martwić, a tym bardziej o dom który nie jest twój. Ewentualnie w razie problemów mogą zająć twoją pensję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tadeusz
OPEN FINANSE Kredyt hipoteczny
    dopasujesz ratę kredytu do swoich możliwości
   wybierzesz najkorzystniejszą walutę i oprocentowanie
   w prosty sposób załatwisz formalności  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam obserwować oferty banków, bo na początku stycznia 2018 roku będzie rozdzielana ostatnia pula środków z MdM, żeby dostać dopłatę do wkładu własnego na kredyt hipoteczny.

Edytowane przez aszczerbik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety środki zarezerwowane na dopłaty w ramach MDM na rok 2018 skończyły się bardzo szybko. 3 stycznia wieczorem BGK podał informację o wyczerpaniu puli pieniędzy przeznaczonych na dofinansowanie. Kredytobiorcy byli dobrze przygotowani, posiadali komplety dokumentów potrzebnych do składania wniosków o kredyt hipoteczny, stąd w ciągu 2 dni złożono kilkanaście tysięcy wniosków o dopłaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jak miałem wziąć kredyt hipoteczny to na początku skonsultowałem się z doradcą kredytowym który wyjaśnił mi wszystkie zawiłości odnośnie umowy kredytu i doradził który wybrać najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości kiedyś policzyłem sobie na kalkulatorach kredytowych, jak wyglądają raty kredytów hipotecznych w niektórych bankach i ile trzeba oddać... W niektórych przypadkach jest to nawet ponad 50% więcej, niż kwota bazowa. Moim zdaniem to bardzo dużo, a co wy myślicie na ten temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt hipoteczny to najważniejsza decyzja finansowa, jaką niektórzy muszą podejmować w swoim życiu. Dlatego tak ważne jest, żeby jak najbardziej rzetelnie wybrać bank, w którym taki kredyt będzie zaciągany. W tym celu warto posłużyć się poradnikami zawartymi na https://kredythipoteczny.co.pl  poświęconymi między innymi temu, jak dostać kredyt hipoteczny. Moim zdaniem powinno się wybierać banki, które nie tylko oferują tanie kredyty (mają niskie oprocentowanie, niskie prowizje) ale przede wszystkim charakteryzują się elastycznością w stosunku do klienta, zwłaszcza takiego, który reprezentuje nietypowe sytuacje. Nawiasem mówiąc szkoda, że Rafałmc nie napisał jak skończyła się ta historia, którą tu przytoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poradami doradców zawsze można się czuć pewniej, a ja właśnie takich szukam. Zastanawiam się nad zakupem nieruchomości, ale w moim przypadku wymagałoby to ogromnego nakładu finansowego. Szukam biura, które pomoże mi dokonać właściwego wyboru oraz ułożyć wstępny biznesplan. Co możecie mi powiedzieć o https://hapronieruchomosci.pl/oferta/ ? Czy korzystaliście z ich usług? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś wstępne opinie na ich temat. Możecie również przesłać inne sprawdzone biura, gdyż z żadną agencją ślubu brać nie będę :D . Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam i miłego dnia życzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie https://inwestujwnieruchomosci.pl/rodzaje-kredytow-hipotecznych/ możecie sobie poczytać o rodzajach kredytów hipotecznych. Myślę, że taka wiedza się przyda. Jest tam wiele cennych informacji, dzięki którym można wybrać najlepszą opcję dopasowaną do konkretnych potrzeb. Trzeba zawsze przeliczyć koszty, aby wybrać najlepsze i najtańsze rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W umowie mam zapisane, że jeżeli wcześniej spłacę kredyt ( zostało mi 55 tys. w PKO BP ) to będę musiał zapłacić 2% wartości czegoś tam ( pewnie kwoty początkowej czyli z 200 tys. ). Czy można to jakoś obejść aby nie płacić tej kwoty bo za 2 lata chcę spłacić wszystko ? Myślałem miedzy innymi o tym aby spłacić zostawiając im np. 5 zł i przestanie im się opłacać prowadzenie tego kredytu i może sami zaproponują koniec. Czy jest możliwość aby w ten sposób uniknąć prowizji ? Kredyt zaciągany w 2014 r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×