Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
djdaany

Lokata/produkty/obligacje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat i powoli zaczynam myśleć nad zgromadzeniem kapitału by postawić domek/kupić mieszkanie. Piszę tutaj ponieważ potrzebuje pomocy/rady. Wiem, że trzymajac pieniądze w domu tracą one na wartości. Na dzień dzisiejszy mam 14tys zł i chciałbym je gdzieś ulokować. Dużo czytałem patrzyłem oferty itd. Lokata-śmieszne te oprocentowania. Książeczka mieszkaniowe- czy to jeszcze istnieje i czy warto? Znalazłem dwa rozwiązania obligacje korporacyjne(czy mój kapitał nie jest za mały?) i produkty strukturyzowane. Czy ktoś coś może mi powiedzieć na ten temat? Czy może macie inne rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś młody i dobrze, że już myślisz o przyszłości. Na razie wrzuć 14 000 zł na konto oszczędnościowe np. w BGZ Optima na 3% bo lokaty są nie wiele wiecej oprocentowane (3,6)  a obecnie proponowane przez banki na dłużej niż pół roku są nieopłacalne ze względu na prawdopodobny wzrost stóp procentowych w przyszłym roku.

 

Konto czy lokata to jednak nie inwestycja. Tyle kapitału można zainwestować w to co lubisz robić i dobrze by było jeszcze na tym zarobić. Np. człowiek interesujący sie danym tematem zakłada bloga i poprzez aktywność w sieci zdobywa reklamodawców. Inwestycja niewielka (strona+serwer) a pieniądze z artykułów sponsorowanych i reklam na początku nie wielkie po roku pracy mogą okazać się duże wel blog córki premiera:)

 

Na nieruchomościach, wynajmie, graniu na giełdzie trzeba się znać no i trochę za mało pieniędzy a poza tym na giełdzie można dużo stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fundusze inwestycyjne lub ubezpieczenia kapitałowe ? Mimo że na dłuższy okres czasu też mogą wypracować fajny zysk. Jak Panowie z branży oceniają takie rozwiązania ?

Aktualnie przeglądam sobie oprocentowanie lokat

https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/

I niestety ale nie zadowala mnie oprocentowanie jakie obecnie oferowane jest przez banki.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obligacje to ciekawa sprawa, zwłaszcza dzisiaj warto jest się nimi zainteresować, tutaj można przeczytać o tym, na czym polega prawo do przedterminowego wykupu https://www.przegladprawny.pl/na-czym-polega-prawo-do-przedterminowego-wykupu-obligacji. Sama zastanawiam się nad zakupem obligacji, dlatego też się rozglądam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź się poradzić kogoś, kto fachowo doradza w tym temacie. Opisze Ci opcje, które masz do wyboru ze wszystkimi haczykami i ryzykiem z nimi związanym. Krypto się ciagle waha i jest okej jak wiesz jak działa, ale „kup bitcoina i trzymaj” to już gorzej, mamy 2021 nie 2013. Złoto musisz komuś potem sprzedać, żeby odzyskać kasę a różnice w kursach są spore. Serio, obgadaj to z kimś, kto ogarnia a nie tylko poleca.

Co do nieruchomości to jest to dobra opcja o ile stawicie na pewne lokalizacje;
https://www.ap7.pl/pl/blog/domy-pod-krakowem/306 

Warto jest przejrzeć sobie dzialki w Krakowie albo pod Krakowem, których cena raczej nie powinna spaść. Podobnie z domami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×