Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Waldi

Alternatywa dla pozyczek?

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli ktos potrzebuje gotowki, a ma w domu sporo zbednej bizuterii, ktora i tak tylko mu zalega w szufladach i nie jest uzywana - to moze warto odwiedzic lombardnazlotej.pl?? Po co mamy brac pozyczki czy kredyty, jak mozna sprzedac niepotrzebna bizuterie i w ten sposob otrzymac gotowke?

 

Co o tym sadzicie? Korzystaliscie juz z takiej formy otrzymania gotowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli chodzi o złoto czy inną ceną biżuterię warto udać się do kilku miejsc zanim postanowimy ją sprzedać. PRzeciętny człowiek nie jest dobrze zorientowany w cenach takich rzeczy, inni są w stanie wykorzystać to że potrzebujemy szybko gotówki i będą chcieli kupić nasze kosztowności za bezcen. Kiedyś w TV była też reklama, żeby przysyłać im złotą biżuterie, a oni odeślą pieniądze, trzeba zawsze pomyśleć ile taka rzecz może być warta.

W domu ma się wiele cennych rzeczy. Ja kupując samochód w bagażniku znalazłem jakiś porysowany wzmacniacz i sporo grubych, miedzianych kabli. Przeleżało to u mnie chyba z pół roku, w końcu jakiś z moich znajomych to zauważył i okazało się że pomimo że wzmacniacz audio jest dość zniszczony to jakieś bardzo dobrej firmy, podobnei z kablami podobno byly dość dobrej jakości. Wszystko poszło na allegro za 350 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś biżuteria zalega to można zastawić w lombardzie, albo sprzedać. Oprócz tego można sprzedać inne rzeczy, z których nie korzystamy, bo to świetny sposób na poprawę budzetu domowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za gram złota dostniesz zaleznie od pruby 60 - 100zl pierscionek ma naprzykład 2 gramy gorszej pruby dostaniesz powiedzmy 160zl

sprzedajac go jako zlom

A jako wyrób jubilerski mozna dostac na aukcji lub tak sprzedając nap 280zł

Jak jest cos uszkodzone ma to sens ale jako wyrób to nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie usługi lombardów to świetna sprawa, ale pod warunkiem że mamy jakiś zaufany, który nie będzie próbował oszukiwać. No i musi też dawać dobrą stawkę, bo płacenie 30% wartości przedmiotu to raczej niezbyt opłacalna sprawa. Polecam się zastanowić zanim tak naprawdę zdecydujemy się na jakieś rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno brat przesłał mi http://www.bloinfo.pl/szybki-kredyt-gotowkowy-na-wszystko/ artykuł ten mówi jakie są możliwości kredytów. Niby jest ich dużo, ale tak naprawdę jest ich nie wiele. Od rodziny bym raczej nie pożyczał. Nasze dobra takie jak biżuteria czy jakiś mebel może nie być tyle wart ile myślimy i w rzeczywistości nie będziemy mieli wystarczającej ilości gotówki. Wtedy widzę tylko jedno wyjście, którym jest kredyt lub odpuszczenie na tą chwilę. Co wiąże się z tym, że będzie się oszczędzało na daną rzecz czy usługę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt branie jakichkolwiek pożyczek to pewne ryzyko ale od czego są ubezpieczenia :) Na rynku jest teraz sporo ciekawych ofert. Mi wpadła w oko ostatnio oferta ze strony https://kokos.pl. Nie pożyczamy z banku ale od prywatnych inwestorów, warunki są naprawdę korzystne. Znacie ten serwis ? Mam zamiar niebawem spróbować ale chętnie poznam też Wasze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×