Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
naczek

Kredyt a pożyczka gotówkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko mówiąc kredyt może udzielić tylko bank na podstawie przepisów prawa bankowego a pożyczkę reguluje kodeks cywilny więc możesz ją dostać od osób fizycznych bądż parabanków. Więcej masz np. tutaj http://umowy.wieszjak.pl/finanse/269067,Pozyczka-i-kredyt-czym-sie-roznia.html i tutaj: http://www.infokredyt.pl/kredyty-i-pozyczki-roznice-i-opacalnosc-a-takze-kto-i-w-jakim-zakresie-je-oferuje - poczytaj sam zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisała Sabina, jeśli kredyt to tylko w banku. Inne instytucje finansowe nie mogą udzielać kredytów bo w przepisach jest to powierzone wyłącznie bankom. Jest jeszcze taka różnica, że kredyt jest zawsze na określony cel. Nawet jeśli bank udziela kredytu gotówkowego teoretycznie na dowolny cel, to w praktyce kredytobiorca może go wykorzystać jak chce, ale cel ten musi być zapisany w umowie (ustalony z bankiem). Jeśli środki z kredytu wykorzystamy na inny cel niż przewidziany w umowie, bank może odstąpić od umowy i tym samym zażądać natychmiastowej spłaty całej kwoty. W przypadku pożyczki możemy otrzymać pieniądze na konto i wydać sobie na co chcemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie są zasadnicze różnice pomiędzy kredytem a pożyczką gotówkową? Czym to się różni? Wyjaśni mi ktoś?

Najlepiej będziesz jak udasz się na stronę http://www.szkolenia-biznes.com.pl/najwazniejsze-roznice-pomiedzy-kredytem-gotowkowym-a-pozyczka/ Wiele firm z branży finansowej reklamuje swoje usługi jako „kredyty”. Tymczasem jakiekolwiek przedsiębiorstwo niebędące bankiem nie jest w stanie udzielić nikomu prawdziwego kredytu, w zamian dając jedynie zwyczajną pożyczkę. Warto o tym pamiętać, ponieważ oba te produkty bardzo się od siebie różnią. Spoglądając na nie z prawnego punktu widzenia, jesteśmy w stanie dostrzec, iż w przypadku kredytów gotówkowych ma zawsze zastosowanie tzw. prawo bankowe, stanowiące zupełnie inny spis zasad aniżeli kodeks cywilny, który stosuje się do rozpatrywania różnych kwestii związanych z pożyczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szybko pożyczyć pieniądze i z dnia na dzień mieć
dodatkową gotówkę? Na rynku pojawiła się nowa firma pożyczkowa pożyczki
online
która spełni Twoje oczekiwania. Możesz pożyczyć nawet 10 tysięcy
złotych, a całą zaległość rozłożyć na 24 raty. Złóż wniosek online, podaj swoje
podstawowe dane i spokojnie czekaj na decyzję pożyczkową. Dodatkowe środki
otrzymasz na konto bez wychodzenia z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczkę łatwiej jest dostać. Instytucje pozabankowe nie wymagają od nas zaświadczeń o dochodach itp., a oferty też są atrakcyjne. Sprawdż np. oferty darmowych chwilówek. Nie mają żadnych ukrytych kosztów, oddajesz dokładnie tyle, ile pożyczyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek

Ja korzystam tylko z pożyczek, bo kredyty mają wyśrubowane sposoby sprawdzania i długo się na nie czeka. Mnie zniechęciła tona dokumentów, które musiałbym przygotować. Dlatego sięgam po pożyczki kiedy mam nagłą potrzebę finansową, zawsze na konkretny cel. Korzystam tylko z https:// wnet-pozyczka.pl bo mam ich sprawdzonych, polecił mi ich szwagier który też nie miał problemu z nimi, zawsze szybko dostajesz pieniądze i mają jasne warunki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się poprzednimi wypowiedziami ale dodam, że pożyczki najczęściej dotyczą mniejszych kwot, a o kredytach mówimy zarówno w kwestii kredytów konsumpcyjnych, jak i hipotecznych na dużo wyższe sumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×