Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Marzena_28

Pozyczki online - nie ma w nich ryzyka?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie zastanawialam - wszystko fajnie, milo, super, siedzi sie w domu i wypelnia formularz - kasa do nas sama wplywa na konto...ale czy to jest w pelni bezpieczne? Czy nie lepiej jednak przejsc sie do jakiegos banku/biura i zalatwic sprawe osobiscie? Niby jest XXI wiek i era cyfryzacji ale...czy to nie jest ryzykowne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki rodzaj ryzyka masz na myśli i o jakich pożyczkach piszesz ? Teoretycznie czy pójdziemy do placówki i wypełnimy papierowy formularz, czy też wyślemy go w postaci maila lub formualrza na stronie interntowej nie ma większej różnicy. Można się tutaj ewentualnie zastanawiać nad bezpieczeństwem naszych danych zawartych w formularzu, no ale sądze że banki dość dobrze szyfrują te pakiety i jeśli byłyby jakieś luki w tego typu zabezpieczeniach do potencjalni przestępcy kradli by pieniądze z kont bankowych, a nie nasze dane z wniosków o pożyczki przesyłane online ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zaryzykujemy nie spełnimy swoich planów. Ten blog wydaje mi się dość ciekawy w tym temacie

Edytowane przez Lukasz
zabrania się linkowania do stron z systemami partnerskimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każda pożyczka obarczona jest ryzykiem zarówno dla biorącego jak i dającego :) biorący jak nie przeczyta dokłądnie umowy może się ugotować po uszy, natomiast jeżeli dający nie sprawdzi dokładnie biorącego to może mieć na przykłąd problemy ze spłącaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko istniej i to zawsze, zwłaszcza w przypadku kredytów
chwilówek on-line. Ryzyko wynika przede wszystkim z tego, że:

a.      â€“ klient nie czyta umowy i nie sprawdza konsekwencji braku spłaty pożyczki w terminie,

 

b.       â€“ nie sprawdza samej firmy (jeśli na stronie oficjalnej firmy brakuje danych kontaktowych, tabeli opłat i prowizji, to nie jest to wiarygodna firma),

 

c.       â€“ zawsze można sprawdzić, czy firma nie widnieje na stronie ostrzeżeń publicznych KNF,

 

d.     â€“ jeśli czegoś nie rozumiemy, nie podpisujemy (czasami firmy stosują zawiłe zapisy w umowach, tak aby przeciętny Kowalski ich nie zrozumiał).


 

Pozdrawiam

M.J.

Bankieria.pl

 

www.Bankieria.pl
– portal obiektywny o finansach, wszystko w jednym miejscu. Lokaty, konta,
kredyty, chwilówki – zestawienia, porównania, porady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czy wypełnimy formularz papierowy czy on-line to nie ma to wiekszego znaczenia - zasady i tak zostają takie same, regulamin również. Pożyczki przez internet - https://www.mini-credit.pl/pozyczki-przez-internet moim zdaniem naprawdę mają przyszłość, teraz tym bardziej słowo "szybkie" pasuje do tych pożyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem wiele razy i w zasadzie nigdy nie napotkałem żadnych problemów. Kwestia, aby robić to odpowiedzialnie, gdyż można łatwo wpaść w spiralę zadłużenia... Usługa jest łatwo dostępna, więc to może zgubić naszą czujność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje ryzyko kredytowe jak w każdym innym kredycie zaciagajac dług itd

Napewno odradzam jakiekolwiek wysyłanie skanów dokumentów wiele osób budzi sie potem z innymi pozyczkami na koncie

Ale pzyczka online to zasadniczo te same czynosci co w realu wiec spokojnie

Ja polecam przekonac sie na darmowych pozyczkach - chwilowkach wziąsc 200zł i oddac tyle samo naprzykład

By sparwdzic przekonac sie itd tu jest kilka opcji http://pozyczki-za-darmo.jimdo.com/oferty-darmowych-pozyczek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo informacji o pożyczkach internetowych znajdziesz na stronie http://www.obligacjemakler.pl/jak-dobierac-interesujace-pozyczki-przez-internet/ Żeby móc wybrać pożyczki internetowe nie trzeba tak naprawdę wiele. Wystarczy kilka wartościowych narzędzi, które obecnie jesteśmy w stanie znależć na polskim rynku. Zdecydowanie należy pamiętać o tym, że dobre i szybkie pożyczki przez internet są praktycznie dostępne dla każdego. Właśnie dlatego te alternatywy są tak atrakcyjne.

Edytowane przez alidiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MoneyMan jest też bezpiecznie. Nie mają ukrytych kosztów i bardzo mile podchodzą do człowieka. Warto zerknąć na ich ofertę. Nie tylko ja mam dobre doświadczenia z nimi, w sieci jest masa opinii na tak. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na przyszłość to mogę polecić sprawdzoną firmę AASA https:// asakredyt.pl/ które oferuje naprawdę ekspresowy kredyt przez internet . Nie tylko ja z tego skorzystałem, gdy musiałem przeznaczyć duża pulę pieniędzy na leczenie mojej mamy, ale również moi znajomi, którzy potrzebowali szybkiego dopływu pieniędzy. Sprawdżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam z chwilówek więc takie info zawsze się przyda, ostatnio pożyczałam w Moneyman i muszę powiedzieć że są w porządku, nie ma żadnej zbędnej biurokracji przy załatwianiu i co najważniejsze szybka decyzja o przyznaniu pożyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×