Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
martaam

Upadłość firmy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jest ktoś tu , kto zaczął swoją upadłość od upadłości firmy- jednoosobowej działalności . Borykam się z tym już od października, został wyznaczony Zarządca sądowy , który stwierdził, że oczywiście wniosek powinien zostać oddalony przez sąd z uwagi na brak majątku . A teraz sprawa utknęła w martwym punkcie bo sądy nie pracują . A prawnik, który prowadzi mi tę sprawę twierdzi , że nie mogę zamknąć ani zawiesić działalności dopóki nie będzie orzeczenia sądu . Dopiero następnym krokiem ma być wniosek o upadłość konsumencką. Przez ten czas muszę płacić Zus , na który od stycznia już nie mam, więc zalegam. Działalności nie prowadzę i tkwię w zawieszeniu. Wszystko miało zakończyć się w max 6 -miesięcy. A do tego momentu prawnik mi powiedział , iż nie mogę złożyć wniosku o upadłość konsumencką, chodź większość zobowiązań były udzielone na osobę fizyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek o upadłość firmy może być rozpatrzony na posiedzeniu niejawnym bez rozprawy, a sądy "tylko" nie wyznaczają rozpraw. Proponuję pisać pisma i maile z prośbą o pilne rozpoznanie wniosku, może to pomoże.

Moim zdaniem jednak najlepiej będzie skontaktować się z kancelarią, która specjalizuje się w upadłościach przedsiębiorstw. Od siebie polecam kontakt z nimi:

https://kancelariagrp.pl/upadlosc-przedsiebiorstw/

Powinni podpowiedzieć co robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×