Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
nowyjazda

RATY ALLEGRO - PAYU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

ostatnio czytałem o ratach na allegro, sporo komentarzy jest do tego. Nie każdy wie jak to działa. Allegro zapewnie super warunki, jednak do końca tak nie jest.

jeżeli chcemy kupić coś na raty nie wiem tv.

 

kwota np: 1000 zł, wysyłamy formularz, dochody, itp.. sprawdzają BIK. zazwyczaj jest tak że jak nie miałeś kredytu nie udziela tobie tych rat. Po drugie musisz mieć ładną opinię na allegro. Sell/ Buy.

 

Wtedy można liczyc na pozytywne zatwierdzenie. Jednak dostajesz odmowe i co ? zakańczasz sprawę z kupującym > bo musisz kupić cos a potem dopiero raty.

Kupujący może zarzadać zapłaty od ciebie. Allegro niby udziela pomy żeby odkrecać to wszystko, tak nie jest.

 

może skończyc się w sądzie sprawa, allegro i te całe raty. Zostały wziete na widelec i bacznie się przyglądaja na te ich dziwne działania.

 

czy ktos miał takie raty na allegro ? jak tak proszę o opinię, chce poznać ,szczegóły, mało co bym sam nie kupił. Jednak nie mam potrzeby, ale dla świadomości że mogę mieć nawet kredyt 200.000 tyś.

i chciałem zobaczyc czy udzieli mi allegro rat no payu.

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę handluję na Allegro i sprawa z ratami nie jest taka prosta. Wszystko odbywa się za pomocą partnera Allegro - Alior Sync.To Alior sprawdza w BIK czy osoba starająca sie o kredyt w ogóle ma szansę go spłacić. I nie ma opcji wzięcia towaru na raty za 200 tysięcy, nawet z drobna kwotą moze byc problem, jeśli ma się czyste konto w BIK to znaczy nigdy nic się na raty nie brało - bank odrzuci taką osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorrk pomyłk, 20.000. a nie 200...

 

no wiem że trudno jest ogarnąc temat rat, jednak mimo swoich takich zaleceń że co to nie oni ;) szybko, pewnie, itp. Także sprzedaje na allegro nie duże ilość, jednak nie miałem próbu sprzedania czegoś na raty więc nie wiem jak to jest.

jednak każdy chce mieć coś i już, ale nie zawsze to jest proste. Allegro trochę sobie pogrywa z tym wszystkim, mam nadziej że zmieni swoje myslenie.

Pani ostatnio dzowniła do mnie z allegro w sprawie payu i też nie mogła zrozumieć jednej rzeczy prostej jak but, czy oni muszą tak sobie wszystko komplikować ? chyba, nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwage na to że allegro na takich dziłaniah zarabia bardzo dużo. Niby lepsze opcje niż w banku, jednak nie zawsze taniej to lepiej. Nie dostaniesz rat a kolo może cię pozwać o zwrot gotówki za wystawienie aukcji, jakies dodatkowe opcje pogrubienie itp za to allegro nie zwraca kasy.

lepiej zebrac sobie kilka złoty, odłożyć, poczekać i kupić za gotówkę,masz wtedy co chciałeś i nie musisz placić co miesiąć.

chyba że nie masz innego wyjścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie powiedział, że nie zarabia. Zarabia i to dużo. Korzystam z allegro od dawna tarze sprzedaje rożne rzeczy. Bardzo mnie denerwuje wysoka opłata za wystawianie przedmiotu, premiowanie, czy ulepszanie przedmiotu.

Po sprzedaży także liczą nam jak za zboże, pod koniec miesiąc wysyłają list ze do zapady jest tyle i tyle. Jak można za kilka przedmiotów płacić 100 zł prowizji? Wychodzi czasem ze jedna sprzedana rzecz np.: telefon to kasę oddaje dla allegro, jaki to sens sprzedawać chyba ze i tak nam się opłaca to tak, ale jak chcemy się pozbyć, lub mamy czegoś dwie sztuki.?

Nie wiem, kombinują z opłacaniem wysyłki, czyli. Wystawiają noża 1 zł coś a wysyła 80 zł;) wysyłka nie jest prowizyjna wiec nic nie liczą, bo liczą za przedmiot jednak allegro usuwa takie aukcje, czasem uda się cos sprzedać bez prowizji, lub przed upnę zmieniamy cenne oczywiście jak się dogadamy z kupującym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość J55

M. -RATY PAYU - NAJPIERW KUPUJACY POWINNI ZAPOZNAC SIE Z TAKIM FORUM W TYM TEMACIE A POTEM Z NIEGO KORZYSTAC. NIE JEST WAZNE, CZY DOSTANIESZ POZYCZKE CZY NIE. WAZNE JEST TO, ZA ZAWARTA ZOSTALA TRANSAKCJA REGULOWANA PRAWEM, Z KTOREJ TRZEBA SIE WYWIAZAC, BY NIE ZNALEZC SIE W SADZIE Z POWODZTWA SPRZEDAJACEGO. TU ALLEGRO NAJZWYCZAJNIEJ OSZUKUJE KUPUJACYCH, NIE UMOZLIWIAJAC PRZED ZAKUPEM SPRAWDZENIA WIERZYTELNOSCI W BIK. DLATEGO RADA MOZE BYC TU TYLKO JEDNA - NIE KORZYSTAJCIE Z PAYU, DOPOKI W TYM ZAKRESIE ALL NIE ZMIENI SWYCH PRZEPISOW NA KORZYSC KUPUJACYCH. NAJBEZPIECZNIEJSZA FORMA WYSYLANIA OPLAT SPRZADAJACEMU SA PRZEKAZY BANKOWE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr

Bardzo ładnie wszyscy piszą i dodatkowo straszą sadem, ludzie każdy kupujący ma prawo odstąpić od zakupu bez podawania żadnych przyczyn.

Dlatego też gdy alior nie przyzna nam kredytu, wysyłamy wiadomość do sprzedającego że niestety ale z rat nici i do widzenia.

Powtarzam każdy kupujący ma prawo odstąpić od umowy, ze swojego doświadczenia wiem że można , pewna pani licytowała mój przedmiot, po czy wygrała licytację a że babsko nie przemyślała dobrze zakupu to oznajmiła mi że rezygnuje właśnie z tej transakcji bo ma takie prawo i nic nie mogłem zrobić oprócz wystawienia kobiecie złego komentarza co ona odbiła w drugą stronę i koło się zamknęło.

Problem jest raczej z możliwością wystawienia złego komentarza choć samemu się jest winnym.

RADA DLA WSZYSTKICH, DOBRZE PRZEMYŚLEĆ KAŻDY ZAKUP I NIE WAŻNE CZY TO JEST NA RATY CZY ZA GOTÓWKĘ, NALEŻY DOBRZE WSZYSTKO SPRAWDZIĆ WŁĄCZNIE ZE SPRZEDAJĄCYM. POZDRAWIAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek

Witam wszystkich ponownie,właśnie zdecydowałem się na zakup ratalny na alegro i powiem tak,

wszyscy ci co są żle nastawieni do tego typu zakupów to albo mają jakieś długi nie popłacone, albo nie są wypłacalni albo po prostu próbują naciągnąć kogoś.

Cała weryfikacja czyli sprawdzenia wszystkich danych trwała w sumie 10 minut z wypełnieniem wniosku, w 11 minucie dostałem wiadomość od sprzedającego że dostał już pieniądze przez PAY i wysyła mi paczkę.

Dlatego proszę nie wierzyć w te bzdury, jeżeli ktoś jest wpożądku to nie ma żadnych problemów.

Umowę tak jak w opisie pobieracie jako plik PDF, dane do spłacania rat i ich wielkość i to wszytko.

WYGODA, WYGODA i warunki chyba nie najgorsze. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Na aukcjach allegro widnieje taki ładny tekst "Twoja pożyczka bez sprawdzania dochodu: 3 000 zł"
Nigdy nie brałem kredytu.
Czy w takim kładzie raty zostaną mi udzielone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Bardzo wątpię aby bank sprawdzał te szczegóły im chodzi o zarobek, na pewno sprawdzą czy nie widniejesz na czarnej liście i to wszystko.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, skąd Wy bierzecie takie brednie ??? Korzystałem juz kilka razy i zawsze wszystko udawałało sie załatwić w kilkanaście minut. Zawsze przyznawali mi raty, mimo, że chyba zawsze spłacam rachunki i raty po terminie a zarobki mam normalne. Ostatnio nawet chciałem dokładnie sprawdzić wielkość rat przy towarze ok 5 tyś zł, więc kliknałem, że kupuję pierwszy lepszy rower na Allegro w tej cenie aby zobaczyć wielkość rat. Po wszystkim po prostu nie dokończyłem całej procedury, jak np potwierdzajacy przelew 1zł i wniosek wygasł po kilku dniach. NIKT MNIE NIE SCIGAŁ I NIE KAZAŁ ZWRACAĆ PROWIZJI, KOSZTÓW WYSTAWIENIA CZY TYM PODOBNYCH BO NIE DOSZŁO DO ZAKUPU !!!!!!!!!!

 

OGRARNIJCIE SIĘ - wymyslacie jakieś bzdury i się nakrecacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedcie mi czy tańsze są te raty na allegro czy może wzięcie pożyczki z takich firm jak tu są http://www.pozyczki-pozabankowe.pl/ i spłacenie jej po 2 miesiącach? 

Taka pożyczka do 1000 złotych max 

Trollujesz prawda? Jak można porównywać pożyczkę pozabankową do kredytu bankowego (którego jest sporo tańszy od pozabankowej pożyczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz

Witam

Probuję dokonać zakupu przez raty payu na allegro.Jestem już po etapie przelania na konto symbolicznej złotówki.Dostałem maila z taką treścią:

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Twój wniosek przeszedł pozytywnie wstępną weryfikację.

W celu kontynuowania procesu wnioskowania, prosimy o przejście na stronę:

Po przejściu na podaną stronę wyskakuje strona z logo Alior banku obok Payu sprzedaż ratalna.

Poniżej w niebieskiej ramce mw taka treść:

Prezentacja umowy

Dziękujemy za zatwierdzenie Umowy.

 
Trwa weryfikacja tożsamości
 
Wybrany sposób weryfikacji tożsamości to ELIXIR.
Aby sprawdzić dane do przelewu proszę wybrać przycisk "Weryfikacja tożsamości" z panelu po prawej stronie.
 
 
I tu moje pytanie...jak mam rozumieć tą weryfikacje?Trwa już kilka godzin,a po opiniach widziałem,ze kredyt był przyznawany duzo szybciej
Mam być poprostu cierpliwy i czekać?Coś mogłem po drodze przeoczyć?Czekać na kolejnego maila ze strony Aliora Allegro?
Aukcja na Allegro wisi jako rozpoczęta?
Ktoś mądry i obyty mógłby coś doradzić
Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman

Tak jest-nie otrzymasz rat ( bank nie udzieli ci pozyczki) to przedmiot nie zostanie z oczywistych względów kupiony.Bez żadnych konsekwencji ani dla kupującego ani sprzedającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Witam chce wziąść na raty w allegro ale nie mam zatrudnienia widnieje w BIK mam kredyt i abonament wszystko ok spłacone kredyty w Alior też.co napisać w pytaniu o zatrudnieniu czy dostanę pożyczkę w payU na 650 zl? Dochod na koncie w banku stały np.500+ lub rodzinne i dochody z wpłat własnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Witam chce wziąść na raty w allegro ale nie mam zatrudnienia widnieje w BIK mam kredyt i abonament wszystko ok spłacone kredyty w Alior też.co napisać w pytaniu o zatrudnieniu czy dostanę pożyczkę w payU na 650 zl? Dochod na koncie w banku stały np.500+ lub rodzinne i dochody z wpłat własnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Handlowcy wykorzystują oferty sprzedaży ratalnej jako przynętę. Wiedzą, że w ten sposób dotrą nie tylko do klientów, którzy do tej pory wahali się, czy stać ich na poważniejszy wydatek, ale również do tych, którzy są już zdecydowani, chociaż jeszcze rozglądają się na rynku, porównując ceny. Chciałam kupić telefon na raty z allegro ale zrezygnowałam ze względu na skomplikowane procedury. Telefon kupiłam dzień póżniej na raty bez żadnego problemu, w sklepie http://ispot.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kris

Zakup na raty z Allegro bez procentowy trwał u mnie 5min i został przyznany mi kredyt bez problemów to już mój 3 zakup na raty

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×