Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
mareko

Najlepsze lokaty w Polsce - gdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Top 3 Lokat bez żadnych haczyków typu: nowe środki, nowi klienci, konto, aplikacja mobilna, jedna lokata itp.

 

Idea Bank - ,,Lokata nr 1'',  na 3 miesiące ze stałym oprocentowaniem 3,50% w skali roku, od 1000zł do 1mln zł,

Getin Online - ,,Lokata Zimowa'', na 6 miesięcy ze stałym oprocentowaniem 3,40% w skali roku, od 1000zł do 100000zł,

Getin Online - ,,Lokata Wznoszcząca'', na 12 miesięcy ze stałym oprocentowaniem o stopie efektywnej 3,30% (lokata progresywna - zerwanie bez utraty odsetek), od 1000zł do 1mln zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno pospadało te oprocentowanie na lokatach. Teraz Idea Bank i BGŻ oferują 4% na 3 miesiące i to są najlepsze oferty. Polecam sprawdzić Serwis finansowy - polskabankowosc.com.pl i zajrzeć do rankingu lokat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście oprocentowanie spada, natomiast niektóre banki wprowadzają jeszcze ciekawe oferty promocyjne, warto tylko dokłądnie przeanalizować warunki. Ja ostatnio zakładałam lokatę w Noble Banku, proponują satysfakcjonujące oprocentowanie lokaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna

Banki zabiegają o klienta i jego pieniądze, więc promocji jest nawet kilka. Ja osobiście zachęcam do większego wysiłku, bo dość często można negocjować te oprocentowanie, ale trzeba chwycić za telefon i zadzwonić na infolinię. Ja skorzystałam właśnie na takiej negocjacji w mBanku. Na stronie nie znalazłam informacji o możliwości negocjowania, ale wystarczy zadzwonić i jest ot możliwe :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż. Lokaty jakie sa takie są, ale pamiętajcie,ze w innych krajach mają o wiele gorzej. W UK czy w Niemczech oprocentowanie lokat jest o wiele niższe. W Niemczech jakiś czas temu pewien bank wprowadził ujemne oprocentowanie lokat. Czyli łudzie płacili za przechowywanie tam pieniędzy. Może się to wydawać niebywałe, ale tak właśnie było. Sam staram się oszczędzać na przyszłość. Nie wierzę w emeryturę z zusu. 

Ciekawą opcję ma w ofercie PZU:


Pracownicze ubezpieczenie emerytalne. Ubezpieczenie w połączeniu z oszczędzaniem na 3 filar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to prawie każda lokata dziala podobnie. ALe jeśli chcesz pod kątem emerytury to może IKZE w PKO? Można dobrze odkładać pieniądze które, w teorii, powinny być bezpieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są obecnie korzystne lokaty? Ogólnie jest kilka dobrych ofert, ale na 2-3 miesiące i do określonej kwoty. Na przykład do  czy 10 tys. Lokaty nie są złe, ale nie nazwałabym tego inwestowaniem.Jest to po prostu ochrona kapitalu przed inflacją. 

 

Jestem zdania,ze są inne o wiele lepsze sposby iwnestowania. Jednym z nich są fundusze inwestycyjne. Zarobicie na nich więcej albo mniej. Jednak przy odpowiedniej dywersyfikacji ilość zarobionych pieniędzy na pewno będzie o wiele wyższa niż na lokacie.

Sugerowałabym tutaj skontaktować się z tym towarzystwem : https://www.union-investment.pl/ - zajmują się od 20 lat funduszami inwestycyjnymi i dobiorą dla Was odpowiednia ofertę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy lokata to słaba inwestycja o koniec. Jedyna różnica od trzymania kasy w skarpecie kompensacja (nie zawsze w 100%) inflacji i większe bezpieczeństwo (choć z tym też nie wiadomo) trzymanych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byun masz rację. Lokata to na dziś nie słaba ale beznadziejna inwestycja. Stopy procentowe są tak niskie, że nie opłaca się oszczędzać. Inflacja idzie w górę wiec wkrótce może się to zmienić. Pamiętacie oprocentowanie na lokatach bankowych typu 8-10%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Polsce ma pojawić się jakiś estoński bank, które proponuje bardzo konkurencyjne warunki jeśli chodzi o oprocentowanie lokat. Bank działał w Estonii pod marką Inbank. Zobaczymy jak to będzie wyglądać w Polsce. A jeśli chodzi o aktualne oferty to wydaje mi się, że Toyota Bank ma całkiem niezła promocje. Oferuje dwie lokaty z dobrym oprocentowaniem, a dodatkowo umożliwia zdobycie 140 zł premii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, akurat pozycja Happy to nie zmienia się od wielu miesięcy. A teraz jeszcze zrobili promocję Happy Wakacje i jak bierzesz Happy, Happy Pro albo Happy Plus to dostajesz oprócz niezłego % bon na dwie stówki do fly.pl Moim zdaniem fajna oferta i aż żal, że tylko nowi klienci mogą z niej skorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pazuria

A jakieś warunki trzeba spełnic, żeby ten bon dostać czy to tak ogólnie dodają? Nie widzę na stronie informacji, więc będę wdzięczna za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość smerfik

Lokaty są porównywalne, ale ja osobiście mając konto w Raiffeisen Polbank to korzystam z ichnich lokat terminowych - dobre oprocentowanie, dobre warunki, dobry bank.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość beatrycze

No własnie nie wszystkie są porównywalne. Większość jest około 2% w tej chwili. A wspomniana happy chyba 4%, jeśli dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz chwilę, to proponuję zapoznać się z ofertą Santander Consumer Bank
https://www.santanderconsumer.pl/lokaty/. Moim zdaniem jedne z lepszych ofert na ten moment na rynku. Sama założyłam sobie taką lokatę przez internet. Wszystko sprawnie, bez zbędnych formalności. Korzystne oprocentowanie i dowolność w okresie lokacyjnym to coś czego szukałam i znalazłam 😊 Polecam Ci rozeznać się w ofercie, a może akurat wybierzesz coś dla siebie.
Ja już teraz wiem, że na pewno przedłużę okres lokacyjny, bo widok zarabiających na siebie pieniędzy to coś wspaniałego.
 

Edytowane przez alidiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie. A orientuje sie moze ktos z Was jak wyglada rynek pod katem ofert kierowanych bardziej do wlascicieli biznesow? Moj znajomy zdal sobie niedawno sprawe z tego, ze ma dosc duzo wolnych pieniedzy ktore zamiast pracowac na niego .. leza zwyczajnie nie zainwestowane w nic. Przy takich kwotach nawet na niskiej stopie procentowej przez dobre kilka lat sporo sie uzbiera . tylko w co najlepiej te pieniadze wlozyc - to jest pytanie. U niego w banku nie ma za bardzo duzo mozliwosci wiec chyba bedzie musial przeniesc swoje konto gdzie indziej. Na pierwszy rzut oka dobrze prezentuje sie https://www.deutschebank.pl/klienci-biznesowi/lokaty.html gdzie maja najwyzsze stopy zwrotu jakie do tej pory udalo mi sie znalezc. Moze ktos napisze po krotce recenzje - zakladajac, ze prowadzi tam konto .. opisujac jak to wszystko wyglada bardziej od strony technicznej. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×