Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
kuba222

Komornik co może zająć?

Rekomendowane odpowiedzi

Narobiłem długów... doszło do tego, że mam na głowie komornika. Czy może on zająć samochód który mam we współwłasności z żoną? tylko to tak naprawdę jest teraz w jakiejś części na mnie, reszta na żonę, część oddałem rodzicom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczy będące przedmiotem współwłasności mogą być zajęte przez komornika, kiedy i na jakich zasadach możesz sprawdzić na https://www.big.pl/baza-wiedzy/czy-komornik-moze-zajac-rzeczy-nienalezace-do-dluznika . Ja byłem z tej drugiej strony, miałem dłużnika który posiadał majątek we współwłasności. Powiem tylko tyle, że udało się odzyskać całą należność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2022 o 13:19, annitra napisał:

Czy komornik może zająć konto osoby bezrobotnej?

Wydaję mi się, że komornik nie może zająć zasiłku dla bezrobotnych z konta osobistego dłużnika jeśli jest on niższy, niż minimalna krajowa. Dotarłem również do informacji, że komornik może zająć 50% takiego zasiłku jeśli jest do egzekucja nie dotycząca alimentów, a 60% jeśli egzekucja dotyczy alimentów. Są to kwestie dość zawiłe, które według mnie najlepiej jest konsultować z jakimś specjalistą, co się na tym zna. Może sam po prostu zapytaj się jakiegoś komornika jak to jest. Ja znalazłem kontakt np. do komornika Częstochowa - http://www.czestochowa-komornik.com.pl/. Może Ci to coś pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód może zająć. Praktycznie może wszystko jeśli chodzi o prawo. Wiem z autopsji - kolega też narobił niezłych długów i później miał problemy z komornikiem, a właściwie to komornikami. Była nawet sytuacja, że jeden wyegzekwował co miał wyegzekwować, a potem pojawił się kolejny i chciał zabrać coś, co wziął już ten poprzedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×