Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Dockson

Inwestycja w nieruchomość

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!
Zamierzam kupić małe mieszkanie (25-40m2) w Sopocie pod wynajem krótkoterminowy.
Mieszkam w innym mieście dlatego obsługę lokalu zlecę firmie/pośrednikowi.
Chcę się zmieścić w 650k (wkład własny 65-75%).
Wybrałem Sopot, ponieważ lubię to miasto, wiem jakie rejony są atrakcyjne i w przyszłości planuję dalsze inwestycje w tej okolicy.
Jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma agentami nieruchomości i podobno w Sopocie mieszkania w dobrej lokalizacji schodzą w kilka dni kupione za gotówkę. Nie posiadam niestety wystarczającej ilości cashu by zrobić podobnie.
Przerabiał ktoś może podobną sytuację? Niby wkład własny jest spory i nie powinno być problemu z kredytem, jednak proces zajmie trochę czasu. Jest szansa powalczyć z zarobasami?
Drugie pytanie, jakie macie doświadczenia z firmami pośredniczącymi? Celować w fixed stawki jak z Condo, czy raczej %? Na jaki okres podpisywać umowę? Polecacie kogoś w 3city?
W głównej mierze chcę ulokować kapitał by nie zżerała go inflacja i fajnie jakby zapracowało na swoją ratę.

A moze nie kombinować przy obecnych cenach i po prostu postawic na jakies konto oszcżednościowe jak tutaj  https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/ ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, z pośrednikiem na pewno mniej uda Ci się zarobić. Sam jestem aktualnie w podobnej sytuacji. Chciałbym zainwestować w te apartamenty inwestycyjne https://vacationinvestments.pl/apartamenty-inwestycyjne/ i jestem ciekawy, co o nich myślicie? Będę wdzięczny za każdą opinię, gdyż są one dla mnie na wagę złota. Tak jak każdy inwestor chciałbym, aby ta inwestycja była dla mnie dochodowa i jednocześnie nie była tylko na sezon letni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, inwestuję w nieruchomości od wielu lat i muszę przyznać, że warto zainteresować się mieszkaniami w Poznaniu, ponieważ obecnie ich zakup jest bardzo opłacalny. Gdyby ktoś z was chciałby się na taki krok zdecydować to polecam poczytać na ten temat artykuły w internecie. 

______________________________

mieszkania w Poznaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mniejszych miejscowości zazwyczaj nie ma problemu. Małe miasta dobrze znamy i zazwyczaj wiemy gdzie byśmy chcieli mieszkać. Gdy decydujemy się na mieszkanie z rynku pierwotnego lokalizację zazwyczaj określa oferta dewelopera i nie okłamujmy się – nie ma ich zbyt wiele. Co jednak w przypadku dużego miasta? W sieci znalazłam ciekawe oferty mieszkań w Warszawie na https://adresowo.pl/mieszkania/warszawa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto zainwestować w nieruchomości w Krakowie, jest tam fajne, położone praktycznie w centrum osiedle Masarska 6 Apartamenty , uważam że te mieszkania są idealne pod wynajem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej się na takie działania nie piszę, ale za to jestem zdania, że bardzo ważną kwestią jest również to aby wiedzieć czym jest osiedle wielofunkcyjne. Na pewno bardzo dobrze o tym napisano w https://ronson.pl/blog/czym-jest-osiedle-wielofunkcyjne/ i w każdym razie myślę, że taka wiedza nam się powinna przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach taki zakup mieszkania pod wynajem, na kredyt nie jest już taka bezpieczną opcją. Coraz więcej osób chce sprzedawać mieszkania, bo nie stać ich na spłatę kredytu. Dlatego, moim zdaniem świetnym rozwiązaniem jest najem instytucjonalny, ponieważ jest bezpieczny i dzięki niemu nie trzeba brać kredytów ani zbierać na wkład własny. Jeśli szukacie mieszkania na wynajem, to koniecznie zajrzyjcie tu https://katowice.mdr.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inwestycja w nieruchomość w Sopocie pod wynajem krótkoterminowy może być bardzo opłacalna ze względu na duże zainteresowanie turystów tym popularnym nadmorskim kurortem. Warto jednak dokładnie przemyśleć lokalizację, wyposażenie i standard nieruchomości, aby przyciągnąć wymagających klientów i osiągnąć zadowalające zyski z wynajmu. Należy też liczyć się z okresami sezonowymi i koniecznością przeprowadzania regularnych prac konserwacyjnych i remontowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ja się nad tym nie zastanawiałam, ale za to korzystając z okazji chcę wam powiedzieć, że na pewno bardzo dobrą opcją jest to aby wiedzieć jak przygotować nieruchomość na sprzedaż. Jak udało mi się ustalić to właśnie w https://dom-i-wnetrze.pl/domy-na-sprzedaz-jak-przygotowac-nieruchomosc-na-przyjscie-potencjalnych-kupcow/ bardzo dobrze o tym napisano i wiem, że taka wiedza może nam się przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach wiele osób marzy o własnym domu, który zapewni im prywatność, komfort oraz poczucie stabilizacji finansowej. Jedną z opcji jest zakup domku szeregowego, który jest często tańszy od wolnostojącego domu, ale jednocześnie oferuje wiele korzyści. Osobiście również rozważam zakup takiego domy szeregowe koszalin. Przede wszystkim zależy mi na większej przestrzeni niż w mieszkaniu, ale nie chcę wydawać na to zbyt dużo pieniędzy. Domki szeregowe oferują zazwyczaj kilka sypialni, łazienek, salon oraz kuchnię, co wystarcza na codzienne potrzeby. W dodatku często posiadają również ogródek, który można zagospodarować na przykład jako miejsce wypoczynku lub miejsce dla dzieci do zabawy. Inną zaletą domków szeregowych jest ich lokalizacja. Zazwyczaj znajdują się one w cichej i spokojnej okolicy, co zapewnia wygodę oraz spokój. W dodatku często są one położone w pobliżu sklepów, szkół oraz przystanków autobusowych, co ułatwia codzienne funkcjonowanie. Co o tym myślcie ? Będę wdzięczny za każdą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zainwestujesz w nieruchomość to zacznij od kontroli i pomiarów instalacji elektrycznej bo to podstawa. Jeśli trzeba będzie ją modernizować to postaw na fachowców i wybierz  wasztan.pl bo mają uprawnienia do wszelkich prac z elektrycznością i masę doświadczenia. Na pewno nie zawiodą twoich oczekiwań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominaliście wcześniej o sprzątaniu takich obiektów, na pewno nie jest to łatwe zadanie pod względem logistycznym, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z dużymi powierzchniami lub przestrzeniami użytku publicznego (szkoły, urzędy, przychodnie itd.). Wówczas takie zadanie trzeba zlecić odpowiedniej firmie, w sieci można znaleźć ich całkiem sporo, przykładem może być https://apa-group.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×