Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
PawełN

Kredyt studencki czy pożyczka chwilówka??

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiam się nad wakacjami gdzieś na południu Europy. Wakacjami połączonymi z pracą. Problemem jest że nie bardzo posiadam kase na dojazd tam, zakwaterowanie i ogarniecie się, myślałem o kredycie studenckim. Po powrocie byłoby mnie stać na spłacenie takiej chwilówki więc może warto ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt studencki jest na opłaty związane ze studiami a ty chcesz po prostu kasę na wyjazd. Będzie ciężko jak nie pracujesz tylko się uczysz. Lepiej iść do roboty w pierwszym miesiącu wakacji a potem w drugim zaszaleć za kasę którą sam zarobiłeś a nie pożyczyłeś - smakuje lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz chwiówek bo Cie zjedzą koszty, lepiej skorzystaj z pozyczek prywatnych, na pozyczkolandia.pl masz mozliwość złożenia wniosku i zawsze jakiś inwestor zrealizuje Ci taki cel, a koszta sobie sam ustalisz przez ile chcesz spłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kredyty studenckie to moim zdaniem ciekawa alternatywa. Warto dodać, że najlepsi nie muszą go wcale spłacać :)

Tak, z tym że kredyt studencki jest wypłacany w miesięcznych ratach po 600 zł - na utrzymanie na studia. Może opcja pierwszych darmowych chwilowek np. vivus.pl 1 400 zł na 30 dni za darmo, czy wonga.com 750 zł na 60 dni za 10 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak nie jestem za kredytem studenckim, ponieważ kredyt ten uzyskuje się na wszystkie lata studiów (przez tyle miesięcy uzbiera się pokażna suma), którą póżniej trzeba będzie spłacić... A na takie wakacje wystarczy jedynie kilkaset złotych. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest chwilówka, ponieważ szybko ją spłacisz. Polecam zapoznać się z tym artykułem - https://www.mini-credit.pl/chwilowki-dla-studentow, może pomoże Ci on w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo kredyt studencki. Sam brałem na studiach i bardzo polecam. Nie musisz się martwić, że od razu po powrocie trzeba spłacić chwilówkę. A jak sie będziesz dobrze uczył, to Ci nawet mogą darować spłatę :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam też kredyt studencki, bo można założyć konto, np. w Millenium (na studenckich zasadach), a następnie jak uzbiera Ci się zdolnosć kredytowa (wystarczy wpłacać i wypłacać), to dostaniesz ofertę niepowórnywalnie lepszą niż w chwilówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam też kredyt studencki, bo można założyć konto, np. w Millenium (na studenckich zasadach), a następnie jak uzbiera Ci się zdolnosć kredytowa (wystarczy wpłacać i wypłacać), to dostaniesz ofertę niepowórnywalnie lepszą niż w chwilówkach.

 

Nie do końca. Jeszcze kilka lat temu kredyty studenckie faktycznie były bardziej korzystne, ale dziś można znależć całkiem niezłą ofertę na chwilówkę (np. z https://www.pozyczkomat.pl/), która, nie oszukujmy się, jest szybsza i prostsza niż zwykły kredyt (a jeśli jednak zdecydujesz się na kredyt, dokładnie przeczytaj umowę, bo mogą się w niej kryć różne kruczki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem doradcy kredytowego i wygląda to tak (choć pewnie wiecie podstawy), że kredyt studencki ma inny charakter i jest to forma długoterminowa. Spłaca się po studiach. Nie tak łatwo go dostać. Jeśli ktoś nastawia się na studiowanie w obcym mieście na 5 lat, to kredyt studencki, ale jeśli chodzi o kupienie telewizora, to chwilówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy chwilówka sens ma korzystanie tylko z pierwszej darmowej pożyczki i to jak się ma pewność, że się ją spłaci w terminie. Inaczej to się mija z celem, bo to one są strasznie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze
mowiąc nie wiem, czy firmy oferujace chwilówki czekają aż tyle czasu z
terminem  spłaty… A przekroczenie go na
pewno będzie cie drogo kosztować. Niestety twoja wiarygodność
kredytowa
- jak kazdego studenta - jest zerowa, więc ja doradzałbym
bardziej zastanowienie się nad kredytem studenckim. W każdym razie - miłej
podróży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt studencki to najlepsza opcja, w ogóle nie możesz brać pod uwagę chwilówek w tej sytuacji. Słyszałem, że w ekstremalnych sytuacjach, gdy komuś naprawdę dobrze szło na studiach potrafią umorzyć ten kredyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×