Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Jan_1979

SKOK-i przechodzą pod kontrolę KNF

Rekomendowane odpowiedzi

Trybunał konstytucyjny uznał że ustawa o objęciu kontrolą kas i Kasy Krajowej przez Komisję Nadzoru Finansowego może wejść w życie. Teraz czekamy do 27 pażdziernika 2012 roku kiedy to nastąpi. Oprócz nadzoru, KNF będzie mógł tworzyć i zatwierdzać zmiany statutu nowych kas. Współczynkik wypłacalności kas ma być podwyższony z 3% do 5%. Dla porównania współczynnik wypłacalności banków komercyjnych wynosi w Polsce 8%.Od pażdziernika w kasach będzie sprawowany zewnętrzny audyt którego raport poznamy w 2013 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Krajowa Rada Nadzoru Finansowego to kompetentne ciało. Po tym co okazało się w Aferze Gold raczej skłaniałbym się ku stwierdzeniu, że najpierw trzeba byłoby uporządkować strukturę oraz uprawnienia KNF-u, a dopiero póżniej zrzucać na nich coraz większą odpowiedzialność.

Choć popieram całkowicie, że SKOK-i będą poddawane kontroli tak jak inne banki, bo w sumie jest to bank, tylko do tej pory działał na jakiś dziwnych warunkach i znów wszystko mogłoby skończyć się aferą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam ze SKOK’ ‘u miałem kredyt, mam konto. Nie jest, że - nigdy nie oszukali mnie na złotówkę. Mianowice chodzi o to, że mają bardzo dziwne opłaty. Pamiętam jak dwa razy w roku zmieniła się stawka ubezpieczenia konta - pieniędzy nie wiem, czego.

Raz 80 zł potem ponownie 80 zł w roku. No razem 160 zł w rok to jest: 13 zł miesięcznie. (Dużo)

 

Jako że mam konto u nich i wpływa tam moje wynagrodzenie, naradzie konto mam założone i tak będzie?

Mam dosyć ciekawe odsetki % od kwoty, jaka wpływa na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś podzielić się informacjami jaki to %, bo myślę, że to jest najbardziej interesująca kwestia i ta informacja przyda się wielu użytkownikom tego forum. Czy procent w istocie jest tak zadowalający, że pokrywa opłatę w wysokości 13zł miesięcznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy ile wpłynie na konto. Sprawdzę na dniach i dam wam pełne dane i opis co i jak.

OStatnio miałem jakieś 32 złote na konto z %. wpływ ponad 1450 zł miałem i jakieś kilka po 200-230 zł.

Ppotem nic tylko wypłaty-- no jakoś tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam ze SKOK’ ‘u miałem kredyt, mam konto. Nie jest, że - nigdy nie oszukali mnie na złotówkę. Mianowice chodzi o to, że mają bardzo dziwne opłaty.

 

W jakim SKOK konkretnie, bo okazuje sie, że nawet w obrębie jednej miejscowości ich oferty potrafia różnić. U mnie w poweicie są 2 albo 3 SKOK-i jestem ciekaw, czy może to jeden z nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz dokładnie sprecyzować o jaki skok ci chodzi, bo tak jak banki sa różne tak i skoki, ja korzystam z lokat w SKoku Wołominie, mają tam najwyższe oprocentowaniebo 6 a nawet i powyzej 7%, więc śmiało wam polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prędzej czy pożniej wszystkie skoki padną. To jest najgorsze, że każdy polak składa się na to aby nie upadły. Regulacje powinny być od dawna i wtedy klienci skoków też składaliby się na fundusz gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość worek

skoki chciało zniszczyć PO ? a to dobre instytucje blisko ludzi  PO niszczy konkurencje dla bankow zachodnich 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowa gotówka? Problematyczna historia kredytowa? Zagraniczny dochód? U nas nie ma ograniczeń!
Procesowanie online, wypłata w kasie w wybranym przez Ciebie mieście w całej Polsce!
Oferty promocyjne, system rekomendacyjny i wiele innych! Sprawdź nas!
 
Proces online, pomożemy Ci ze wszystkim. :)
 
Kontakt  email simpleecash23@gmail.com
Nie jesteśmy parabankiem!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×