Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
pebs

Jedna czy dwie bramy w garażu dwustanowiskowym?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o radę bardziej zaprawionych w boju "budowniczych" - czy w garażu dwustanowiskowym planować jedną dużą bramę czy dwie pojedyncze?
Bardziej podoba mi się jedna brama ale nie wiem czy się potem nie trzeba specjalnie gimnastykować w środku żeby ustawić tam dwa auta bo przecież nie zmieszczą się jedno obok drugiego w świetle bramy. A może to nie jest wcale takie uciążliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tak naprawdę zależy od sytuacji, a mianowicie od dwóch czynników:
- jak jedno stanowisko będzie na rower a drugie na auto to będzie się to sprawdzało. Jak będziesz chciał wyciągnąć sobie rower to nie będziesz musiał otwierać całej duzej bramy i dzięki temu utraty ciepła będa mniejsze. 
- jeżeli stanowiska są jedno za drugim, to tez będzie ok, ale drugie auto na pewno nie będzie tak często użytkowane 

Ale jeśli stanowiska są tuż obok siebie oraz jesli są płytkie to nawet skosem nie wejdziesz.... . Ogolnie warto jest mieć możliwość swobodnego stania w garażu bo nie jest to miejsce jedynie na auta.

Nie wiem jak wygladaja wymiary ale proponowałbym zajrzeć sobie na stronę firmy Hormann:

https://www.hormann.pl/prywatni-inwestorzy/bramy-garazowe/bramy-uchylne/

Przejrzyj sobie w katalogu ich bramy i zdecyduj sie na rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×