Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Monti_z

Dlaczego w idea banku nie ma konta w USD dolarowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Na moje pytanie na infolinii "Dlaczego w Idea banku nie ma konta w USD?" Pani uprzejmie odrzekła, że jest to decyzja biznesowa odgórna. Pytam się czy to koszty systemu SWIFT czy jakaś kara, a pani na to że przełączy mnie do osoby odpowiedzialnej i ... usłyszałem try again later... i krótki sygnał w słuchawce.

Jakim trzeba być prezesem banku, ignorantem aby nie podać powodu zamknięcia kont w USD tylko wypowiedzieć wszystkim umowy w 2 tygodnie? Ja rozumiem że prezes Leszek C. jest 2 mld w plecy na Idea Banku ale klientów którzy pozostali tak się nie traktuje panie prezesie Czarnecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość LCi
Cytat

Dlaczego w Idea banku nie ma konta w USD?

A jaka ma być sytuacja banku skoro wszedł do niego kurator: https://www.money.pl/gielda/kurator-w-idea-banku-bezterminowo-bedzie-mial-szerokie-uprawnienia-6381879389267585a.html

Wchodzi bezterminowo i będzie nadzorował pracę prezesa i naciągaczy od GetBack chociaż oni już pewnie siedzą z zarzutami. Przychody Idei spadają szybciej niż koszty tego banku i może faktycznie byc sprzedany za przysłowiową złotówke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast biadolić jak w Idea Banku jest źle można otworzyć portfel w rkantor.com (nie trzeba konta bankowego), kantor ten był  kiedyś Raiffaisena teraz BNPParibas. Mamy tam ze 20 walut, wirtualny portfel z wszystkimi numerami kont do odpowiednich walut (formularz sam poda konto po wpisaniu waluty). Jest tam też oczywiście rachunek w USD. I tak możemy sobie np. dolary wypłacić bez prowizji i stratnego przewalutowania z PayPal na Transfer Wise (Dodaj bank amerykański w PayPal - dodanie wymaga telefonu na infolinię bo formularz nie przepuszcza) a stamtąd do rkantoru.

Tam w RKantorze przeliczyć na złotówki po dobrym kursie i przelać do polskiego banku. Ot i cała filozofia.

Edytowane przez Getiniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×