Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Piotrakkk

Zdolność kredytowa przy nietypowym przychodzie z reklam na stronie www

Rekomendowane odpowiedzi

Osiągam przychody z dzierżawy powierzchnie na stronie www (popularne reklamy AdSense). Inaczej mówiąc, mam stronę www, na której umieściłem reklamy i otrzymuję pieniądze od każdego kliknięcia w nie. Płacę od tego tylko ryczałt 8.5%. Żadnej firmy, żadnych składek ZUS. Średni przychód z ostatnich 12 miesięcy to 7 215 zł. Czy przy takim nietypowym źródle przychodu są w Polsce banki które udzieliłyby mi kredytu hipotecznego o wartości około 300 000 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Piotrakkk napisał:

Średni przychód z ostatnich 12 miesięcy to 7 215 zł

Rozumiem że średni miesięczny przychód? Czyli masz co miesiąc 7k? Poczytaj bo bez firmy możesz uzyskiwać tylko 50% minimalnego wynagrodzenia miesięcznie czyli ok 1125 zł więc musisz założyć firmę.

Oczywiście jeżeli masz 7k rocznie to nikt ci kredytu nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Infor

Tu się nie zgodzę Malfoy. Tu masz z 2015 opinie Izby skarbowej że taki wynajem powierzchni reklamowej pod reklamy internetowe może być objęty ryczałtem 8,5%:

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/ryczalt/najem-i-dzierzawa/736181,Ryczalt-85-od-przychodow-z-reklamy-w-aplikacji-i-internecie.html

Lepiej jednak zwrócić się do swojego US z prośbą o interpelację. Gdzieś czytałem że ktoś dostał 8,5% do 16 000 zł rocznie  a powyżej tej kwoty już 20% miał płacić więc wszystko zależy od opinii Urzędu Skarbowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 7k miesięcznie. Można nie mieć firmy i płacić ryczałt 8.5% o ile strona na której są umieszczone reklamy nie jest stroną firmową - czyli np. nie ma zakładek usługi, cennik, które jednoznacznie wiążą się prowadzeniem firmy. Z tego co pamiętam, to chodzi też o to, żeby na takiej stronie nic nie sprzedawać - sprzedaż od razu podsuwa na myśl konieczność założenia firmy. Skorzystać z tego rozwiązania więc można w przypadku np. bloga, czy strony hobbystycznej. Potwierdził to doradca podatkowy z którym się konsultowałem oraz mój US,  chociaż po tygodniowych przepychankach z nimi. Dzięki temu płacę teraz tylko ryczałt 8.5%, a gdybym musiał założyć JDG płaciłbym w najlepszym razie liniowy 19% (do tego odpadają składki ZUS oraz koszty księgowości). Mam niewielkie koszty związane z tymi reklamami (serwer 350 zł na miesiąc, domena 120 zł raz na rok), więc ryczałt 8.5% dużo bardziej się opłaci.  Niedawno wprowadzono limit 100 000 zł rocznie - powyżej niego stawka ryczałtu rośnie do 12%, ale i tak nadal mocno się opłaci.

Jaki banki traktują taki nietypowy przychód przy staraniu się o kredyt hipoteczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dochód nietypowy i jednocześnie dość niepewny... Obawiam się, że nawet gdyby jakiś bank zdecydował się przyznać kredyt to dodatkowo będzie wymagał innych, przede wszystkim pewnych, zabezpieczeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mitrans

Przypominam że bana w Adsense można dostać w ciągu trzech dni bez wypowiedzenia. Żaden bank na to kredytu nie udzieli. Możesz sobie odłożyć sporo kasy z tego jak żyjesz/mieszkasz sam, bez rodziny, ale etacik czy otworzenie DG konieczne na kredycik hipoteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję znaleźć dobrego doradcę kredytowego, bo pracownicy w banku też mogą zgłupieć. Jeżeli nie mają czegoś jasno napisanego w procedurach, to twierdzą że się nie da, a potem okazuje się że się da. Kiedyś w moim banku nie chcieli mi dać  pożyczki na zawrotną wysokość 2 tys złoty, mimo comiesięcznego dochodu, ale bez umowy o pracę. Po miesiącu zadzwonili z promocją pożyczki do 60 tys na podstawie comiesięcznych obrotów na koncie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej napisał. Bardzo dobrą opcją jest skorzystanie z usług firm które oferują pomoc przy uzyskaniu kredytu, w większości przypadków i oferty są o niebo lepsze niż te przedstawione w banku. Wiem, że firma HabzaFinanse zajmuje się takimi sprawami na : https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-dla-zadluzonych/ można poznać ich ofertę. 
Polecam jest to wygoda i profesjonalna pomoc która w tych czasach jest bardzo ważna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że nie ma to jednak takiego dużego znaczenia jak sądzisz. Dla firmy lczy się nie to gdzie jesteś zameldowany ale to'
jaką masz historię kredytowa
jaki bik
oraz czy zarabiasz

Zerknij sobie jeszcze na tę stronę:

https://pozyczkaportal.pl/zdolnosc-kredytowa-sprawdzic-obliczyc-zwiekszyc/

Jest tutaj kilka porad o tym jak poprawić oraz jak sprawdzić zdolność kredytową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×