Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
pebs

Upadłość konsumencka hazardzisty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem patologicznym hazardzista ,przez rok zrobiłem sobie długu na około 200tys ,zaczalem leczenie u psychiatry i w ośrodku pomocy uzależnień .Mam pytanie czy jak będę się leczył i zbiorem odpowiednie dokumenty potwierdzające moją chorobę mam szanse na upadłość konsumencka.Problem jest tylko taki że pieniądze straciłem u zagranicznego bukmachera bet-at-home.Ktory w Polsce jest nielegalny czy mimo to mogę się starać o upadłość konsumencka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hazardzista, maszynista czy cyrkowiec tu nie chodzi tak naprawdę o to jak wydałeś pieniądze tylko o to że nie masz ich jak spłacić. Podjąłeś leczenie - sąd na pewno to uzna. Nie masz z czego spłacić ale nie BUKa u którego aby zagrać musisz najpierw wpłacić pozyczone pieniądze. Nie masz po prostu na spłatę pożyczek i kredytów które wziąłeś na hazard. Powinno ci sie udać ale nigdy nie wracaj do tego nawet jak 100 razy wygrasz to raz przegrasz tyle że nie wyjdziesz z tego, to jest po prostu złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to dość trudna sytuacja, bo sąd moze tego jednak nie uznać. Zerknij sobie do tego artykułu

http://kutno.net.pl/artykuly/lifestyle,jakie-warunki-nalezy-spelnic-aby-moc-oglosic-upadlosc-konsumencka,93441.html -  opisane jest tutaj, to jakie warunki trzeba spełnić, aby ogłosić upadłość konsumencką. 

Jest wiele wykluczeń bo upadłości nie podlegają

długo przedsiębiorcy

długi alimentacyjne

czy długi zaciągnięte w sytuacji, w której nie byly możliwe do splacenia i osoba zaciągająca je była tego świadoma ( podejrzewam, ze tak właśnie było w Twojej sytuacji). Najlepiej bedzie po prostu skontaktować się z doradcą finansowym albo z prawnikiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×