Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
kasiaukr

W jakim banku konto

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie? W takim w którym nie ma zbyt wielu warunków do spełnienia aby było darmowe oraz w takim w którym łatwo jest o limit kredytowy jak braknie Ci kasy. PKO BP - Konto za zero, Idea Bank (jak już skończą nagonkę na ten bank), Nest Bank itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam od siebie, że to zależy czego szukamy. Lepiej zastanowić się nad tym, jakie cechy bank powinien mieć, niż myśleć o konkretnej instytucji i tu ją wymieniać. Ważne np. czy na proste konto tylko do przyjmowania wynagrodzenia, najlepiej z darmowym prowadzeniem, darmową kartą tudzież przelewami. Opcja taka jest zazwyczaj oferowana młodym osobom. Mają ją ewentualnie także ci, którzy zakładali konto ładnych parę lat temu. Sama mam w mBanku ofertę darmowego wszystkiego dosłownie, ponieważ konto zakładałam w roku 2008. Ponadto, można szukać konta także z innymi bonusami, typu cashback - często dla nowych klientów. Niektóre banki oferują zwrot iluś procent kwot za rachunki. Czemu im się to miałoby opłacać? Otóż rachunki opłacamy z konta, które posiadamy lub planujemy posiadać bardzo długo.

Z drugiej strony, myślę, że należy oddzielić myślenie o rachunku bieżącym i oszczędnościowym razem. Każdy z tych produktów może zostać uruchomiony w innym banku. Co prawda, szybka wypłata pieniędzy zamrożonych na koncie oszczędnościowym nie będzie zrealizowana w ciągu 5 minut, ale pomyślmy o tym, jak o swego rodzaju utrudnieniu dla pokusy szybkiego skorzystania z tejże gotówki. To samo tyczy się lokat bankowych. Także i lokata może zostać otwarta w innej instytucji niż ta, na którą otrzymujemy pensję. Sama tak mam. Po otwarciu lokaty w innym banku, przelałam tam pieniądze i były one na lokacie w niecałe 24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że warunki prowadzenia konta to jest najważniejsza rzecz i na to się patrzymy, no ale też i warto zwracać uwagę na inne czynniki. Dla mnie najważniejszą rzeczą była obsługa klienta. To też jednak może zależeć od waszego oddziału. Poszukajcie dobrych promocji bankowych, tych poszukacie sobie w internecie. Na stronie http://www.psychomanipulacja.pl/promocje-bankowe-jak-sie-nie-naciac/ dowiecie się jak przygotować się do tej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×