Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość marcusss

uzależnienie co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcusss

Cześć, postaram się zawrzeć w skrócie, co się dzieje. Mój brat jest uzależniony od narkotyków :( Wyjechał na studia dzienne, zamieszkał w akademiku i się zaczęło imprezowanie, picie i tabsy. Wyleciał z uczelni, wrócił z podkulonym ogonem do rodziców, ale ciągle coś im ginie, łatwo sie domyślić czemu. Poważnie rozważamy wywiezienie go na jakieś leczenie, odległość nie gra roli. Może ktoś sie orientuje czy taka terapia jest skuteczna i czy lepsza państwowa czy prywatnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dominika

Ile Twój brat ma lat? Musisz mu jakoś pomóc bo on sie stoczy i niedługo brata już może z wami nie być... sorry że tak mocno ale to prawda.. a kiedyś przez używki straciłam przyjaciela... I żałuję że nie mogłam mu pomóc. Musicie namówić go z rodzicami na leczenie im szybciej tym lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcusss
W dniu 24.11.2018 o 16:24, kys napisał:

Sam chce się leczyć?

Mówi że chce z tego wyjść ale nie wiem na ile gra na naszych emocjach a na ile jest szczery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcusss
W dniu 23.11.2018 o 11:22, Gość Dominika napisał:

Ile Twój brat ma lat? Musisz mu jakoś pomóc bo on sie stoczy i niedługo brata już może z wami nie być... sorry że tak mocno ale to prawda.. a kiedyś przez używki straciłam przyjaciela... I żałuję że nie mogłam mu pomóc. Musicie namówić go z rodzicami na leczenie im szybciej tym lepiej 

Tego się właśnie obawiam :( 21 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz

Jakoś musisz do niego przemówić. szkoda chłopaka a z takiego bagna ciężko samemu wyjść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiednik w miejscowości Opalenie. Centrum leczenia uzależnień. Dadzą mu w du.. tak że wszystkie używki wylecą mu z głowy. Praca, zajęcia, zero wolnego czasu. Kiedyś wojsko było najlepszym detoksem teraz nie ma już nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że osoba uzależniona powinna sama uświadomić sobie niszczacy wpływ narkotyków na jej organizm.Prawda jest taka,ze jeśli brat nie bedzie chciał się leczyć to mu nie pomożecie.Czasami trzeba po prostu dotknąć dna aby sie odbić.

Polecam

Kontakt z psychologiem

Pobyt w ośrodku leczenia uzależenień

Warto jest również wiedzieć. ze w aptekach są odpowiednie testy na narkotyki: https://www.cefarm24.pl/testy-narkotykowe-a.html Które pozwalają sprawdzić ich obecność w organizmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogusia

Syn znajomej był na odwyku w Poznaniu w Agnusie czy jak ten ośrodek się nazywa.. Wrócił i inny chłopak zupełnie.. Tam rodzice na niego chuchali i dmuchali,  ograniczone zaufanie mieli do niego bo wiadomo gdzieś dłużej nie wrócił to oni sie zastanawiali gdzie jest.. mija już długo czas kiedy jest czysty i niczego nie bierze... co jakiś czas na poczatku go sprawdzali i test na obecnośc narkotyków robili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość georgina

Moja siostra została w to wciągnięta przez chłopaka. Drań jej życie zniszczył, też była w agnusie na terapii i dzięki Bogu przestała brać. Znalazła pracę w zawodzie, realizuje się, zupełnie inna dziewczyna. Nie trać nadziei, jeszcze nic straconego. Pokaż bratu, że go kochasz, on to docenia, nawet jeśli nie daje tego po sobie poznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przyda Ci się  Ranking ośrodków terapii , by znaleźć odpowiednie miejsce na wyleczenie. Kolejna sprawa to właśnie spotkania, o których już ktoś pisał .Naprawdę mogą Ci pomóc. 

Z drugiej strony, jeśli znacie jakieś odpowiednie miejsce, to może je polećcie, a jeśli nie chcecie łamać regulaminu forum, powiedzcie ich właścicielom o tym rankingu. Dzięki niemu zaistnieją. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzależnienie jest ciążkim problemem, najtrudniejsze jest to, że osoba uzależniona zazwyczaj nie chce poddać się terapii i nie widzi żadnego problemu. Jednak najważniejsze jest to, aby uświadomić jej, że narkotyki są toksyczne i mogą wyrządzić wiele złego.

________________________________________________

[url=https://poradniahomine.com/]psycholog wrocław[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×