Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Rynek pożyczek pozabankowych w ostatnim czasie w Polsce mocno
przyspieszył widać że Polacy chętnie korzystają z chwilówek co skłania
nas do wyboru parabanków? czy nie ufamy już zwykłym bankom?

Odpowiedż jest prosta pożyczkę pozabankową otrzymamy prościej ,szybciej
często bez zaświadczeń o zatrudnieniu czy informacji z Biku.

Często z tych ofert korzystają osoby już mocno zadłużone które tym pogrążają się jeszcze bardziej.

Zaciągnięcie pożyczki jest proste jednak spłata już nie zawsze bywa miła i przyjemna zwłaszcza dla portfela

Prześledżmy ofertę jednego z wiodących parabanków

Przyjmijmy że potrzebuje1000 na trzy miesiące sama prowizja z
udzielenie kredytu to 155zł w razie chęci przedłużenia spłaty o miesiąc
kolejne 150zł ogólnie po trzech miesiącach oddaje 1550 zł biorąc ten sam
kredyt w getin banku czy m banku zwrócę około 1150zł

Kalkulacja prosta a jednak dalej nabieramy się na ekspresową gotówkę para banków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt np. pożyczki czy kredyty, lepiej zapoznajmy się z jakimiś porównaniami czy rankingami. Obecnie na rynku jest wysyp produktów i usług finansowych i naprawdę ciężko odnależć się w temacie. Ja zwykle czytam opinie na portalach ekonomicznych, finansowych, dopiero potem idę dowiadywać się do banków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczkę pozabankową, obecnie również nie tak łatwo dostać. Wielu ludzi chcących pożyczyć drobną kwotę i sądząc, że nie ma czego szukać w banku – słono przepłaca. Prawda jest taka, że spora część osób biorących pożyczkę pozabankową, dostałaby ją również w banku na dużo lepszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc o ofertach, trzeba brać pod uwagę wiele czynników. 
Niestety, wszystko ma swoje plusy i swoje minusy.
Instytucje Bankowe- mogą udzielić kredytu, jeżeli spełniamy ich wymogi dotyczące naszych dochodów, a to nie zawsze się ludziom podoba..... No, ale jak uda nam się zaciągnąć kredyt w jakimś banku, wtedy oprocentowanie jest niższe. 
Instytucje pozabankowe- często ratują "tyłki" innym ludziom, którzy przez przypadek się zadłużyli. Życie pisze różne scenariusze. Tak jak mówiłam, wszystko ma swoje plusy i minusy. Minusem pożyczek pozabankowych są wysokie raty np. weżmiemy 1000 zł pożyczki, a będziemy musieli zwrócić 2000. 
Niemniej jednak nie jestem wielce przeciwna instytucją pozabankowym bo innym ludziom ratują życie, a innych jeszcze bardziej pogrążają.

 Pożyczki takie są różne i każda ma inną ofertę - www.kalkulator.pl/pozyczki-pozabankowe
Tak samo jest z bankami, dlatego najlepiej jest poświęcić te kilka godzin w sieci i sprawdzić ofertę, która może być dla nas, niż iść na żywioł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, że powstała nowa instytucja pożyczkowa ??? Multi Inicjatywa to polski fundusz pożyczkowy skierowany głównie do firm. Są alternatywą dla sektora bankowego. Na rynek polski wprowadzili całkiem nowy produkt. np. 

Prowadzisz firmę i potrzebujesz środków na jej rozwój to mamy dla Ciebie rozwiązanie:

1. Kredyt dla firm bez weryfikacji BIK oraz zaświadczeń z ZUS i US pod zastaw środka transportu.

2. Kredyt do 80% wartości pojazdu.

3. Zabezpieczenie : pojazd lub maszyna (musi posiadać dowód rejestracyjny)

4. Maksymalny wiek pojazdu: 10 lat.

http://www.multiinicjatywa.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam osotrożniejsze podejście co do pożyczek pozabankowych.
Mają strasznie wysokie raty i nie opłaca się zaciągać pożyczki o wysokiej kwocie w parabanku.
Nie mówię też, że jestem przeciwna parabankom. Są bardzo pomocne jeżeli chodzi o zakup drobnej rzeczy, bądż pomoc w nagłym wypadku.
Formalności są małe, a pieniądze dostaje się niemalże od ręki.
Jeżeli już chcemy konkretną pożyczkę o niemałej sumie to warto pójść do banku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie opłaca się zaciągać pożyczek w takich firmach, ale osoba bez zdolności kredytowej nie dostanie jakiegokolwiek kredytu w banku, nawet najmniejszej kwoty.

 

Koszty pożyczek pozabankowych są wysokie chociażby z tego powodu, że podmioty, które udzialają takich pożyczek, muszą wliczyć ryzyko nieuregulowania zobowiązania. Poza tym firmy te będą się cieszyć powodzenie, dopóki sytuacja finansowa społeczeństwa będzie się pogarszać.

 

Nie każda firma pozabankowa, tak jak wiele osób pisze, i używając delikatnego sformułowania, jest nieuczciwa. Warto korzystać z firm, które działają na rynku znaczny czas, ich działania są transparentne, kontakt jest zarówno na telefon stacjonarny i firmowego maila (nie gmail, onet czy jakaś inna interia). Odradzam firmy z ogłoszeń, do których zadzwonisz tylko na telefon komórkowy, z opcja skrzynki głosowej: "zostaw wiadomość - oddzwonimy".

 

Nie daj się zwieść sloganowi "szybka pożyczka", w większości  wypadków dotyczy niewielkich kwot, do 500 zł.

 

Przy pożyczkach pozabankowych warto zwrócić uwagę na wiele czynników. Warto dowiedzieć się ZAWSZE, ile wynosi całkowita spłata pożyczki. W przypadku pożyczek pozabankowych, współczynnik RRSO, czyli rzeczywista stopa procentowa, jest trochę myląca. Została ona skonstruowana do kredytów długoterminowych, ale zgodnie z prawem trzeba ją podawać.

 

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, to zadaj je przedstawicielowi firmy. Poproś o przykładowy druk umowy, regulamin i tabelę opłat. Dowiedz się ile wynoszą dodatkowe koszty związane z pożyczką, takie jak: obsługa domowa, wysłanie pism ponaglających, prolongata w spłacie czy przedłużenie spłaty pożyczki. Poza tym, rzecz najważniejsza: zanim taką umowę podpiszesz, przeczytaj ją! Pamiętaj jednocześnie, że możesz z niej zrezygnować w terminie okreslonym przez Ustawę o Kredycie Konsumenckim.

 

A na koniec, być może w niedalekiej przyszłości, nastąpi koniec pożyczek bez bik, bo coraz więceje tzw. parabanków sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej.

 

-------------

Źródło: investpuls.pl - nie tylko porównywarka kredytów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam na forum wasze posty, jesteście zdziwieni kto bierze takie pożyczki pozabankowe i płaci takie odsetki. Czy nigdy nie potrzebowaliście pieniędzy na szybko, bez zbędnych formalności. Niektórzy ludzie nie mają zdolności kredytowej lub problemy w BIK-u albo nie wykazują dochodu pracując w ,,szarej'' strefie. Gdyby nie tacy klienci to takie instytucje nie inwestowałyby w reklamy i dalszy rozwój swojej oferty. Jestem zdania że jeżeli jest zapotrzebowanie na drogie kredyty to nie powinniśmy tego negować. Ja w swojej OFERCIE posiadam kilka firm udzielających szybkich pożyczek. Mnie pod względem szybkości załatwienia najbardziej spodobała się oferta VIVUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób obeznanych w tym temacie. Jaka firma będzie najlepsza do zaciągnięcia kredytu w wysokości 1500 zł na miesiąc czasu? Pod uwagę biorę taką jedną lokalna firmę oraz okmoney, czyli zaciągnięcie kredytu przez internet. Co możecie mi doradzić jeśli chodzi o taką kwotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyczki pozabankowe, pewnie wielu z Was zastanawie się co wziąść ?? Kredyt w banku, czy pożyczke. co do pożyczki to plusem jest ze w instytucjach takich jak tu nie potrzebujemy zaświadczeń, itp, no ale pożyczamy małę pieniądze na krótki okres więc zalezy co komu potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeżeli chodzi o pożyczki pozabankowe to trzeba bardzo uważać i korzystać ze znanych, zajmujacych się tym od dłuższego czasu firm takich jak ponieważ jak ktoś orzysta z jakiś lokalnych chwilówek, mających siedzibe w budce byłego kiosku ruchu to sorry bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć, ale czasem sa takie momenty, że potrzebujesz i co wtedy? Zwłaszcza jak nie ma się od kogo pożyczyć. Ja pożyczałam w Via SMS i zawsze oddawałam na czas. A orientuje się ktoś czy można przedłużyć taką spłatę, znaczy termin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć, ale czasem sa takie momenty, że potrzebujesz i co wtedy? Zwłaszcza jak nie ma się od kogo pożyczyć. Ja pożyczałam w Via SMS i zawsze oddawałam na czas. A orientuje się ktoś czy można przedłużyć taką spłatę, znaczy termin?

 

Tak można, już większość firm pożyczkowych proponuje klientom przedłużenie terminu spłaty - czasem robią to "oficjalnie" na profilu wyszczególnione jest ile to kosztuje i za jaki okres a czasem jest po prostu wzmianka o takiej opcji i trzeba się skontaktować z pracownikiem. Ja brałem w vivusie tez płaciłem wszystko na czas - w takich sytuacjach, gdy mamy pewność, że spłacimy dług jak najbardziej polecam prywatne pożyczki. Jednak w żadnym wypadku nie można się na nią decydować z myślą "jakos to będzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×