Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Fifa

Najgorsze konta bankowe

Rekomendowane odpowiedzi

Liderem w wysokości opłat jest BNP Paribas. Tu każdy rachunek będzie nas sporo kosztować, ale najwięcej zapłacimy za konto z pakietem L, które oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w całym kraju, darmowe przelewy internetowe oraz kartę debetową. Porównywarka dostępna na stronie internetowej banku po wskazaniu, że jesteśmy pełnoletni i chcemy korzystać z darmowych bankomatów, zasugeruje nam wybranie właśnie tej oferty. Nic dziwnego - za jego prowadzenie trzeba zapłacić 15 zł miesięcznie. Za coś, co w niektórych bankach jest za darmo, w BNP zapłacimy 180 zł rocznie. Trzeba przyznać, że zaletą tego ROR-u jest darmowy pakiet usług assistance oraz abonament medyczny AXA MED.

Podobnie wysokie koszty generuje rachunek w Invest-Banku. Tu również prowadzenie konta kosztuje 15 zł. ROR jest oprocentowany na oszałamiające 0,10 proc. w skali roku. Całkowity koszt to 179,20 zł. Trzecie najdroższe konto oferuje MultiBank. Rachunek w taryfie Active pochłonie rocznie 174 zł. Detaliczne ramię BRE Banku uchodzi za bank dla klasy średniej. Jak wiemy, bogactwo nie bierze się z rozrzutności i płacenie za rachunek, który możemy mieć za darmo, raczej nie będzie rozsądnym wyborem.
Niektóre banki obiecują zyski, ale przynoszą tak naprawdę większe straty. Takim przykładem jest Konto Wydajesz & Zarabiasz od BZ WBK. Jeśli będziemy płacić przypisaną do niego kartą, bank zwróci nam 1 proc. wydatków dokonanych w supermarketach, sklepach spożywczych i na stacjach benzynowych. BZ WBK obiecuje nawet do 500 zł miesięcznie!


Według danych GUS ("Mały Rocznik Statystyczny 2012") Polacy średnio
wydają na jedzenie i paliwo 34,6 proc. swojego domowego budżetu.
Zakładając, że obrót na karcie wyniesie 981 zł (10 transakcji po 98,1
zł), to 34,6 proc. od tej sumy równa się 339,43 zł. Dopiero od tej
wartości należy obliczyć procent zwrotu. Bank odda nam więc niecałe 3,40
zł miesięcznie, a jednocześnie policzy sobie za kartę debetową oraz przelewy
internetowe. Podliczając wszystkie wydatki przy przyjętych założeniach,
stracimy rocznie blisko 50 zł. Wykonując więcej niż pięć przelewów, do
każdego następnego dopłacimy 20 groszy - to koszt kodu, który otrzymamy
za pomocą SMS-a. Z kolei, aby otrzymać 500 zł zwrotu, musielibyśmy za
pomocą karty wydać 50 tys. zł miesięcznie!

Przyjęliśmy następujące założenia:

  • wpłacamy na konto wynagrodzenie w wysokości 2512,36 zł (średnia pensja netto w Polsce w III kwartale 2012 r.)

  • regularnie płacimy kartą debetową - dokonujemy minimum 10 transakcji
    bezgotówkowych na średnią sumę 98,1 zł (średnia wartość transakcji
    bezgotówkowej w III kwartale 2012 wg raportu NBP)
  • wykonujemy pięć przelewów internetowych miesięcznie o przeciętnej wartości 100 zł każdy




Dla uproszczenia założyliśmy, że nie wypłacamy gotówki z obcych
bankomatów ze względu na ewentualne prowizje. Jeśli konto jest w jakiś
sposób oprocentowane, a jest to dość rzadkie, odsetki naliczane są od
średniego salda w wysokości 1000 zł.
Wybraliśmy po jednym
rachunku z każdego banku, najczęściej promowany lub sprzedawany jako
najbardziej uniwersalny. Pominięto w zestawieniu konta studenckie, dla
seniorów i dla najlepiej zarabiających.

 

Źródło: J. Wołosowski, www.wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Radek

Nie wiem jak wogóle można się pakować w płatne konta? Czy ludzie nie czytają umów i opinii na temat danego banku? Na dzień dzisiejszy zakładanie konta, za które pobierana jest jakakolwiek opłata uważam za duże zaniedbanie - teraz są juz takie konta osobiste które zarabiają dla nas jeśli spełnimy kilka warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam BZ WBK i jestem zadowolony. Bez żadnych opłat (chyba jedynie w przypadku nie korzystania z karty jest pobierany jakiś grosz).

Jedyne ograniczenie, to dosyć mała liczba bankomatów w okolicy ;-((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam konto w mbanku.; Jedynym minusem jest to ze naliczaja za nie uzywanie karty i wyplaty z niektorych bankomatow wydrukowanie potwierdzenia takie tam

 

Opłaty za kartę można wyłączyć, a za wydrukowanie potwierdzenia nie pobierają opłat ;] Raczej za wybieranie z innych bankomatów płaci się dodatkowo. 

 

 

http://adwokat-miling.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Morus

Z tego co wiem to PKO nie jest fajne. Dużo osób na nich narzeka

Z tego co wiem, a wiem bo jestem klientem pko, to dozo osób sobie też chwali. Za konto nic nie płace i oddziały mam wszedzie. Generalnie jednak wszystko załatwiam przez neta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miki

Nie wiem o jakim pko Ty piszesz, ani o jakim koncie - ale ja mam konto za Zero w PKO BP i nic nie płacę. Korzystam aktywnie z konta i karty i dosłownie na nic nie moge narzekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualne porównanie kont bankowych:

http://konto-internetowe.tv/nowe-porownanie-tanich-kont-bankowych

 

T-mobile Usługi Bankowe jak na razie jednak rządzi. Nowe startup'y w stylu SMART czy Orange Finanse to konta na komórki wielkości cegły na ktorych łatwo się jest pomylić wpisując cokolwiek, no cóż ludzie łykają wszystko co aktualnie korpo wrzucą na rynek, tablety, smartfony za niedługo kompy wielkości zegarka na które trzeba bedzie patrzeć przy pomocy lupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakim pko Ty piszesz, ani o jakim koncie - ale ja mam konto za Zero w PKO BP i nic nie płacę. Korzystam aktywnie z konta i karty i dosłownie na nic nie moge narzekać. 

 

Potwierdzam. Dodatkowo zlecenia stałe również są za 0 zł. Tylko za polecenia zapłaty trzeba płacić ale to są grosze, chyba 0.50zł  albo 1.50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jury

zmień rodzaj konta? w pko maja tez takie nowe konta, w których nawet karty sa za darmo jesli wykonasz nią transakcji  za kwote min. 300zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alior dobrym kontem? Od kiedy i na jakiej podstawie? ;O

 

Też słyszałem różne opinie, nie zawsze pochlebne. Zwykle większość kont jest fajna, o ile jesteś lojalny i często korzystasz z karty. Dalej to już kwestia oprocentowania przy większych oszczędnościach, a akurat Alior nie jest jakiś strasznie zły w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×