Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
  • 0
Malfoy

Kredyty i pożyczki w Kanadzie

Pytanie

Jak wygląda świat pożyczek i kredytów w Kanadzie? Czy łatwiej jest zapożyczyć się niż w Polsce, czy może trudniej? Jak to wygląda od strony klienta? Czy opłaca się tam zapożyczać?

W Kanadzie mieszka coraz większa grupa Polaków. Większość wyjeżdża i już nigdy nie wraca. Żyjąc tam i chcąc zacząć funkcjonować na jakimś poziomie, mieć dom, czy samochód, kredyt lub pożyczka na start stanowi dla większości podstawę. Dziś kilka przydatnych informacji na temat zapożyczania się w Kanadzie.

Po pierwsze, emigrantom w obcym kraju nie jest łatwo otrzymać kredyt w banku, zresztą nie tylko samym emigrantom. Droga do otrzymania pożyczki nie jest tak prosta jak w Polsce i nikt z ulicy, kto wcześniej nie zapożyczał się, na pewno pieniędzy nie otrzyma.

Po pierwsze- należy wyrobić sobie kartę kredytową. Nie jest to taka karta, jak w Polsce, ale jest to jakby początek budowania sobie historii kredytowej. Aby ją dostać, wpłaca się niejako za nią określoną kwotę, stanowiącą dla banku zabezpieczenie. Jest to informacja dla banku, że jesteśmy odpowiedzialni i świadomie podchodzący do kwestii naszych finansów. Jeśli posiada się już obywatelstwo na stałe, taka karta również stanowi podstawę, ale wtedy nie ma konieczności płacić tego zabezpieczenia. Początkowo limit na karcie nie jest wysoki, ale im dłużej przebywamy tam, im większe mamy dochody, tym też limit na takiej karcie wzrasta, a potem z kolei możemy ubiegać się o kolejne produkty bankowe.

Po drugie- jeśli już z pomocą karty, wypracujemy sobie niejako historię kredytową, wówczas zaczynają pojawiać się oferty kredytowe. Mogą one być wysyłane przez banki na E-mail lub tradycyjnie. Należy tutaj uważać, gdyż początkowo kredyty te są niezwykle drogie, udzielane na wyższe oprocentowanie. Im dłuższy czas oczekiwania, tym też kwota pożyczki i ciekawa oferta jest bardziej na wyciągnięcie ręki.
 
Nie dostaniemy w Kanadzie pożyczki na zawołanie. Trzeba pokazać, że jesteśmy odpowiedzialni, sumienni i pożyczone nam pieniądze spłacimy. Im bardziej pracujemy na naszą rzetelność, tym lesze warunki banki będą miały nam do zaoferowania.

 

Ciekawy cykl artykułów o Kanadzie znajdziemy np. tutaj: https://forumturystyczne24.pl/53-kanada/

 

Kanada_dolar.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość JGrazyna56

Bardzo dobrze opisane. Najtrudniej oczywiscie jest otrzymac kredyt bankowy na dom, czyli hipoteke. Oferty sa rozne, obecnie mozna zamknac hipoteke na np 3 lata przy oprocentowaniu do 2.2%.  Przy dwoch latach stalej pracy, rozsadnych dochodach, dobrym raporcie kredytowym i wplacie okolo 10% wartosci domu, banki na ogol chetnie udzielaja hipoteki pod dom. W koncu dom to dla nich gwarancja i w razie czego i tak swoje pieniadze odzyskaja. Kredyty hipoteczne sa spisane notarialnie. Warto wiedziec, ze nawet jesli mamy jakis kredyt na karcie (wiza, master-card) i jesli nie mozemy go splacic szybko, najlepiej jest splacac go regularnie, nawet w malych ilosciach. Nie psujemy sobie wtedy tzw raportu kredytowego, a regularne splacanie powoduje, ze inne banki tez zaczna przysylac propozycje. Warto tez otworzyc sobie tzw linie kredytowa i niekoniecznie z niej korzystac jesli nie ma potrzeby,ale po prostu miec swiadomosc, ze w razie potrzeby mamy do dyspozycji jakis fundusz natychmiast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@JGrazyna56 wydajesz się zorientowana w temacie Kanady, jaki jest odpowiednik polskiego BIKu w Kanadzie? Mają coś takiego jak Biuro Informacji Kredytowej? Tez tak trudno jest o kredyt jak już tam się człowiek znajdzie z opóżnieniem spłaty rat za kredyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość JGrazyna56

@JGrazyna56 wydajesz się zorientowana w temacie Kanady, jaki jest odpowiednik polskiego BIKu w Kanadzie? Mają coś takiego jak Biuro Informacji Kredytowej? Tez tak trudno jest o kredyt jak już tam się człowiek znajdzie z opóżnieniem spłaty rat za kredyt?

 

 

Dona, tak jestem zorientowana, dosc dobrze.  Mieszkam tu juz 28 lat. Jest takie Biuro, nazywa sie EQUIFAX. Jest to biuro, ktore generalnie zbiera informacje na temat wszystkich kredytow (wizy, master cards, hipoteki itd..). Takze jesli czegos gdzies sie nie zplaci (np telefon, kable TV itd). Zbieraja to w jakies tabele i otrzymuje sie punkty kredytowe. Ale nawet jesli ma sie sporo roznych dlugow, to wazne sa dwie rzeczy : 1 zeby splacac regularnie i nie zalegac z zadnym i platnosciami, 2. zeby nie miec zadnych nieuregulowanych platnosci. Ja kiedys mialam 3$ , o ktorych nie mialam pojecia, ze sa niezaplacone, bo zmienilam adres, a firma nie przysylala w ogole rachunkow na majla. Odrobienie strat punktow kredytowych kosztowalo mnie rok,., za durne 3$.. ale ze jednoczesnie mam  hipoteke na 150 tys to nie robi.. splacam, wiec jestem wiarygodna. Niestety , nie jest to biuro najlepiej pomyslane ale jedyne. NO I NIE MA MOWY O SPOZNIENIU RAT DO BANKU... po 3 miesiacach sa w stanie zabrac dom.. BANKI TUTAJ SA BEZWZGLEDNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×