Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
  • 4
Zbulwersowany_szef

Uwaga Oszustwo: CRDGiF opłata za wpis - Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm żąda opłaty za rejestrację firmy - nie płaćcie!!!

Pytanie

Zarejestrowałem tutaj konto aby ostrzec wszystkich przed oszustwem dokonywanym przez firmę z Warszawy pod nazwą Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm (nie jest to CEIDG tylko specjalnie podobna nazwa). Mało tego, nie ma w ewidencji takiej firmy pod nazwą "Centralny Rejestr Działalności Gospodarczych i Firm" czyli jawne oszustwo.

 

Przy wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej czyli CEIDG.nie pobiera się żadnych opłat.

 

Natomiast te cwaniaki niby z Warszawy, Aleje Jerozolimskie 96 chcą (fakultatywnie) opłatę za wpis do swojej bazy która bardzo podobnie się nazywa CRDGiF  za 290 zł! Oczywiście listy są z czerwoną pieczątką aby upodobnić się do pisma urzędowego.

 

Listy są wysyłane w kilka dni po zarejestrowaniu działalności gospodarczej.

 

Apel do wszystkich przedsiębiorców: nie dajcie się oszukać, nic nie płaćcie! Czytajcie wszystkie listy ze zrozumieniem. A każdy oszust prędzej czy póżniej sam zostanie oszukany.

 

Powinna tym zająć się Policja już od dawna bo wyłudzenia te podobno mają miejsce od 2016 roku...

 

Przypomnijmy Kodeks Karny:
Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Poniżej jak wygląda pismo od nich ale równie dobrze może być z ECIDG, CEODG, CEDGiF, CEFiDG:itp

 

CRDGiF_Warszawa_oszustwo.jpg

Edytowane przez Zbulwersowany_szef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Miałem taki sam list. Dobrze że to nagłaśniacie aby nikt nie dał sie oszukać w przyszłości. A za tą firmę i cały ten proceder powinny się wziąć odpowiednie służby i organy ścigania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość aniolek

szczerze prawie się nabrałam tylko chciałam zadzwonić i zapytać o coś... Brak tel, maila i imienia osoby podpisującej spowodował, że zaczęłam drążyć. To moja pierwsza firma i trochę się zdziwiłam, że księgowa nic nie mówiła o takich opłatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość chmurka

Właśnie dostałem to pismo..człowiek wraca zmęczony, zagląda do skrzynki i widzi taki list.. pierwsza reakcja - panika, bo jest już po terminie (dawno nie zaglądałem do skrzynki). Już miałem wyciągnąć telefon i zrobić szybki przelew, ale coś mi zaświtało - pisma z urzędu przychodzą do rąk własnych - pieczątka wygląda jak pierwsza lepsza z allegro - podpis „administratora” to jakaś parafka bez imienia i nazwiska.. Przypomniałem sobie, że księgowa ostrzegała mnie przed lewymi pismami, które przychodzą po otworzeniu działalności oraz napomniała, że otworzenie firmy i wpis do CEIDG nic nie kosztuje. Nie dajcie się zrobić w konia. Fakt, jestem młody, to moja pierwsza działalność, ale na szczęście głos rozsądku kazał mi zweryfikować to pismo. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość Monia
W dniu 6.06.2018 o 10:47, propabilistyk napisał:

Czy ktoś w ogóle się na to nabiera?

 

 

Myslę, że tak, nabiera się dużo ludzi. Wystarczy wejść na ich stronę i zobaczyć ile jest wpisów. Tak, tak, mają stronę :P i nawet dorobili się rejestru. Trudno będzie ich za coś ścignąć, bo mają rejestr i pobierają dobrowolne (czyli fakultatywne, trudno słowo)opłaty za wpis do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×