Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
miadich

Zakup domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałam kredyt i chcialabym przeznaczyć go na zakup domu, słyszałam, że  domy na sprzedaż w Tarnowskich Górach na osiedlu Sielanka, są dostępne w atrakcyjnych cenach.

Sądzicie, że warto kupić taki dom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw w banku starasz się o kredyt hipoteczny na konkretną nieruchomość, zakup konkretnego mieszkania czy domu ponieważ w hipotece będzie ono zabezpieczeniem kredytu. Nie jest tak że dostajesz kredyt na ładne oczy a potem zastanawiasz się czy kupić auto czy mieszkanie i czy w Tarnowskich Górach czy w Pułtusku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własny dom to na prawdę fajna sprawa, ja powiem szczerze przeprowadziłam się do swojego domku z powodu ogrodu.Ogród jest tym co najbardziej podoba mi się w samodzielnym domku.Zaczęłam od aranżacji ogrodu - to bardzo ważny i niedoceniany etap planowania ogrodu.Od przemyślanej aranżacji zależy jego ostateczny wygląd, pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałam nigdy o zakupie domu bo to i koszt większy a potem też większy kłopot z jego utrzymaniem i ewentualną sprzedażą gdyby moje życiowe plany uległy zmianie. Lepsze uważam jest mieszkanie na na Wilanowie od Atala, w prestiżowej dzielnicy, tam zawsze się znajdą ewentualnie chętni do wynajmu czy zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałam oferty gotowych domów, ale żaden mnie nie urzekł. Deweloperzy zwykle budują osiedla z identycznymi budynkami, a ja wolę mieć coś swojego, spersonalizowanego. Na https://www.homekoncept.com.pl/projekty-domow znalazłam kilka ciekawych projektów do 150 metrów z niebanalną elewacją i nowoczesną bryłą, więc pewnie wybiorę coś stamtąd. Działkę już mamy, więc największy problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to dobra opcja. Szczególnie jeśli nie masz czasu i ochoty na budowanie się ( które nie oszukujmy się, czasami kosztuje o wiele więcej niż kupienie gotowego domu....).

Aktualnie wielu deweloperów oferuje domy na sprzedaż. Najczęściej są to albo bliźniaki albo domy w szeregowcu co ma swoje zalety ponieważ bardzo łatwo takie domy mozna ogrzać.

Zerknij sobie tutaj:

http://pzfd.pl/opinie-o-deweloperach/

Napisane jest na co trzeba zwrócić uwagę wybierając dewelopera. Czasami dobrze wybrać się na Dni Otwarte albo na Targi nieruchomości. Można się wtedy dowiedzieć wielu informacji o deweloperach oraz o budowanych przez nich inwestycjach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując dom, zazwyczaj kupuje się albo pustą działkę, obsianą byle jaką trawą, albo kupuje się gotowy, wcześniej przez kogoś pielęgnowany ogród. No i trzeba o niego zadbać. Jak? Jakie macie dla mnie porady dotyczące roślin całorocznych, albo na przykład wyposażenia ogrodniczego? Na razie tylko  Traktory i kosiarki samojezdne John Deere w serwisie ceneo wstępnie obejrzałam i zastanawiam się nad nimi. 

Edytowane przez radzia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie kupienia domu z dużym ogrodem zastanawiam się jak zaaranżować taras. W sieci oglądałam wiele zadaszeń tarasów np. https://arctom.pl/pl/nowe-produkty i te chyba odpowiada mi najbardziej. Proszę poradźcie coś  w tym temacie i jak duży taras zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.10.2019 o 13:28, yoddda napisał:

Zakup to jedno, a aranżacja wnętrz to jeszcze większy problem. 

Ja przy aranżacji mieszkania wymieniłam materac w sypialni oraz zakupiłam ochraniacz do nowego materaca, dokładnie ten https://ochraniacz-na-materac.pl/przescieradla-nieprzemakalne/43-120x200.html  Jestem z niego bardzo zadowolona, bo jest mega praktyczny. Doskonale chroni materac przed zabrudzeniami, można go prać w pralce, jest antyalergiczny i produkowany w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też ogród jest bardzo ważny, dlatego duży nacisk położyłem na aranżację miejsce, gdzie będę mógł sadzić rośliny i odpoczywać. Ostatnio zakupiłem nową podcinarkę elektryczną https://www.stiga.pl/sklep/koszenie-trawnika/podcinarki-elektryczne bardzo wygodnie kosi się trawę w trudno dostępnych miejscach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×