Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
torres

SKOK-i - czym się właściwie różnią?

Rekomendowane odpowiedzi

O SKOK czytałem sporo i zawsze żle w Gazecie Wyborczej. Nie zwracam dokładnie uwagi na to co pisza, bo wiem, że GW toczy jakąś prywatną wojnę z tą, czy też z tymi instytucjami. No właśnie, jak to jest z tymi SKOK-ami, to jest jedna firma, czy wiele. Bo tylko w moim mieście obok chyba najpopularniejszego SKOK-u Stefczyka jest jeszcze kilka innych, nie do końca to rozumiem. Czy w ogóle można uznać te instytucje za wyłudzające/ncaiągające na kasę? Nie zrozumcie mnie żle, ale lokaty tam itd poleca Radio Maryja. No wiem, że to żaden biznesowy doradca, ale chyba tych biednych ludzi tak na chama na minę by nie wsadzali co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie sądzę by ojciec Rydzyk miałby jakiekolwiek skrupuły przed wyciągnięciem kasy od biednych i naiwnych ludzi. W końcu w Radiu Maryja robi to już kilkanaście lat i jakoś może z tym spać. "Sumienie ma czyste". Sam do końca nie wiem czym się różni SKOK od banku, ale właśnie dlatego, że jest to takie niejasne, wolę nie lokować tam swoich oszczędności. Współpraca z parabankami to balansowanie na linie. Wolę mniejszy procent, ale pewny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baza i zasady działania wszystkich SKOK-ów sa właściwie takie same, bo wszystkie pochodzą z jednego korzenia. Ale poszczególne kasy, jako, że są to spółdzielnie, mogą różnić się zasadami działania, oprocentowaniem pożyczek i wkładów pieniężnych. Trzeba sprawdzić, jak to wygląda i porównać. Najpopularniejszy w Polsce jest SKOK Stefczyka, chyba najstarszy i największy.

Tu masz porównanie oprocentowania w razie co

 

http://www.skok.pl/o-skok/oferta-skok/pozyczki-i-kredyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SKOK-i mogą być alternatywą dla banków, w których nie chcą mnie widzieć ze względu na historię w BIK, a parabankami, które chętnie pożyczą, ale jeszcze chętniej zabiorą? Czy SKOK-i podchodzą łagodniej do kwestii pożyczek i kredytów, to znaczy nie skreślają ludzi tylko dlatego, że kiedyś im się poślizgnęła noga? I w którym ewentualnie najlepiej pożyczyć pieniądze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania nie tędy droga. SKOK-i nie udzielają kredytów, udzielają pożyczek, niby niuans,ale w oprocentowaniu spore różnice:-) W dodatku zapomnij, że są bardziej liberalni od banków, nawet przeciwnie. Część pożyczek zarezerwowana jest tylko dla tych, którzy pokażą umowę o prace (albo odcinek emerytury/renty). W dodatku niektóre pożyczki są wylącznie dla tych, ktorzy są członkami kasy od kilku lat i brali pożyczki, które w terminach spłacali (a więc sa dla SKOK wiarygodni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKOKi to napewna dobra alternatywa dla ludzi zadłużonych i tych, które posiadają negatywne wpisy w rejestrach. SKOKI są bardziej przychylne od banków, jednak jak użytkownik wyżej wspomniał - posiadają większe oprocentowanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy SKOK to osobna firma. Choć może słowo firma nie jest tu zbyt precyzyjne - bo są to spółdzielnie. Działają w oparciu o Ustawę o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych i Ustawy Prawo Spółdzielcze. SKOKi więc konkurują ofertą oraz również między sobą. Warto dodać, że teraz lokaty w SKOK-ach objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKOK Wołomin to podobno byli agenci WSI. Strata jaką zrobili była 7x większa niż ta z Amber Gold. Dziwię się, że nie powstała żadna sejmowa komisja. Pewnie dlatego, że SKOKI dogadane są z PIS-em.

Też o tym słyszałem właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy SKOK to osobna firma. Choć może słowo firma nie jest tu zbyt precyzyjne - bo są to spółdzielnie. Działają w oparciu o Ustawę o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych i Ustawy Prawo Spółdzielcze. SKOKi więc konkurują ofertą oraz również między sobą. Warto dodać, że teraz lokaty w SKOK-ach objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. 

tak, jak ktoś ma na głowie komornika i chce mieć konto wolne od blokady to nikła szansa że komornik takie znajdzie, musiałby do każdego oddzielnie wysyłać zapytanie a zwykle nie chce im się tego robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej afery jest taki wniosek, że oni zarządzanie pieniędzmi nie jest dla nich.  Z tego też wniosek jest prosty -" nie ważne czy kot jest biały, czy czarny, ważne, że łapie myszy"- stara chińska zasada. Nie ważne więc czy bank jest polski czy zagraniczny, ważne, że jest rzetelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×