Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
saffort34

Szukam najtańszego OC.

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie gdzie wy ubezpieczacie swoje samochody i czym się kierujecie przy wyborze ubezpieczenia OC? Zawsze robiłem to w biurze u agenta, ale z racji tego, że nie ma mnie teraz w Polsce a kończy mi się ubezpieczenie muszę szybko coś wymyślić. Z tego co udało mi się wyczytać w internecie, to najlepiej zrobić to online przy użyciu porównywarki. Tylko czy muszę wklepać wszystkie dane do różnych porównywarek? Czy wystarczy jak użyję jednej i na jej podstawie kupię polisę? Jako pierwsza wyskoczyła mi strona mtu24.  Będę wdzięczy za każdy szybki komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij kilka wniosków do Link4, Liberty itp i wybierz najtaniej. Porównywarki internetowe maja to do siebie że pokazują jako najlepsze towarzystwa ubezpieczeniowe które płacą im najwyższą prowizje za klienta:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surrender

Ciężko powiedzieć które jest najtańsze bo to się zmienia z miesiąca na miesiąc. Osobiście, jeśli mówimy o podstawowym ubezpieczeniu jakim jest polisa OC, to mogę bez zastanowienia polecić PZU. Od lat mam tam ubezpieczenie wykupione i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie gdzie wy ubezpieczacie swoje samochody i czym się kierujecie przy wyborze ubezpieczenia OC? Zawsze robiłem to w biurze u agenta, ale z racji tego, że nie ma mnie teraz w Polsce a kończy mi się ubezpieczenie muszę szybko coś wymyślić. Z tego co udało mi się wyczytać w internecie, to najlepiej zrobić to online przy użyciu porównywarki. Tylko czy muszę wklepać wszystkie dane do różnych porównywarek? Czy wystarczy jak użyję jednej i na jej podstawie kupię polisę? Jako pierwsza wyskoczyła mi strona mtu24.  Będę wdzięczy za każdy szybki komentarz.

 

@saffort34, przy wyborze ubezpieczenia, warto też zwrócić uwagę na dodatkowe korzyści, które możesz zyskać z OC.

W PZU razem z OC otrzymasz bezpłatnie Zieloną Kartę oraz podstawowe usługi assistance. Dzięki nim, w razie kolizji zapewnimy np. holowanie dla Ciebie i poszkodowanego.

Składkę możesz wyliczyć samodzielnie w prosty i szybki sposób w serwisie internetowym moje.pzu.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć które jest najtańsze bo to się zmienia z miesiąca na miesiąc. Osobiście, jeśli mówimy o podstawowym ubezpieczeniu jakim jest polisa OC, to mogę bez zastanowienia polecić PZU. Od lat mam tam ubezpieczenie wykupione i złego słowa nie mogę powiedzieć.

Cieszę się, że jesteś zadowolony z ubezpieczenia w PZU :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zdecydowałam się na mtu a dokładnie ofertę http://www.mtu24.pl/ubezpieczenie-oc-komunikacyjne/ Ubezpieczenie samochodu to, poza kosztem zakupu pojazdu i paliwa, jeden z największych i najważniejszych elementów budżetu, który przeznaczamy na ten środek transportu. Jest to też wydatek, z którego nie możemy w żaden sposób zrezygnować. Możemy najwyżej wpływać na wysokość naszych obciążeń. Pole do oszczędności jest tu, na szczęście, bardzo duże. Możemy wybierać między różnymi ubezpieczycielami, czy dobierać lub rezygnować z dodatkowych polis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby wybrać najlepsze ubezpieczenie to warto jednak posiadać o nich jakąś wiedzę. Co powinno się w nich znajdywać, jakie ubezpieczenie do czego się przydaje, co opłaca się wykupić itd. Wiecie ważne jest to aby nie przepłacać. W każdym razie taką wiedzę można zdobyć na http://o-ubezpieczeniach.eu/ . Bardzo polecam lekturę artykułów, które się tam znajdują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość thejedi

Warto pomyśleć też nad pakietem OC + AC, wychodzi trochę drożej, ale takie pełne ubezpieczenia komunikacyjne są niezwykle pomocne w trakcie użytkowania auta. Ja się skusiłem na AC w PZU i jestem zadowolony, bezpieczniej się czuję w samochodzie a komfort to jest coś nie do wyceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę to ostatni raz ubezpieczenie OC to tylko i wyłącznie cena wchodzicie na https://superpolisa.pl/ i macie zestawienie, ewidentnie widać, gdzie jest najtaniej, a nie muszę mówić, że ceny z internetu są najlepsze? Dla mnie to jest wygodne bo bez wychodzenia z domu mogę ubezpieczyć auto, a skoro jeszcze mam pewność, że robię to najtaniej jak się da? Przy AC można już sobie powybierać i porównać oferty, ale przy OC nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ tam wypełniania! Może ktoś już wykorzystał kalakulator oc  i obliczył gdzie teraz najtaniej ubezpieczać samochód? Przyznam się że nie chce mi się za bardzo wpisywać tych danych za każdym razem

Edytowane przez ramana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja ostatnio korzystałam z porównywarki ubezpieczeń online. Wg mnie jest to najlepsza opcja - masz zestawienie propozycji od Towarzystw Ubezpieczeniowych, dzięki czemu wybierzesz najlepszą opcję dla siebie. 

Osobiście wybierałam ubezpieczenie za pomocą strony: https://porownywarka-ubezpieczen-oc-ac.pl/. Zajęło mi to dosłownie chwilę + wszystko mogłam zrobić przez komputer bezpośrednio z domu - co dla mnie też jest ogromnym plusem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firm ubezpieczeniowych jest wiele ale każda z nich ma różne ceny za ubezpieczenia oc. Mogę polecić Ci artykuł https://www.mfind.pl/najtansze-oc-ranking/ który przedstawia ranking ubezpieczeń. Ustalony pod względem atrakcyjności oferty oraz cen. Ja dzięki niemu wybrałem odpowiednie ubezpieczenie dla mnie i nie przepłaciłem. Jak byłem kiedyś się dowiadywać w pewnej firmie to byłem w szoku na cenę ubezpieczenia jakie mi zaproponowali. To w tym rankingu najdroższa oferta jest dwa razy tańsza. Ubezpieczyciele się cenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wygodnie się szuka przez porównywarki, ja swego czasu robiłem symulację na 3 różnych i wyszło wszędzie praktycznie to samo także raczej wiarygodne są te dane, nie to że jakieś firmy polecają bardziej a inne mniej. Jeśli mają dobrą ofertę to taka jest też pokazana. Cała procedura wyszukania to kwestia minut, wpisujesz tylko dane dotyczące pojazdu, miejsca rejestracji. Bez stania w kolejkach u agentów. Na świeżo to wchodziłem ostatnio na stronę https://panocek.pl/ najtańsze ubezpieczenie oc 2019 mnie interesowało. I oprócz właśnie porównywarki znalazłem sporo artykułów w temacie, między innymi czy bardziej opłaca się kupować oc z ac czy oddzielnie i jak obniżyć koszty polisy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak jest. Dla mnie najwygodniejsza jest porównywarka mubi https://mubi.pl/ , łatwo się na tej stronie odnajduję, wszystko jest przejrzyście przedstawione. No i oczywiście duży plus za dostęp do wielu ofert ubezpieczycieli, dzięki temu łatwo mi znaleźć najniższą cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×