Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Fistach

Kredyt studencki - warto!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość

Ja staram się właśnie o taki kredyt i muszę przyznać, że jestem już na mecie. Muszę jeszcze tylko jakoś zmusić mojego poręczyciela, aby wziął wolne i przyjechał złożyć podpis do banku...A ma do przejechania 300 km. I tu się rodzi problem. Nie wiecie może czy można złożyć podpis elektroniczny lub zrobić to w jakiś inny sposób nie koniecznie osobiście ?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ważna rzecz - trzeba w tym przypadku naprawdę starać się żeby zdać studia w terminie - siostrze przedłużył się termin zdania. mówiąc bez ogródek nie chciało jej się chodzić - potem nie mogła się zebrać z pisaniem pracy magisterskiej i okazało się że kredyt musi zaczynać spłacać jeszcze będąc na studiach. oni dają tą karencję na  tyle co trwają normalnie studia. więc w przypadku jakiś poślizgów co najczęściej wiąże się z niemożnością podjęcia pracy zachodzi problem żeby takowy kredyt zacząć spłacać. i rodzi się jak zwykle problem opóżnień. także jak już decydujemy się na wzięcie takiego kredytu musimy wziąć poprawkę na to, żeby spiąć się w sobie i ukończyć studia w terminie aby mieć już środki na spłacanie kredytu. studencki nie studencki - to jest jednak normalny kredyt - który jeśli nie będzie spłacany to zostanie najzwyczajniej w świecie wypowiedziany. a jest dawany na naprawdę preferencyjnych warunkach więc nie warto tracić takiej możliwości. do nauki więc studenci:)

 

Branie kredytu na studia na których się nie uczysz to jakaś błazenada! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka studiowała na Akademii Sztuk Pięknych i, z racji na kiepską sytuację finansową, wzięła kredyt studencki. Koszt takich studiów jest zupełnie inny niż np. dowolnych studiów humanistycznych, gdzie jedynym poważnym wydatkiem są książki i ksero. Pamiętam, ile wydawała pieniędzy na materiały malarskie albo inne narzędzia przy chociażby zadaniach z projektowania mebli.
Dlatego zgadzam się z przedmówcą, że branie kredytu na studia, z których żadnej konkretnej wiedzy się nie wyniesie, jest błędem. Chyba, że sytuacja materialna zmusza do tego - to jestem w stanie zrozumieć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że warto, nawet jak nie jest Ci potrzebny na same studia (w moim przypadku studiowałem w mieście w którym mieszkałem od zawsze) to świetna opcja do inwestowania ;)

regularne wpływy 600 miesięcznie (oprócz dwóch miesięcy wakacji) jak dobrze się kombinuje to można wyciągnąć więcej niż cały koszt kredytu. Generalnie: można zarobić. Mnie się udało ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się kredyt studencki już nie jest tak fajną sprawą jak jeszcze 5 lat temu.

I chciała bym sprostować przedmówcę wyżej bywają kierunki zaocznie co się płaci i blisko 600 złotych miesięcznie

niestety i tu też kwoty wzrosły ;) Jeśli ktoś faktycznie chce się uczyć stacjonarnie nie ma co go odwodzić od tego - masz możliwość bierz kredyt, jeśli innej opcji na podjęcie nauki nie masz, jeśli jednak nie masz parcia na stacjonarne a kusi Cię jedynie kredyt to idż lepiej do pracy i zaocznie studiuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to z kredytem studenckim jest masa formalności. trzeba mieć 2 poręczycieli, poza tym obiecują możliwość umorzenia tego kredytu (warunki są nie do spełnienia). Czy nie lepiej założyć sobie zwykłe konto i wziąć tradycyjny kredyt? Jest masa kont dedykowanych dla studentów, np. konto w smart bank 10 - 20 tysięcy dostanie się nawet bez większych dochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, drodzy osób fizycznych, 

Przedstawiam państwu ofertę kredytu-kredyt (osób , firm, jak stowarzyszenie) w tarapatach lub chętni do pomocy, aby rozwiązać niektóre z ich problemów finansowych lub do tworzenia biznesu. 

- Wybór kwoty od 5000 do całej populacji wynoszącej ponad 500.000.000

- Wybór okresu spłaty : 25 lat. 

- Stawki refundacji, roczne 3% odsetek. 

W związku z tym, proszę napisz do mnie lub skontaktuj się ze mną na maila, jeśli jesteś zainteresowany.

E-mail: hassandjouhri1010@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, drodzy osób fizycznych, 

Przedstawiam państwu ofertę kredytu-kredyt (osób , firm, jak stowarzyszenie) w tarapatach lub chętni do pomocy, aby rozwiązać niektóre z ich problemów finansowych lub do tworzenia biznesu. 

- Wybór kwoty od 5000 do całej populacji wynoszącej ponad 500.000.000

- Wybór okresu spłaty : 25 lat. 

- Stawki refundacji, roczne 3% odsetek. 

W związku z tym, proszę napisz do mnie lub skontaktuj się ze mną na maila, jeśli jesteś zainteresowany.

E-mail: hassandjouhri1010@gmail.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt studencki nie jest złą opcją. Jeżeli dobrze go przeanalizujemy to może się to okazać najkorzystniejszą opcją. Pamiętajcie, że kończąc studia z dobrym wynikiem też przysługują wam pewne ulgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie spłacania kredytu po studiach - jak już je skończysz chcesz mieć inne zobowiązania, jakoś się urządzić w życiu, myślisz już o założeniu rodziny... A taki kredyt ogranicza jakiekolwiek inne wydatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast kredytu lepszym rozwiązaniem byłaby pożyczka? Wystarczy na bieżące potrzeby i łatwiej jest ją spłacić. Ale jeśli potrzebujemy pieniędzy na comiesięczne studenckie wydatki, wówczas faktycznie najlepszym wyjściem jest kredyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kredyt na studia, jeśli rodziców nie stać na pomoc, to świetny pomysł, nawet, te humanistyczne;)

kredyt, aby pieniądze zainwestować? już gorszy, bo student mało co wie o inwestowaniu, więc zapewne straci o ile to nie będzie lokata, albo po prostu wyda.

kredyt, aby powoli tworzyć jakiś swój pierwszy biznes? to najlepszy pomysł, nawet jeśli nasze przedsięwzięcie "padnie" to lekcja z tego płynąca będzie najcenniejsza.

 

a co z normalnymi kredytami? poczytajcie, jak brać je mądrze:

IQ Banque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałam wcześniej, w przypadku jednorazowych większych wydatków, takich jak zakup nowego komputera, czy podszkolenie na jakimś kursie, zamiast wiązać się na dłużej, można wziąć pożyczkę przez internet. Pod warunkiem, że będziemy mieli za miesiąc środki, żeby ją oddać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×