Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
alidiana

Deweloper Warszawa.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić mieszkanie w Warszawie na rynku pierwotnym oczywiście w rozsądnej cenie. Do tej pory szukałam na rynku wtórnym, ale otrzymałam mały spadek i teraz mogę sobie pozwolić na zakup nowego mieszkania. Nie mam samochodu ani prawka dlatego zależy mi na tym aby lokalizacja mojego mieszkania była dobrze skomunikowana. Skorzystałam z wyszukiwarki dostępnej na stronie 19dzielnica.pl/element/wyszukiwarka-mieszkan i chyba najlepszym pomysłem jest Warszawska Wola. Co myślicie o tym miejscu? Ktoś kupował gdzieś w pobliżu swoje mieszkanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się bo nie wszędzie a co rynku wtórnego są prawie identyczny przy czym zwykle to mieszkania do remontu, słabo zlokalizowane bez windy czy miejsc parkingowych, takie mnie nie interesują zupełnie. Jeśli teraz miałabym się zdecydować to wybrałam osiedle Oaza Wilanów, w prestiżowej dzielnicy a taniej niż na zatłoczonym Mokotowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wola to dobra dzielnica.Blisko do centrum, jest równeiż dobrze skomunikowana z resztą miasta. O wiele chętniej szczerze powiedziawszy zamieszałabym na Woli niż na Bielanach czy tez jeszcze baredziej oddalonych dzielnicach takich jak Ząbki.....

 

Polecam ogólnie poczytać sobie o rękojmi:

http://pzfd.pl/rekojmia-mieszkanie-powinienes-wiedziec-o-swoim-prawie/

 

Jest to bardzo ważny fakt przy odbiorze mieszkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tronek

Deweloperzy każą sobie słono płacić i nie zawsze wywiązują się ze swoich zobowiązań. Dlatego, jeśli się zdecydujesz, lepiej przy obiorze mieszkania skorzystać  pomocy specjalistów. Nasze mieszkania odbierała firma per modum która teraz zarządza naszą wspólnotą mieszkaniową. Dzięki niej deweloper musiał usunąć usterki, który my jako laicy nawet nie zauważyliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się nad kupnem mieszkania od Dom Awangarda, które widziałam tutaj http://www.mapanieruchomosci.pl/mieszkania/warszawa/ochota/dom-awangarda/1015/ . Cena za metr nie jest zbyt wysoka, bo m2 mieszkania kosztuje około 8500zł więc jak na Warszawę to nie dużo. W okolicy znajduje się dużo terenów zielonych, co dla mnie jest ogromną zaletą, bo lubię zieleń i nie przepadam za typowymi blokowiskami albo centrum miasta, w którym jest głośno i nie da się wysiedzieć latem w domu przy otwartym oknie. Mam tylko nadzieje, że nie będę miała problemów z wzięciem kredytu na mieszkanie. Niby mam spore zarobki, ale mam już jedno mieszkanie pod hipotekę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wola jest bardzo hałaśliwa, zwłaszcza przy samej Wolskiej rumor od tramwajów jest nie do wytrzymania. Bardzo często jest zakorkowana, więc nawet jeśli nie masz prawka, dojazd autobusem będzie mocno utrudniony. Ekrany od Prymasa Tysiąclecia trochę pomagają, więc wszystko zależy, w jakiej części dzielnicy szukasz mieszkania. Ja wolę jednak spokojniejsze miejsca, na przykład Ursus. alberoinvest.pl robi teraz inwestycję w tej dzielnicy przy ulicy Ochockiej - Klonowy Zakątek. Bardzo dobra komunikacja, blisko masz nawet stację kolejową. Rynek pierwotny, tak jak chcesz, bardzo szeroki wybór metrażu, prestiżowa, willowa okolica. Na osiedlu plac zabaw, kącik grillowy, parkingi podziemne i zewnętrzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie orientuję się w warszawskich deweloperach, sama brałam mieszkanie z rynku wtórnego. Droga autorko, proponuję się rozeznać w sytuacji, zarówno nowych mieszkań, jak i tych kilkuletnich. Kiedy konsultowałam się  z moim agentem nieruchomości Eugeniuszem Jaworskim to pokazywał mi kilka naprawdę ciekawych, ładnie wykończonych i urządzonych mieszkań w nowym budownictwie - zaledwie kilkuletnim. I ceny też były kuszące, zwłaszcza jeśli weżmie się pod uwagę że już nic nie trzeba w takich mieszkaniach robić, zero remontów - gotowe do zamieszkania. Radzę porozmawiać Tobie z pośrednikiem, będziesz miała okazję na własne oczy się przekonać i może się okaże, że właśnie lepiej kupić nieruchomość z rynku wtórnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ja kupiłem na Woli i jestem bardzo zadowolony z tamtejszych mieszkań :)

ja również, świetna dzielnica :) i myślę, że w kwestii lokalizacji jest ona godna polecenia, z obrzeży miasta kursuje mnóstwo autobusów, pociągów i tramwajów, więc bez problemu można w kilkanaście minut dotrzeć do centrum. Mogę również polecić prężnie rozwijającą swoje skrzydła na polskim rynku firmę Nexity ( http://nexity.pl/ ), która jest inwestorem kilku naprawdę fajnych osiedli na Woli, jeśli ktoś szuka mieszkania myślę, że warto się zapoznać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym przy odbiorze dokładnie sprawdzić czy stan mieszkania jest zgodny z umową. Osobiście jestem antytalencie techniczne więc wszystkie detale sprwadzał przedstawiciel firmy per modum która przejęła od developera mieszkania i zarządza naszą wspólnotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłam swoje wymarzone na Warszawskich Włochach. Cicha okolica, a mimo wszystko niedaleko do centrum. Podczas poszukiwań ważne były dla mnie nie tylko wielkość i rozkład mieszkania ale także architektura osiedla. Bardzo spodobała mi się jego aranżacja oraz porządne i stylowe ławki, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Widać, że deweloper postawił na jakość. Dowiedziałam się że małą architekturę zapewniła firma Konarch - http://konarch.pl/kolekcje/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość złotol

Zgodzę się z jednym z przedmówców, że deweloperzy nie zawsze wywiązują się ze swoich zobowiązań. Dlatego  naszym imieniu mieszkania odbierał przedstawiciel firmy per modum która obecnie zarządza naszym osiedlem. Tragedii nie było ale małe usterki owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli znajdziemy sprawdzonego dewelopera proponowałabym przeznaczyć pieniążki na firmę, która zajmuje się sprawdzaniem i odbiorem mieszkań https://pewnylokal.pl/porady/odbior-techniczny-mieszkania-a-odbior-kluczy. Warto przed podpisaniem umowy deweloperskiej skorzystać z takich usług nim będzie za późno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki odbiór mieszkania przez firmę to dobra sprawa, też polecam. U mnie w Warszawie to Per modum się tym zajęło, to zarządca nieruchomości. Dzięki temu byłam pewna, że wszystko jest w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja siostra mieszka na osiedlu pod dębami na Płochocińskiej na Białołęce i sobie chwali, bo okolica jest cicha i spokojna. Dzielnica się rozbudowuje, za jakiś czas będzie mogła sprzedać mieszkanie z zyskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałam sobie mieszkania w Warszawie i szczerze to ceny zwaliły mnie z nóg. W takim Wrocławiu https://vantage-sa.pl/mieszkania-z-garazem-wroclaw/ można dostać mieszkanie z garażem, w dobrym standardzie , w atrakcyjnej lokalizacji za dużo mniejsze pieniądze. A to też przecież ogromne miasto, gdzie nie trudno o pracę, z wieloma uczelniami i w ogóle... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie gdybyś zdecydowała się na zakup mieszkania od dewelopera, pamiętaj, że zawsze warto dokładnie sprawdzić umowę deweloperską przed podpisaniem (najlepiej zlecić to profesjonaliście). Dzięki temu można uniknąć późniejszych kosztów (a te potrafią być wysokie) związanych z podpisaniem umowy, w której znajdują się chociażby tzw. klauzule niedozwolone. Polecam również samemu przeczytać ustawę, żeby rozeznać się co nieco w temacie: https://www.umowadeweloperska.pl/tekst-ustawy-deweloperskiej/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie lubie Warszawy, wyniosłem się do Krakowa. Moim zdaniem to miasto jest przereklamowane i w ogole za duzo tam wszystkiego. A i Kraków jest ładniejszy. Gdyby ktos potrzebował zmienić otoczenie tak jak ja to polecam https://www.ekopark.pl/porady/nowe-mieszkania-krakow/ Mają duzy wybor mieszkan i w przystępnych cenach jak na Krakow.

 

Edytowane przez tom5656

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o odbiór mieszkania to ja bym skorzystał z usług: https://xn--odbir-3ta.pl/ Firma ma swoje oddziały w wielu dużych miastach w Polsce i zna się na rzeczy. Poza tym wiele osób w temacie odbioru patrzy na cenę usługi, a tu cena jest naprawdę atrakcyjna. Co ważne, pracownicy firmy są bardzo uprzejmi dla potencjalnych klientów. Łatwo się z nimi skontaktować i umówić na dogodny termin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×