Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
toczan

Kredyt samochodowy czy leasing?

Rekomendowane odpowiedzi

Co proponujecie w przypadku:

- nowa działalność,

- max. 10 proc. wkładu własnego,

- kiepska historia kredytowania właściciela (prywatnie, nie jako firma)

 

W ogóle jest sens próbować w banku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że jest sens. Wiele banków ma swoje własne wewnętrzne zasady i regulaminy, więc wcale nie powiedziane, że wszędzie będą Cię na starcie skreślać. Jeśli jesteś zainteresowany to możesz zajrzeć sobie np tutaj http://direct.money.pl/kredytysamochodowe/. Znajdziesz tam oferty od różnych banków - nie zaszkodzi zasięgnąć więcej informacji. Ja obstawiam że taki kredyt spokojnie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zaglądanie, tylko o racjonalną ocenę gdzie faktycznie mamy szanse na otrzymanie środków...

A w bankach przy negatywnym BIK? Niby w jaki sposób? Przecież wszystkie banki mają obowiązek sprawdzania tych raportów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć jaką dokładnie ofertę dostaniesz, ale zadżwoń do Social Banking - wszystko ci wyjaśnią. Nam przy pierwszej rozmowie telefonicznej dawali przykłady finansowania tj. w jakich sytuacjach go udzielali. Obiektywnie - finansowanie można otrzymać w dosłownie każdej sytuacji. Tylko muszą ci ją przeanalizować. Musielibyście mocno nabroić, żeby wam nie przyznali środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się za to zabrałem. Rozmawiałem z przedstawicielem Social Banking dzisiaj - zapewnił mnie, że w gorszych przypadkach załatwiali dofinansowanie. Umówiliśmy się w taki sposób, że jutro mam przesłać konkretny wniosek i dopiero na tej podstawie dostanę odpowiedż.

Ale wygląda na to, że powinno coś z tego wyjść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem od Leasing24 Poznań potwierdzenie przyznania finansowania. Wszystkie formalności trwały dosłownie jeden dzień.

Warunki bardzo dobre - powiedziałbym, że zdecydowanie powyżej tego, czego się spodziewaliśmy. 

Kto by się spodziewał, że przy naszych parametrach również można coś takiego uzyskać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiało mnie o co ci chodzi, ale widzę, że mowa o dokładnie tej samej firmie.

Pewnie wielu klientów odpuszcza leasing, bo nie mają pojęcia, czy szanse na jego otrzymanie są duże.

Zresztą - kto by się spodziewał, że można finansowanie dostać mając stratę, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wziąć w https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/kredyt-samochodowy,1.html kredyt samochodowy. Jeśli o niego chodzi to banku nie interesujesz ty, ponieważ dochód może być obliczany z sumy dochodów kilku osób niekoniecznie ze sobą spokrewnionych. Spłata także jest dostosowywana do klienta. Na przykład poprzez ratę balonową. Akceptują także różne żródła dochodów w tym te zagraniczne, co w nie każdym banku jest praktykowane. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie dla dość małej firmy niż leasing, który opłaca się w większych firmach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chyba większe są szanse na otrzymanie leasingu niż kredytu. Można też skorzystać z brokera leasingu. Niby wyszukują dla nas najlepszy leasing antyranking.blogspot.com/2017/02/najlepszy-leasing-najtanszy-gdzie.html a prowizje mają od firm, ale nie wiem czy np. proponują ten który będzie najtańszy (już abstrahując od tego, że najtańszy to niekoniecznie najlepszy, bo jest jeszcze kwestia opłat), czy raczej proponują ten, na którym najwięcej mają prowizji.

 

Warto też negocjować warunki. Zebrać kilka ofert wybrać najlepsze dwie i jeszcze trochę ponegocjować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość goldenjet

Niby tak, ale dobry kredyt samochodowy potrafi naprawde pomóc. ja mam wziety w raiffeisen polbank i dobr warunki oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brokenbeat

Polecam sprawdzić Ci kredyt na samochód w toyota banku, tam może Ci się uda coś dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leasing jest dobry, ponieważ nie obiąża tak bardzo zdolności kredytowej firmy, jak również daje duże korzyści podatkowe. Dla nowych firm bez hisotii podatkowej, leasing może okazać się jedynym rozwiązaniem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyty są dostępne tylko dla klientów z bardzo dobrymi parametrami, a leasing może uzyskać prawie każdy.

Nie wierzycie? Pogadajcie z nimi - http://leasing24.poznan.pl/

Negatywny BIK czy strata z działalności niczego nie przekreśla.

Podobnie zresztą jak niedawno założona działalność.

Poważnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy, obie opcję są dobre. Odpowiednie finansowanie samochodu pozwala odciążyć budżet (a przynajmnie nie obciążać go dodatkowo), warto więc pochylić się nad tym dłużej i dobrać ofertę dla siebie. Ja osobiście jestem wielkim fanem Toyoty, więc polecam sprawdzić oferty Toyota Banku i na leasing i na kredyt samochodowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hellbojek

Ale oprócz finansowania samochodu osobowego można też skorzystać z leasingu samochodów ciężarowych, który dla wielu firm jest dużo potrzebniejszy niż leasing albo kredyt na osobówkę. No i osobiście też nie widzę za bardzo możliwości na kredyt na samochody ciężarowe - mija się to z celem. Wielu moich znajomych brało taki leasing w PKO, wszyscy zadowoleni są z warunków umowy i każdy po dziś dzień korzysta z samochodów, które wtedy wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość drewbar

Leasing online jest ostatnio bardzo popularny, warto posprawdzać różne opcje. Ja spokojnie mogę polecić PKO Leasing, świetna oferta, bardzo szeroka i elastyczna, z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to leasing opłaca się i to bardzo, ale niestety tylko firmą. Nawet gdyby był bardziej dostępny leasing dla zwykłego Kowalskiego, bez firmy. Choć w sumie to nie wiem czy osoba prywatna może wziąć coś w leasing., ale nawet jakby mogło to i tak by mu się on kompletnie nie opłaca. I już lepiej dla takiego  Kowalskiego jest wzięcie kredytu samochodowego np z https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/kredyt-samochodowy,1.html i kupno z nimk samochodu czy to nowego czy używanego. Choć moim zdaniem to najlepiej kupić samochód 1 - 2 letnie. A w salonach samochodowych taki samochód można spokojnie kupić i to jeszcze z wszystkimi oryginalnymi częściami i gwarancją na samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×