Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość filemon

Co zamiast kredytu w banku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Misiek

Ja sobie chwalę faktoring, bo jednak to co nnego niż jednorazowy (nawet jeśli krótkoterminowy) kredyt. Nie martwię się, że któryś dostawca bedzie miał do mnie pretensje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zamiast faktoringu o wiele lepsze jest zwyczajna sprzedaż faktur. Firmy faktoringowe niestety narzucają nam jakąś umowę i jest to jakieś zobowiązanie. A często chcemy tylko poprawić dana sytuację firmy w danym miesiącu, bo w innych tego nie potrzebujemy. A wiadomo, że zawsze coś tracimy na każdej fakturze. Na https://www.monevia.pl/dla-kogo-sprzedaz-faktur/ piszą o tym kto może sprzedawać faktury. I w sumie może to robić każdy. W sprzedaży faktur, każda faktura jest oddzielną transakcję i nie zobowiązuje do sprzedaży faktur w kolejnych miesiącach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gregg

Wszystko zależy od tego czego potrzebujemy. Jeśli stałej usługi na dłuższy okres to zdecydowanie faktoring, jeśli tylko na określoną fakturę to kredyt np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemyslaw

Ja spotkałem się z zupełnie odwrotną opinią do tej co przedstawił gregg jeżeli chodzi o opłacalność faktoringu i kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość abi

na określoną fakturę lepszy jest kredyt? przecież to trochę bez sensu, po pierwsze wyższy koszt zazwyczaj (kredytu), a po drugie odpada korzyść związana ze sprawdzeniem klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fotilomarche

Jak to sprawdzenie klienta w faktoringu? Nie rozumiem co masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nomarche

faktorzy moga sprawdzic czy klient jest wiarygodny i czy moze splacic fakture ktora mu wystawiasz... bardzo pozyteczne rozwiazanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yanni

firma faktoringowa, póki nie sprawdzi, że Twój kontrahent jest ok, to nie podpisze z Tobą umowy/nie wypłaci Ci kasy. sprawdzają po prostu, czy jest wypłacalny - zresztą nie ma się im co dziwić. poza tym tutaj akurat działa win-win; Ty wiesz, że Twój kontrahent jest ok i w dodatku szybciej dostajesz kasę, firma faktoringowa nie ma problemu z odzyskaniem tej kasy od kontrahenta i zarabia na prowizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trypek

Yanni, czy to oznacza, że jeśli wystawię komus fakturę a potem faktor nie będzie chciał mi jej spłacić to klops?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yanni

tu chodzi o to, że po prostu firma faktoringowa odmówi Ci, no i akurat niestety w tym przypadku musisz czekać i modlić się, żeby kontrahent jednak zapłacił (a jak nie, to windykacja zostaje - o tym też należy pamiętać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aga

to przecież chyba normalne, że na plus...oni nie tracą, a klient na przyszłość wie, z kim współpracować, a kogo sobie lepiej odpuścić.
zresztą to nie są jakieś częste sytuacje, że kontrahenci są odrzucani

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciechsolski

To prawda, odrzucenie kontrahenta przez faktora zdarza się bardzo rzadko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że toczyła się tutaj niezła dyskusja na temat faktoringu. W ogóle, ale to w ogóle się temu nie dziwię prawdę mówiąc – faktoring, choć z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularny, wciąż dla wielu jest nieco nieintuicyjny. Co prawda nie uważam, że tak jest w istocie, ale komuś, kto nie ma na jego temat większego pojęcia tak to się może właśnie wydawać. I chyba firmy zajmujące się tą kwestią to też dostrzegają, bo pojawia się coraz więcej tekstów, które próbują możliwie dokładnie wszystkie szczegóły tego procesu naświetlić – i to prostym, laickim językiem, a nie jakimiś prawniczymi paragrafami. I bardzo dobrze. W takim razie trzeba takie teksty polecać – na dobry początek proponuję taki artykuł: https://www.monevia.pl/faktoring-to-nie-windykacja/ . Zawsze nieco rozświetli ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz najlepszych i najbardziej satysfakcjonujących ofert. Dla ułatwienia jest ta strona 
https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
dzięki której wszystko masz w jednym miejscu.

W ofercie są konta osobiste,firmowe lub kredyty,pożyczki na różne cele od chwilówek przez samochodowe, leasing, hipoteczne, konsolidacyjne i inne.

Wejdź, zobacz, porównaj a może cię coś zainteresuje.

https://weronika14.oferty-kredytowe.pl/
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens pisać tutaj ofert poszczgólniych banków gdy wszystko co chwilę sie zmienia. Raz jeden bank ma korzystniejsza ofertę, raz drugi i bardzo ciężko jest napisać która oferta będzie najlepsza. Ze swojej strony proponuje po prostu wejść sobie porównywarki kredytow. . O wiele łatwiej będzie dzięki temu znaleźć ofertę kredytu dopasowaną pod siebie. Ewentualnie skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego, który równiez dobierze dla Ciebie odpowiednią ofertę.....

Nie jestem jednak pewien czy w przypadku pożyczek prywatnych nie będzie możliwe wzięcie jedynie pożyczki właśnie w firmie prywatnej:
https://alebank.pl/kolejna-pozyczka-przy-innych-−-czy-to-mozliwe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
przedsiębiorców prowadzących swój biznes od 2 lat zapraszamy do skorzystania z pożyczki na rozwój firmy w Kredytmarket.com. Kwota, jaką oferujemy to od 10 do 50 tysięcy na okres od 3 do 12 miesięcy. Oprocentowanie wynosi 9,9% w skali roku. Cały proces jest elektroniczny, szybki i, co najważniejsze, bez konieczności dostarczania jakichkolwiek dokumentów. W oparciu o dane podane w trakcie wypełniania wniosku, nasz algorytm wylicza zdolność kredytową. Dzięki temu finalną decyzję z propozycją kwoty pożyczki można otrzymać w ciągu 15 minut na maila. Po 2 dniach od zatwierdzenia warunków umowy środki przekazywane są na wskazane konto bankowe. Po dokładne wyliczenia zapraszamy do zakładki kalkulator na naszej stronie https:/kredytmarket.com/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także szukam jakiegos korzystnego kredytu , chcę założyć instalacje fotowoltaiczne Kraków Teraz prąd drożeje i zaczynam myśleć jak się chociaż troche uniezależnić.  Znajoma polecała mi, aby zamowil w firmie sunking. Takie przedsięwzięcie tanie nie jest, ale można uzyskać zwrot kosztów instalacji, także chcę sprobowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest możliwość pozyczek prywatnych. Z drugiej strony wiele firm oferuje dość wysokie oprocentowanie. Decydując się na pożyczkę w firmie prywatnej dobrze jest przekalkulować czy będziemy w stanie tę pożyczkę spłacić i czy nasza firma nie wpadnie przez to w wieksze problemy finansowe. Wiele było sytuacje, w ktorych firma finansowo popłynęła oraz musiała ogłosić upadłość bo brała kredyty bez zastanowienia się.

Polecam zajrzeć sobie na pewno na strone:

https://lodzkiekspert.pl/kredyty/kredyt-firmowy/

Jest tutaj charakterystyka wielu pozyczek firmowych. Macie opisane dokłądnie rodzaje kredytów oraz są informacje, które trzeba wziac pod uwagę przy ich braniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłam zdania, że kredyty należy brać rozsądnie i z głową, szukać należy jak najmniejszych oprocentowani i prowizji. Dlatego najlepiej z doradcami kredytowymi https://www.boldinvest.pl/ takie rzeczy konsultować, żeby przypadkiem nie popaść w jakieś niezamierzone długi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×