Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Jake

Jakie najlepsze lokaty na koniec roku

Rekomendowane odpowiedzi

Serwis money.pl pod koniec listopada przygotował zestawienie najlepszych lokat bankowych dla klienta indywidualnego. W zestawienie zostało podzielone na lokaty miesięczne, 3-miesięczne, półroczne i roczne.

 

Lokaty miesięczne

Top 10 lokat miesięcznych to oprocentowanie od 3,8% do 7,5%. Najlepsze lokaty znajdziemy w:

Idea Bank- 7,5%

BGŻ - 6,2%

Polski Bank Przedsiębiorczości -5,7%

 

Lokaty 3-miesięczne

Idea Bank - 7,7%

Bank Pocztowy - 7%

Raiffeisen Bank -7%

 

Sądzę, że z zestawienia tego bardzo często wybierana będzie lokata na poczcie. Bank Pocztowy ma bardzo dużo placówek w niewielkich miejscowościach. Ponadto oprocentowanie na poziomie 7% to już całkiem niezła propozycja, chociaż dla wielu Bank Pocztowy nie cieszy się wielkich zaufaniem.

 

W ogóle ciekawe jak w okresie świąt wygląda zakłądanie lokat, bo powiedziałbym że w tym czasie ludzie częściej biorą kredyty niż zakładają lokaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie najlepsze fundusze inwestycyjne na koniec roku?

Ciężko jest określić, który fundusz inwestycyjny będzie najlepszym wyborem. Wszystko zależny od tego na jaki poziom ryzyka inwestycyjnego byłaby Pani skłonna się zdecydować. Myślę, że przed wyborem warto zapoznać się nie tylko z poziomem ryzyka, ale również z efektywnością danych funduszy. Mam na myśli oczywiście stopy zwrotu, które łatwo przeanalizować dzięki tego typu zestawieniom - https://www.bphtfi.pl/stopy-zwrotu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś korzystałem ze stronki: analizy.pl/fundusze/

 

 

Nie ubiegając od tematu lokat - Na koniec roku 2014

 

Dla lokat do 20.000zł

5% - Lokata Happy Idea Banku

 

Powyżej 20.000zł

4,25% - Lokata na Otwarcie II Noble Banku

 

Dane wziąłem z blogneobank.wordpress.com

Tam jest rozpiska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

​Ja wolę fundusze inwestycyjne bo już raz na lokacie się sparzyłam. Chciałam zarobić jak najwięcej, więc zdecydowałam się na polisolokatę (niższy podatek belki) a jak musiałam zrezygnować z niej wcześniej ( z przyczyn losowych) to jeszcze zapłacić opłatę likwidacyjną musiałam. Na szczęscie jest coś takiego jak odzyskiwanie pieniędzy z polis i otrzymałam zwrot. Warto sobie poczytać o tym na http://www.mk-finanse.pl/oferta/odzyskiwanie-pieniedzy-z-polis/ zanim się na coś zdecydujecie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundusze inwestycyjne wcale nie są tak bezpieczne jak tutaj piszecie. Nie wiem czy polecałbym je niedoświadczonym inwestorom ale raczej nie. Jestem zdania,że lepiej jest inwestować w bardzieij bezpieczne rzeczy. Jak na przykład w złoto albo srebro. Cena tych kruszców skacze intensywnie w górę od lat. Szczególnie srebra. 

 

Jakiś czas temu kupiłem kilka srebrnych monet inwestycyjnych w ramach inwestycji długoterminowej. Kupowałem tutaj:

http://denarius.pl/

 

Obecnie w mennicy mają dość dobre ceny na srebro. Możecie sobie zerknąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał

Ja mimo wszystko wybieram lokatę.Trzeba tylko trochę "powalczyć" o lepsze oprocentowanie. Ja zakładałem w mBanku i tam wystarczy do nich zadzwonić. Wysiłek nie duży a satysfakcja z udanej negocjacji - bezcenna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem zdania,żę złoto jest najlepszą inwestycją. I nie da się obecnie walczyć o lepsze oprocentowanie ;) Pieniadze są oebcnie tanie. Mozesz negocjować jak masz miliony ale nie jak masz tysiące... Poza tym sama obserwuję to,ze złotówka traci na wartości. Czy również to widzici? Szczerze powiedziawszy to trochę mnie ten fakt martwi bo przez to tracimy pieniądze ;/

Odsyłam do mennicy, w której jakis czas temu kupowałam złoto: https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/monety-bulionowe-katalog - mają tam bardzo dobre ceny sztabek oraz monet tak więc możecie sobie zerknąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×