Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
art

Bank Pocztowy - opinie klientów

Rekomendowane odpowiedzi

bank_pocztowy.jpg.jpg

 

 

Założycielem banku było przedsiębiorstwo państwowe Poczta Polska Telegraf Telefon, które w póżniejszym czasie podzieliło się na PPUP Pocztę Polską i Telekomunikację Polską S.A. W 2004 roku akcjonariuszem banku został PKO Bank Polski. Akcjonariuszami Banku Pocztowego S.A. są: Poczta Polska (75% udziałów, minus jedna akcja) oraz PKO BP (25% udziałów, plus jedna akcja).

 

Bank Pocztowy ma sieć własną – 19 oddziałów, 34 placówek i 20 mikrooddziałów. Usługi banku dostępne są w też sieci ponad 2 tys. Pocztowych Stanowisk Finansowych w urzędach pocztowych.

Liczba rachunków bieżących w Banku Pocztowym stale rośnie. W pierwszej połowie 2011 r. liczba rachunków bieżących w Banku Pocztowym zwiększyła się o 74 tysiące. Na koniec czerwca 2011 r. bank prowadził już 405 tys. kont osobistych.

Źrodło: wikipedia.pl

 

W tym temacie prezentujemy swoje opinie odnośnie Banku Pocztowego. Co sądzą o nim jego klienci? Czy warto korzystać z jego usług?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako Bank pocztowy samo za siebie mówi, że nie jest to dobre wyjście?

Poczta ma problemy z obsługą klientów a żeby prowadzić bank? Nie, nie... Ostatnia rzecz, jaką bym zrobił.

Pracowałem, jako dyspozytor na poczcie, wiem, co tam się dzieje;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kusić to może cena w biedronce, a nie na Poczcie jeszcze Polskiej, nie ma takiej możliwosći. Słowo (nazwa)poczta Polska kojarzy mi, się bardzo żle ;-)

może dlatego, że jak odbieram paczkę w ich "ala siedzibie" tak na Avizo napisane jest. Zawsze się z tego, śmieję ;)

 

to mam wrażenie jak by to były 80 lata - nie wiem dokładnie jak było, ale filmy widziałęm ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta Polska to faktycznie szczególna instytucja i nie wiem jak trzeba być (przepraszam za to określenie) - głupim, żeby zakładać u nich jakiekolwiek konta i korzystać z większej ilości usług niż to możliwe. Zawsze zastanawia mnie sytuacja kiedy na poczcie jest 5 pracowników, jedno okienko czynne i kolejka pod same drzwi. Czemu ta instytucja nie została jeszcze sprywatyzowana, bądż chociaż częściowo pozbawiona monopolu, co zmusiłoby Pocztę Polską do walki z konkurencją o rynek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu narzekacie, ja pochodze z malej mieściny, gdzie jest tylko bank spółdzielczy, obok w nieco większej mieścinie jest poczta. A na każdej poczcie jest tez Bank Pocztowy. Wiele osób ma tam konta, bo tak jest wygodniej i blizej. bank nie narzeka, tylko obsługuje wszystkich, a nie jak jakiś Citi Bank czy inny Noble, że tylko wyselekcjonowaną grupę bogatcyh klientow. Poza tym do BP przekonało sie wiele samorządów, niektóre duże miasta właśnie w BP mają swoje konta miejskie, popytajcie, a się dowiecie, ja bym tego banku nie skreślał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra jeżeli mała miejscowość to jeszcze rozumiem. Nie ma innego banku no i na poczcie jest najbliższy. Ale już nie rozumiem ludzi, którzy mają tam konta, a mieszkają np. w Warszawie, co ja gadam - w jakimś mieście powiatowym, gdzie siedzib innych banków jest na pęczki. Poczta Polska nie funkcjonuje najlepiej wszyscy o tym dobrze wiemy, mamy z nią doczynienia w większym lub mniejszym stopniu. Mnie osobiście szlag trafia jak stoję w tych ogromnych kolejkach, a otwarte jest jedno okienko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to super sprawa przede wszystkim dla ludzi starszych bo z tego co bynajmniej mi się wydaje to można tak wybrać gotówkę z konta poprzez listonosza, który nam ją najzwyczajnie w świecie przyniesie do domu:) nie wiem jak tam z ich innowacyjnością bo akurat nie korzystam. ogólnie nie sądze by przebił popularnością banki takie jak Alior, PKO czy tam Mbank ale jakieś tam rzesze fanów już ma skoro nadal trzyma się na rynku a trzyma się już całkiem długo. ale z drugiej strony myślę sobie, że to że nasza Polska Poczta nie działa najlepiej nie znaczy że bank musi być beznadziejny. chociaż hmmm samo funkcjonowanie poczty nie jest takie zle - bardziej chodzi o te kolejki bo nie miałam problemów z samą przesyłką. wszystko dochodzi w terminie i na czas. ostatnio za to miałam do czynienia z In Postem - cyrk na kółkach. taka innowacyjna poczta a po kopertę z awizo musiałam jechać z 15 kilometrów. na jakąś prowincję...po prostu ręce opadają. także poczta nie jest wcale taka zła:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość teresa

ja mam od półtora roku konto na poczcie i wszystko jest super i za darmo;- no te kompetencje trochę leża ale jest ok chociaż uważam ze powinno być stanowisko bankowe w pierwszej kolejności a jak brak klientów do banku to niech pracuje jako poczta chociaż za darmo to i tak jest ok. TT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kosiarek

Jasne, że są opłaty - za korzystanie z karty, wypłaty z bankomatów. Mnie jednak najbardziej przeszkadzał brak aplikacji na smartphone. A ze swojego żródła sąsiedzkiego wiem, że bank nie gra uczciwie, bo pracownicy poczty muszą zakłaniać ileś tam osób w miesiącu, aby założyły konto... Jak widać nie wiedzie się tam chyba za dobrze skoro uciekają się do takich praktyk. Ja doceniam wszystkie instytucje, które tak nachalnie na namawiają do korzystania z ich usług. Bo prawda jest taka - jeśli konto jest dobre to się ludzie będą je otwierać bez potrzeby przekonywania przez innych. Mnie spodobało się konto w Orange Finanse, mniej znane, ale z dobrą ofertą. Zaryzykowałem i nie żałuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×