Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość bianka

Jak reklamować małą firmę?

Rekomendowane odpowiedzi

Wpierw musisz się zastanowić gdzie jest Twoja grupa docelowa :) 

Dość fajnie idą reklamy na facebooku, być może warto zainwestować w adwords 

to na początek, bo wiadomo, że perspektywicznie fajnie jest wypozycjonować stronę, być może pomyśleć o jakiejś afiliacji lub systemie poleceń 

nie wiem jaki to biznes ale np ja udzielam swoim stałym klientkom zniżki na swoje usługi (kosmetyczne) jeśli z ich polecenia przyjdzie inna klientka - i jakoś tak to się kręci, że mam coraz więcej zleceń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Olga3

Najskuteczniejszą formą reklamy w dzisiejszych czasach jest reklama u lidera opinii-blogera. Ogólnie mówiąc nie polecałabym firm/agencji bo to straszni naciągacze na niekoniecznie skuteczne usługi. Osobiście mogę polecić blogera który nie bierze dużo za reklamę a ma zasięgi liczone w setkach tysięcy ludzi. Mam nawet do niego kontakt e-mailowy (dovado123@gmail.com), jak coś można do niego śmiało pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam email marketing. Bazę danych możecie zakupić na stronie https://www.infobrokering.com.pl/baza-architektow-i-biur-projektowych E-mail jest opłacalnym narzędziem komunikacji biznesowej w porównaniu do innych metod marketingowych. W dzisiejszym świecie, aby wyprzedzić konkurentów, najlepiej przyjąć tą strategię marketingową z racji, że zajmuje mniej czasu na rozwijanie świadomości o twojej działalności, a także jest finansowo opłacalna. Jak już też wspomniałem, e-mail marketing pozwala na wysyłanie wiadomości promocyjnych osobiście do potencjalnego klienta. To pomaga w tworzeniu relacji między firmą a klientem poprzez zachęcanie do bezpośredniej i prostej komunikacji między dwoma stronami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą reklamą i promocją firmy jest zadowolony klient... bo zadowolony klient z pewnością w swoim otoczeniu "sprzeda" informację o tym ,że jest tak dobra firma. Jeżeli jednak coś zawalisz niezadowolony klient też o tym powie  - jeszcze większej grupie klientów; wtedy masz problem. Nie można za wszelką cenę doprowadzić do takiej sytuacji.Wszystkie sprawy w firmie trzeba prowadzić na bieżąco i rzetelnie.Jeżeli masz z tym kłopoty skorzystaj z firm zewnętrznych , które zajmą się twoim problemem i nawet jak będzie to drogie to i tak mniej stracisz niż psując sobie opinię. Takim rozwiązaniem mogą być biura rachunkowe online np.https://taxcare.pl/  Oprócz spraw księgowych załatwisz inne sprawy np związane z pracownikami lub IT,pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o małą firmę to dobrze zwiększyć swoją rozpoznawalność lokalną. Może coś co przyciągnie uwagę ludzi, chociażby dla samej świadomości istnienia takiej firmy ? Ja właśnie planuję otworzyć właśna galerię, ale muszę jakoś wypromować te miejsce. Co myślicie na temat Berkano > http://www.berkano.pl/ ? Dla mnie firma wydaje się być dość solidna, o czym przekonałam się przeglądając ich dzieła. Widzieliście jakie reklamy niestandardowe robią ? Myślę, że takie gadżety na początek byłby czymś więcej niż strzałem w dziesiątkę ! Jak oceniacie mój pomysł na taką usługę marketingową  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych wszystkich wspaniałych porad, które napisali Ci tutaj ci wszyscy bardzo mądrzy ludzie, to dorzuciłbym jedną – pokaż, że zależy Ci na jakości w każdym elemencie Twojej firmy. Każdym. Bardzo popularne w firmach są np. naklejki. Służące do różnych celów – czy to reklamowych, czy to marketingowych, czy to sklepowych, informacyjnych – jakichkolwiek. Osobiście jednak często spotykam się z takim podejściem, że „to tylko naklejki” więc można jakikolwiek chłam w tym celu wykorzystać. Błąd. Po prostu jeden, wielki błąd. Jeżeli klient ma firmę wziąć serio to musi widzieć, że firmie zależy na każdym detalu. Spójrzmy sobie na https://naklejkon.pl/ - produkującego naklejki. Dlaczego oferuje tak wiele różnych rodzajów naklejek? Dlaczego korzysta z wysokiej jakości technologii? Oferuje wycinkę cyfrową? Ponieważ jest zapotrzebowanie na wysokiej jakości naklejki, to oczywiste. Bo firmy chcą pokazać, że im zależy na każdym jednym najmniejszym nawet detalu. I Tu musisz czynić podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem ciekawy artykuł o reklamie, nie pamiętam dokładnie jak brzmiał tytuł, ale znajdziesz go chyba tutaj https://franczyzawpolsce.pl/ Akurat we franczyzie reklama leży po stronie franczyzodawcy, ale moim zdaniem można skorzystać z doświadczenia firm-franczyzodawców właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością strona internetowa firmy, to dobra reklama. Warto skorzystać z usług profesjonalistów aby strona wyróżniała sie na tle konkurencji. W https://www.cube3d.pl/
zajmują się tworzeniem stron internetowych, dzięki projektowaniu graficznemu, wizualizacjom 3d czy innym nieszablonowym rozwiązaniom strona internetowa zyska sporo odwiedzających

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kk001

Według mnie fajnym pomysłem na reklamę swojej działalności w lokalnym mieście są wizytówki. Dużo firm od tego odchodzi niewiadomo czemu. Ja ja robiłam projekt swoich, to posługiwałam się tą stronką  kliknij , masz tam fajnie wszystko rozrysowane co i jak. Z tego co wiem, to można je później u nich zamówić za małe pieniądze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skutecznie. By to osiągnąć trzeba rzucić się na reklamę wielopłaszczyznową. Zarówno w internecie jak i tradycyjną. Oczywiście wszystko zależy, gdzie chcecie pozyskać klientów.  Tak należy kłaść akcenty. Albo w Internecie, albo tradycyjną. Mnie się podoba reklama z dowcipem. Kiedyś widziałam rysunek roweru na potykaczu. Delikatnie rzecz biorąc mój pięcioletni syn lepiej rysuje. Pod tym był dość czytelny napis. "Rysować nie umiemy, ale rower u nas naprawisz". Reklama na tyle skuteczna że zapamiętałam gdzie w Giżycku mogę naprawić rower. Swoją drogą te potykacze są odjazdowe. Chyba pierwszy raz widziałam je we Włoszech w Wenecji. Tam dość oryginalnie malowali ośmiornice.  W Polsce takie potykacze wykonuje Fabryka Reklamy z Łodzi fabrykareklamy.pro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak tu było wspominane musisz się zastanowić do kogo chcesz dotrzeć ze swoją reklamą bo jak np do osób na rynku lokalnym to warto zainwestować w jakieś plakaty. W firmie w której pracuje zamawiamy przez internet na https://web-to-print.pl/plakaty/ Wydruki dotarły szybko, według ustalonych terminów. A materiał jest najwyższej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować w sieci i u siebie w mieście. Profil na FB możesz poprowadzić sama, tylko warto kupić reklamę, bo inaczej zasięg słaby. A lokalnie to banery i jeszcze raz banery. U mnie to była najlepsza decyzja, miałam coraz więcej klientów od ich założenia. Jak masz samochód firmowy, jakiś dostawczy czy coś to możesz go też okleić. Reklama będzie jeździć z Tobą :) Ja swoje banery zamówiłam z projektem na http://www.copypoint.pl/. Firma zrobiła bardzo ładny projekt baneru, bardzo oryginalny, wyrożnia się na tle innych w mieście. Jak porównywałam ceny to bardzo konkurencyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie żeby również do swoich firm wprowadzać takie element jak szkolenia specjalistyczne https://www.jgt.pl/ Pokazują ciekawe rozwiązania i dużo uczą, moim pracownikom takie szkolenia pomogły ich wydajność się zwiększyła a to ogromny plus :)

Edytowane przez fancy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością reklama nie może być nachalna. Zarówno tradycyjna, jak i ta w internecie. Reklama zbyt krzykliwa daje odwrotny skutek. Praktycznie nie odbieramy już telefonów od osób które dzwonią z nieznajomych nam telefonów. Zakładamy na niektóre numery blokady połączeń. Tak samo jest z mailami. I wyskakującymi reklamami na stronach internetowych. Blokujemy ciasteczka, zakładamy filtry antyspamowe. Reklama powinna trafiać do tych którzy oczekują informacji o produkcie lub jego dostawcy. Najlepszy jest tak zwany marketing szeptany, który dociera do zainteresowanych klientów.  Taką formę usług marketingowych świadczy New Project z Łodzi newproject.biz.pl/realizacje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet małe firmy powinny się reklamować w internecie. Aktualnie wiele osób szuka usług własnie przez internet. Sama tak robię. Jak mam skorzysać z usług czy jeśli chce się wybrać do jakiegoś sklepu, to szukam go w okolicy. Albo czytam sobie opinie w sieci.... W google, czy na facebooku....

http://www.krakowit.pl/index.php/Pozostale/Skuteczna,reklama,w,Internecie,Postaw,na,wyszukiwarki.html

Na stronie jest opisane na czym powinna polegać skuteczna reklama w sieci. Liczy się tutaj

Pozycjonowanie

reklama adwords

oraz prowadzenie wlasnej kampanii na facebooku

I czasami dla o wiele lepszej skuteczności o wiele lepiej jest oddać to w ręce profesjonalnej firmy od reklamowania niż bawić się w to samodzielnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×