Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
stobejczyk

Czy leczycie się prywatnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka, że jak człowiek ma coś pilnego lub po prostu chce szybko odzyskać sprawność - np. po wypadku to nie będzie czekał aż zwolni się kolejka. Często jest tak, że np. rehabilitacja jest potrzebna od zaraz - nie można sobie przecież nawet pozwolić na czekanie, bo póżniej może być tylko jeszcze większy problem. To samo ortopeda, neurolog czy inni specjaliści. Ja od czasu do czasu korzystam z opieki specjalistów zapisując się do nich na prywatną wizytę. Najczęściej jest to podyktowane po prostu względami praktycznymi, nie chce doprowadzić do jakichś komplikacji, czyli utrudniania sobie rezultacie życia. Ostatnio znajomy polecał mi C.M Enel, jestem na etapie szukania tam lekarza, ale z tego co widzę specjalności jest calkiem sporo: https://cm.enel.pl/centrum-medyczne/nasi-lekarze/ więc raczej znajdę kogoś, a to dla mnie ważna kwestia wymagająca pilnej konsultacji.

Edytowane przez sobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając odpowiednią polisę, prywatna służba zdrowia staje się rozwiązaniem tanim oraz komfortowym. Warto rozszerzyć swoją wiedzę na ten temat sięgając przykładowo do tego artykułu: http://www.echodnia.eu/artykuly-archiwalne/a/prywatne-ubezpieczenia-zdrowotne-co-warto-o-nich-wiedziec,10689181/. To znacznie lepsze niż w stanie w długiej kolejce u lekarza w ramach wizyty na Narodowy Fundusz Zdrowia. Szkoda naszego czasu i niepotrzebnych nerwów, skoro można tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba też muszę pójść do ortopedy, bo boli mnie kręgosłup.

 

 

koniecznie idż i nie zwlekaj bo będzie jeszcze gorzej a wiem co mówię bo sama tak się ociągałam z tym bardzo długo. Owszem potrzebne będą badania i długa rehabilitacja żeby można było odczuć poprawę ale warto bo czuję się o 10 lat młodsza, dokładnie tak jak mi obiecał ortopeda. Warto się zapisać też na magnetoterapię do Natural Medical bo te zabiegi

przynoszą ogromną ulgę.

Edytowane przez ramana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dentysty zawsze prywatnie, na NFZ jest tak okrojona ilość bezpłatnych usług i brzydkie czarne polomby, że wolę nawet nie zaczynać takiego leczenia. Czasami robię też jakieś badanie prywatnie, na które chociaż dostanę skierowanie od państwowego lekarza, to potem miałbym czekać w kolejce 2 lata. To jest paranoja, jak ktoś ma problemy zdrowotne, które utrudniają mu życie i musi czekać, przez ten czas stan jego zdrowia może się znacznie pogorszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Mam "swoją doktorkę" leczy mnie od dzieciaka i normalnie to jak szaraczek w kolejce z babciami czekam. Do dentysty prywatnie, do specjalistów zazwyczaj też, bo kolejki z nfz-owskich list to skandal. Przykładowo okulista ostatni strzał ze stycznia - najbliższy termin: połowa sierpnia, nie no niech dziecko poczeka w sierpniu dostanie denka od szklanek zamiast okularów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko leczę prywatnie, bo jak słysze, jakie terminy mam mieć w ramach NFZ to ręce opadają. Wychodzę z założenia, że na zdrowiu nie powinno się oszczędzać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również tylko prywatnie . A nie dawno znalazłam fajny gabinet stomatologiczny , w którym mają całkiem dobre cenny i bardzo dobrych specjalistów. Może komuś z was przyda się namiar kliniki  luxdent wrocław . Ja ze swojej strony bardzo polecam  :)

Edytowane przez kingali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. dostrzegam sporą różnicę w leczeniu na NFZ i prywatnie. W tym drugim przypadku lekarze chcą z tobą normalnie rozmawiać jak z człowieczek, bo wiadomo płacisz to wymagasz, w tym pierwszym przypadku bywa różnie. Najgorsze jest to, że jeśli chcesz skutecznie się zdiagnozować i wyleczyć to lepiej od razu iść prywatnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja np korzystam z opieki medycznej w centrum http://cmsf.pl/ gdzie nasz pracodawca wykupił nam pakiety bez limitów i jestem z tej opieki bardzo zadowolona, nie musze teraz czekać w kilometrowych kolejkach do specjalistów ani na rehabilitację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do internisty chodzę na NFZ, ale czuję się tam jak natręt, lekarze zawsze robią wielką łaskę, że kogoś przyjmą. Jak już muszę iść do specjalisty to najczęściej prywatnie, nie mam wielkich problemów ze zdrowiem, więc wolę wydać te 150 zł raz na jakiś czas i normalnie załatwić sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak leczę sie prywatnie. Niestety ale narodowy fundusz zdrowia nie pozwala raczej na inne leczenie niż właśnie leczenie prywatnie. Po pierwsze bardzo trudno jest dostać się na fundusz do lekarza specjalisty.Po drugie trzeba posiadać skierowanie. Bez skierowania nie można się zapisać do żadnego lekarza ( no chyba tylko do lekarza stomatologa....).

 

Aktualnie na fundusz chodzę jedynie do lekarza rodzinnego:

https://gazetawielicka.pl/pozostale/lekarz-rodzinny-na-nfz-takze-w-prywatnej-placowce/

 

Dodam,że wielu lekarzy na nfz pracuje również i w prywatnych placówkach tak wiec warto jest się wybrac i dopytać się czy jest możliwość zapisania się na nfz w najbliższym prywatnym centrum zdrowia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiele przypadłości można stosować naturalne metody, domowe, których używały kiedyś nasze babcie. Polecam zainteresować się takim produktem jak olej konopny https://konopteka.pl/kategoria/olej-z-konopi bo podobno może zdziałać cuda, np. jeśli mamy podwyższony cholesterol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie ma innego wyjścia to tak, jakkolwiek strasznie wkurza mnie wtedy że nie dość że muszę wydac kasę z własnej kieszeni to jeszcze tracę tą którą państwo potrąciło mi z pensji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej rzadko odwiedzam lekarzy, bynajmniej jeżeli chodzi o przeziębienia :) wszystko dzięki dużej ilości witamin które przyjmuję, czy to poprzez altrient C czy suplement diety https://www.alfabetzdrowia.com.pl/witaminy-i-mineraly/witaminy/product-6491/  Takie produkty powinno się przyjmować na bieżąco tylko wtedy działają tak jak powinny :)

Edytowane przez Wiki68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×