Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
JanekW

Kredyt na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Rekomendowane odpowiedzi

Niebawem kończę studia i jestem zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej. Co możecie mi doradzić? Jak znależć najlepszy bank, który udzieli mi pożyczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej dotacja z Urzędu Pracy?

Są one przeznaczone dla osób, które spełniają następujące warunki:

- posiadają status osoby bezrobotnej (są zarejestrowane w PUP w konkretnej miejscowości)

- nie posiadają wpisu do ewidencji działalności gospodarczej,

- nie prowadziły działalności gospodarczej w okresie 12 miesięcy przed dniem złożenia wniosku,

- nie były karane w okresie 2 lat przed dniem złożenia wniosku za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu,

- w okresie ostatnich 12 miesięcy nie odmówiły (bez uzasadnionej przyczyny) przyjęcia propozycji zatrudnienia, innej pracy zarobkowej, szkolenia, stażu, przygotowania zawodowego w miejscu pracy, wykonywania prac społecznie użytecznych, prac interwencyjnych lub robót publicznych,

- nie otrzymały w okresie 5 lat poprzedzających złożenie wniosku pożyczki z Funduszu Pracy lub środków z innych funduszy publicznych na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej.

 

Wsparcie ma formę bezzwrotnej dotacji, która może być przeznaczona w szczególności na:

1. zakup środków trwałych (narzędzi pracy, maszyn, wyposażenia i urządzeń związanych z charakterem planowanej działalności),

2. zakup materiałów i towarów (maksymalnie do 20% kwoty)

3. pokrycie kosztów pomocy prawnej, konsultacji i doradztwa dotyczących działalności.

Dotacja nie może być wydatkowana na:

1. działalność związaną z produkcją, przetwórstwem i sprzedażą produktów rolnych (wymienionych w załączniku I do Traktatu WE),

2. działalność związaną z handlem obwożnym oraz drogowym transportem towarowym,

3. roboty budowlane i remontowe,

4. eksploatację lokalu,

5. zakup nieruchomości i ziemi,

6. opłaty administracyjne i skarbowe,

7. spłatę zadłużeń i wniesienie kaucji.

 

Maksymalna kwota, o jaką może ubiegać się bezrobotny nie może być wyższa niż 6-krotność przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej. W okresie 01.03.2010 do 31.05.2010 r. – obowiązuje stawka przeciętnego wynagrodzenia z IV kwartału 2009 r. tj. 3.243,60 zł x 6 = 19.461,60 zł.

Udział własny bezrobotnego w kosztach uruchomienia działalności gospodarczej powinien wynosić co najmniej 25% kwoty, o jaką ubiega się bezrobotny (wkład własny może być przedstawiony w formie rzeczowej lub jako udokumentowany wkład pieniężny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Art. Na początek spróbuj ubiegać się o jakieś środki z urzędu pracy lub dotację europejską. Mają tam tyle programów, że na pewno znajdziesz coś co będzie odpowiadać twojej działalności. Co do kredytu to może być ciężko, bo skoro piszesz że niedługo kończysz studia to wnioskuje że doświadczenia za dużego nie masz, a tym bardziej jakiegoś majątku który mógłby posłużyć jako wkład własny czy zabezpieczenie kredytu.

 

Poczytaj trochę jak wypełnia się wnioski o dotację, zorientuj się może jakiś wykładowca na uczelni się tym zajmuje i może znalazł by chwilę na konsultacjach aby rzucić okiem na wypełniony przez Ciebie formularz. Jak ktoś ma doświadczenie z dotacjami to może dużo pomóc. Trzymam kciuki, ceni się taka postawa że ktoś chce coś zrobić samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy ile potrzebujesz tej pożyczki. Bo z Urzędu pracy dają z tego co pamiętam chyba do 15 tysięcy złotych a nie każdemu to wystarcza. Co do kredytów na start to dobrą ofertę ma FM Bank i Idea Bank. Ale dotacja będzie fajna bo bezzwrotna. I z tego co wiem naprawdę nietrudno ją dostać. Jedyny warunek to to , że działalność nie może zostać zamknięta w przeciagu roku bo Ci kazą zwracać. Są jeszcze różne programy unijne - tam są dużo większe kwoty ale strasznie ciężko je dostać. Bynajmniej z mojego doświadczenia tak to wygląda. Choc ludzie dostają. Może warto udać się do firmy która profesjonalnie zajmuje się tworzeniem biznesplanów pod tego typu programy. Samemu ciężko napisac dobry biznesplan który przejdzie - a konkurencja ogromna. Takie firmy wiedza jak ugryżć temat i napewno doradzą. W dobie tych dofinansować warto najpierw popróbowac a dopiero już jeśli się nie uda to siegnąć po kredyt bankowy. Baż co bądż tutaj spłacić trzeba już wszystko wraz z odsetkami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Szanowny Przedsiębiorco !
 
Zdajemy sobie sprawę jak
obecnie trudno jest uzyskać środki na finansowanie działalności. Dlatego
specjalnie dla Ciebie przygotowalismy promocyjne warunki kredytu.
Kredyt  ten możesz  otrzymać od pierwszego dnia prowadzenia
działalności. Kredyty jakie proponujemy Tobie to
- Limit w rachunku do 25 000,00 zł
- Pożyczka Bezzwrotna do 25 000,00 zł czyli bez konieczności oddawania kapitału.
Obydwa rozwiązania nie wymagają zabezpieczenia, ograniczają się do minimum formalności, a oprocentowanie jest konkurencyjne.
Ponadto
proponujemy również pożyczki pod zabezpieczenie. Kwota pożyczki
uzależniona jest  do wartości zabezpieczenia. Kwoty pozyczki nawet do
350 000 zł. i to juz od pierwszego dnia istnienia firmy.
Dodatkowo
istnieje możliwość otwarcia rachunku z premią do 1 000,00 zł â jedyne co
musisz zrobić to otworzyć u nas konto i już premia ląduje na Twoim
koncie.   
W ofercie mamy wszystkie produkty dedykowane firmom tak, żeby mogły dobrze funkcjonować ! Wśród nich są miedzy innymi:
- faktoring â dzięki niemu pieniądze z faktury, która wystawiasz masz już  w ciągu 30 minut swoim koncie
- leasing â tu proponujemy Ci również  najlepsze warunki na rynku.
Dodatkowo
proponujemy Tobie również obsługę prawno â podatkową, powiemy skąd
można pozyskać dodatkowe środki, jak rozwinąć biznes i wiele innych
rozwiązań.
Różne metody inwestowania Twojego kapitału przyniosą Ci u nas wysokie zyski, koniecznie sie z nimi zapoznaj, a nie pożałujesz.
Dobrym
rozwiązaniem jakim proponujemy jest też abonament księgowy, co pozwoli
Tobie jako przedsiębiorcy  oszczędzić czas i finanse.
Jesteśmy Instytucja stworzona dla przedsiebiorców  Takich jak Ty i im chcemy służyć. Z nami osiągniesz więcej.   
Czy możemy zrobić coś jeszcze dla Ciebie ?


Jesli
interesuje Cie oferta skontaktuj sie ze mna zolek@poczta.onet.pl lub
telefonicznie 782996862 działam w calej polsce zapraszam
Zoltan Farkas


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

www.kredyt-krakow.pl

 

Współpracujemy z 65 najlepszymi
bankami i instytucjami inwestycyjnymi, aby spełnić oczekiwania
przedsiębiorców w zakresie finansowania przedsięwzięć tj:[/color]

  • zakup ruchomości (samochody, maszyny, linie technologiczne) i nieruchomości (działki, budynki).
  • przetargi (kaucje, finansowanie realizacji zamówienia nawet do 70% wartości )
  • finansowanie udziału własnego w dotacji unijnej (zakup maszyn i urządzeń rolniczych, linii technologicznych, innowacji)
  • factoring (nowoczesne rozwiązania finansowe zapewniające płynność przedsiębiorstwa)

Jesteśmy firmą niezależną, pracujemy w imieniu i na rzecz naszych Klientów.

Wybieramy dla Państwa bezpłatnie i skutecznie najkorzystniejszą, bezpieczną ofertę finansowania, leasingu oraz kredytu na rynku.

 

Zapraszam do kontaktu:

e-mail: krakow@dg-finanse.pl

tel/fax: 12 410 54 53

kom.: 502 995 336

www.kredyt-krakow.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator rat kredytowych będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ pomoże Ci obliczyć raty jak i porówna oferty banków. Wszystko w jednym miejscu i na jednej stronie, bez potrzebnego błądzenia po sieci, forach etc. :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredyt to zawsze jakieś ryzyko, ale jak to się mówi "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana" ;) Teraz są w necie różne oferty, kalkulatory można na spokojnie przeliczyć wszystkie kwestie finansowe. Ja zaryzykowałem - wziąłem kredyt i teraz już cztery lata moja firma istnieje, raz lepiej raz gorzej...Z czasem mogłem pozwolić sobie na zatrudnienie dwóch pracowników, więc chyba nie jest żle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim weżmiesz kredyt postaraj się o uzyskanie dotacji unijnych, możesz w ten sposób zdobyć pieniądze na otworzenie biznesu i jeśli firma przetrwa na rynku 2 lata nie będziesz musiał oddawać otrzymanej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezpieczniejszym pozyskaniem pieniędzy będzie dotacja z UE, chodż najlepiej, to chyba zarobić samemu wpierw te pieniądze, większy szacunek wtedy jest i człowiek lepiej gospodaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj:) Jeśli jesteś studentem i myślisz o założeniu własnej działalności gospodarczej, to warto pomyśleć o założeniu jej w start up to jest taki inkubator przedsiębiorczości dla studentów.tam studenci zakładają sobie firmy i plusem największym jest to że nie muszą płacić zusu poczytaj o tym. Natomiast jeśli chodzi o kredyt na działalność gospodarczą to poczytaj sobie o tym na Gerwerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam skorzystać z pomocy profesjonalistów w dziedzinie kredytów. Biuro EQWANS zajmuje się również pozyskiwaniem dotacji, skontaktuj się z doradcą i dowiedz się jakie masz możliwości pozyskania funduszy dla swojej firmy. 

plakat_eqwans_kredyty.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe i średnie firmy maja możliwość uzyskania finansowania ze środków JEREMIE. Procedury przyznania takiej pożyczki są o wiele łagodniejsze niż w bankach. W uzasadnionych wypadkach istnieje możliwość finansowania nowych firm. Środki przeznaczone na rozwój MŚP są też tańsze niż kredyt w banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Polecam kredyt na start  w Muliti inicjatywie.

Brak historii kredytowej nie stanowi dla nas przeszkody (nie sprawdzamy bazy BIK), finasujemy firmy od 1 dnia ich działalności.
Zadzwoń 505 454 814.
Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dopasujemy kredyt do Twoich potrzeb i możliwości.
 

post-0-0-74263100-1428936289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bezpieczniejszym pozyskaniem pieniędzy będzie dotacja z UE, chodż najlepiej, to chyba zarobić samemu wpierw te pieniądze, większy szacunek wtedy jest i człowiek lepiej gospodaruje.

 

Zawsze lepiej gospodaruje się własne, ale bez UE to większość firm by nie pociągnęła. Na start trzeba mieć szacunek, porządek w papierach i czystą historię. Wtedy można się bawić w kredyty unijne, tylko żeby pomysł wypalił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem kończę studia i jestem zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej. Co możecie mi doradzić? Jak znależć najlepszy bank, który udzieli mi pożyczki?

 

 

Lepiej postaraj się o dotację z Urzędu Pracy niż od razu pakować się w kredyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem kończę studia i jestem zainteresowany założeniem własnej działalności gospodarczej. Co możecie mi doradzić? Jak znależć najlepszy bank, który udzieli mi pożyczki?

Tak jak pisali poprzednicy, ja również zamiast kredytu starała bym się uzyskać dofinansowanie. Unia Europejska to w wyobrażni młodego przedsiębiorcy studnia bez dna, do której w razie potrzeby zawsze możemy sięgnąć. Warto jednak zorientować się wcześniej, jakie dokładnie daje nam możliwości. Największą szansę mają osoby, dla których sytuacja na rynku pracy nie jest zbyt korzystna czyli długotrwale bezrobotne. Proces ubiegania się o dofinansowanie jest bardzo złożony dlatego najlepiej będzie jak skorzystasz z pomocy takich firm jak https://dotacjenainnowacje.taxand.pl/dotacje-dla-msp/ które specjalizują się w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×