Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moje pytanie jest następujące, odnosi się do tzw. chwilówek. Ostatnio mąż stracił pracę i jak wiadomo idą za tym problemy finansowe. Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej z waszego własnego doświadczenia. Możecie mi polecić jakieś firmy lub strony www, na których mogłabym się dowiedzieć czegoś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo większość z nas nie jest przekonana do pożyczek na zasadzie chwilówek. Twoje wątpliwości może rozwiać strona zestawienie-pozyczek.pl, tam znajdziesz wiele informacji na temat takich pożyczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dopiero potem się zaczynają problemy finansowe!
Niech mąż lepiej rozglądnie się za pracą - obecnie firmy budowlane mają wolne etaty - bo roboty w chuk, a nie ma kto robić bo wszyscy emigrowali ;)

 na początek jak nie jest wdrożony w temat zawsze dostanie  lekką pracę, a w miarę swojego zaangażowania kto wie może "awansować" jednocześnie z wypłatą. Ja jestem zdania jak nie ta praca to inna, jedynie nalezy próbować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Po stracie pracy najpierw szukamy nowej aby nie wpaść w pętlę zadłużenia. Warto dać znać w spółdzielni że na razie czynsz nie bedzie płacony aby nie naliczali odsetek - może pójdą na rękę. Prąd szybko odcinają więc pożyczka na podstawowe potrzeby od rodziny jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że najpierw należy znależć pracę bo w innym wypadku nie będziemy mieli z czego spłacić pożyczki i wpadniemy w długi. Następnie można się rozejrzeć za jakąś pożyczką. Najlepiej taką która ma jasne warunki a przedstawiciele nie odpowiadają na nasze pytania ogólnikowo. Jasne warunki mają w MiniCredit. Wszystko mają publicznie na stronie i każdy ma do tego dostęp https://www.mini-credit.pl/warunki-umowy . Przynajmniej dokładnie wiemy co pożyczamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już korzystać to z głową i napewno nie pożyczajmy jak nie bedziemy mieli skąd oddać... znam to z autopsji niestety. Akurat w moim przypadku zaprzyjażniony prywatny inwestor mnie poratował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilówki w takiej sytuacji nie są najlepszym rozwiązaniem. Ze względu na relatywnie wysoki koszt ich spłaty mogą doprowadzić do tzw. spirali zadłużenia. Wyjątkiem są jedynie firmy, które oferują pierwszą pożyczkę za darmo (dla nowych klientów). Taka pierwsza chwilówka udzielana jest bez prowizji. Ale ważne jest, aby spłacić ja w terminie, przedłużenie spłaty często słono kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a korzystał ktoś z Was z Wonga?? Ostatnio dużo się o nich mówi i prezentują niskie koszta. Znajomy brał i mówi że jest tak jak w reklamie. Ale tak do końca jego opinii nie mogę ufać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Kryspinie, maksymalna kwota pierwszej pożyczki do 60 dni w wonga. com wynosi 1500 zł, a jej koszt to tylko 10 zł. Co więcej, nowi Klienci mogą wnioskować o pożyczkę ratalną - do 3000 zł, nawet w 12 ratach! Koszt pożyczki ratalnej można poznać na stronie wonga. com, pod suwakami, którymi ustawia się kwotę pożyczki i liczbę rat. Aby wnioskować o pożyczkę w wonga. com należy przygotować: numer konta bankowego, dowód osobisty, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego (który będzie niezbędny do weryfikacji) i złożyć wniosek online na naszej stronie internetowej wonga. com.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam również do bezpośredniego kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na naszej stronie wonga. pl/live_chat?utm_source=ukredytowani.

Pozdrawiam
Tomasz | Ekspert wonga. com

* Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do wonga ale do banku. W banku się zgłasza takie rzeczy... Poza tym ktoś już mógł wziac chwilówkę na Twój dowód skoro nie załatwisz tego a pytasz się przez internet.... Takie rzeczy robi się od razu jak zauważy się,ze nie ma się dokumentu....

Sama starałam sie zawsze unikac zobowiązań typu chwilówka. Wprawdzie jest to kuszące bo pieniądze są na teraz ale oprocentowanie takich chwilówek jest o wiele większe niż kredytów. Powinni tego ogólnie zakazać bo jest to kilka a nawet kilkanaście tysięcy rocznie. Potem ludzie wpadaą w pętlę kredytową oraz nie zostaje im nic innego jak upadłość konsumencka.

Na stronie jest artykuł o chwilówkach

[...]

Poczytajcie sobie o zagrożeniach. Jest tam również porównywarka wszystkich ofert. 

Edytowane przez admin
To samo od góry Wonga, Vivus i inne lichwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam również mam badziej negatywne nastawienie do chwilówek ale nie wszystkie firmy pozabankowe mają takie kiepskie oferty o jakich tutaj piszecie. Jest wiele firm, które maja dobre warunki kredytowe.

Polecam zerknąć sobie na przykład na stronę:

{...]

 

Znajduje się tutaj cykl artykułów o tym gdzie warto jest wziąć pożyczkę pozabankową bez bik. Jest tam porównanie ofert poszczególnych kredytodawców. Opłacalną opcją jest na przykłąd promocja pierwszej pożyczki za darmo jaką oferuje wiele firm. 

Edytowane przez admin
lichwy typu Vivus proszę nie promować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia

ja uważam, że jeśli się sprawę przemyśli i weżmie w jakiejś zaufanej firmie to pożyczka nie jest niczym złym. brałam już 2 razy i mam dobrą opinię o takim rozwiązaniu. sama mogę polecić Kasa Tak, szybko, bezpiecznie i mało formalności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz dobrej chwilówki, to polecam Kredyty Chwilówki, bo u nich dostaniesz pierwszą pożyczkę na 0%, a to duży plus.

 

Tak, tylko należy pamiętać że kwestia ta dotyczy pierwszych pożyczek dla tzw nowych klientów. Zwykle są to oferty na początek, aby potencjalny klient mógł przetestować jak to obywa się w praktyce. Najczęściej tego typu oferty dostępne są dla klientów którzy składają wniosek lub formularz przez internet. Kwota pożyczki przelewana jest na konto. Zwykle są to oferty na max 30 lub 60 dni. Rzadziej na dłużej. Nie mniej, pożyczka przy RRSO na poziomie 0% to całkiem dobra oferta. Odsyłam jeszcze tutaj: https://moneystore.pl/ - można znależć trochę więcej informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×