Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
tala930

Kredyt hipoteczny a umowa o pracę na czas określony. Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam pytanie odnośnie kredytu mieszkaniowego. Chciałabym kupić mieszkanie 36m2 kwota na to mieszkanie to 69000. Posiadam mieszkanie własnościowe 40m2. Pracuję w jednej firmie od 1,5 roku wczesniej pracowałam przez agencję a od marca pracuję na umowę o pracę na czas określony jak na razie do końca roku. Mój dochód miesięczny to minimum 1750zł do ręki, nie mam nikogo na utrzymaniu. Nie mam żadnych innych kredytów i nigdy nie miałam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że musiała bym mieć wkład własny ale to nie robi problemu. chodzi tylko o to czy mam szansę dostać taki kredyt? 
Kredyt na jakim mi zależy to kredyt na mieszkanie z wkładem własnym na 15 lat. Mogę jakoś do tego wykorzystać moje mieszkanie własnościowe? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Musisz ocenić które mieszkanie jest więcej warte. 
Jeżeli Twoje własnościowe 40 m2- wówczas zabezpieczyłbym się tylko na jednej nieruchomości (min 10% wkładu). Jeżeli jednak ich cena jest porównywalna i nie masz planów dotyczących jednej z nich, wówczas możesz zastanowić się nad zabezpieczeniem ich obojgu.


Nie wspomniałeś - jaki masz pomysł na tą nowo -kupowaną nieruchomość. Jeżeli pod wynajem to polecam Ci największy bank w Polsce, czyli PKO. Mają taką ofertę BIZNES, ale tutaj musisz przedstawić umowę najmu nieruchomości, Twoja zdolność kredytowa będzie miała marginalne znaczenie.

 

Na twoim miejscu porozmawiałbym z pracodawcą czy dodatkowo nie wystawi Ci listu intencyjnego (tzw. promesa zatrudnienia), lub wcześniej nie podpisze umowy.

 

Odnośnie banków- kiedyś podobny temat udało mi się zamknąć w BOŚ Bank - warto wykazać ciągłość agencja, obecny pracodawca, plus dodatkowo dorzucić wyjaśnienie pracodawcy (opinia, zaświadczenie). Jeżeli dodatkowo Twój kierownik/ przełożony wystawi Ci list intencyjny - to już jesteś w domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mieszkaniu które chciałam kupić chciałabym mieszkać. Moje mieszkanie własnościowe jest na mnie ale mieszkają w nim rodzice ☺ wkład własny bym miała tylko chodzi mi o to czy dając to moje mieszkanie pod zastaw mam większe szanse na kredyt 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im lepiej zabezpieczony kredyt hipoteczny tym szansa na jego uzyskanie jest większa. Ale pamiętaj, że oprócz zabezpieczenia na hipotece nieruchomości równie ważna jest Twoja zdolność kredytowa, która będzie dla banku wskażnikiem możliwości bezproblemowej spłaty kredytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś się czy masz wyższe szanse na kredyt dając dwa mieszkania :) 

 

To trudne pytanie gdyż szanse się zwiększają, ale nie jest to coś oczywistego co zagwarantuje Ci, że kredyt otrzymasz na 100%.

 

Jeżeli w nowym będziesz mieszkać a nie będzie pod wynajem, zaś drugie mieszkanie rodziców dasz pod zabezpieczenie dla banku (i będzie warte min 10% więcej niż to Twoje co planujesz zakupić), moim zdaniem warto.

 

Pamiętaj o jednym:

Nawet jeżeli byłbyś posiadaczem zamku Książ, a nie posiadał zdolności kredytowej to bank ma związane ręce i nie może udzielić Ci kredytu.

Zdolność kredytowa to jedno, 

Zabezpieczenie kredytu - to drugie.

 

Oba warunki muszą być spełnione by bank był zainteresowany udzieleniem Ci kredytu hipotecznego.

 

Jakbyś miał jeszcze pytania/ wątpliwości. 

 

Pisz/ Pytaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zdolności jak nie sprawdzisz to nie będziesz wiedzieć na czym stoisz. 

Domyślam się, że póki co mniej zarabiasz oficjalnie, zaś do ręki otrzymujesz większe wynagrodzenie.

W przeciwnym razie nie rozważałbyś zakupu nieruchomości.

 

Jeżeli chodzi o zdolność możesz napisać ile zarabiasz przez ostatnie 3 miesiące plus określić rodzaj umowy.

Najlepiej by była na czas nieokreślony, jeżeli na czas określony plus promesa kredytowa.

 

A zastanawiałeś się by kupić mieszkanie w odrobinę innym układzie, do wyboru:

a) rodzice kupią na siebie, wykażą zdolność kredytową, po spłacie kredytu mogą w ramach darowizny mieszkanie przepisać na Ciebie

B) Ty przystąpisz do kredytu z rodzicami, albo inną osobą,

c) kupić mieszkanie w ramach kredytu pod wynajem nieruchomości? :)

 

Jak można poprawić zdolność kredytową?

- znależć drugą pracę, lub

- wynająć mieszkanie w którym zamieszkują Twoi rodzice ;)

 

Pozdrawiam
Adam Paczos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka umowa o pracę nie jest aż takim problemem. Wiele banków zaoferuje kredyt hipoteczny na umowę o pracę na czas określony pod warunkiem, że będzie miał dokument od pracodawcy stwierdzający iż zatrudnienie będzie kontynuowane. Większym problemem są w tutaj dochody - czyli w efekcie niska zdolność kredytowa. Jeżeli nie jest Pan w stanie znależć dodatkowej pracy, to może wziąć kredyt wspólnie z rodzicami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien i widziałeś takie przypadki, gdzie bank uznał  dodatkowy dokument od pracodawcy stwierdzający chęć przedłużenia umowy ?

Jak najbardziej. Nawet moja małżonka musiała taki dokument dostarczyć w trakcie starań o kredyt mieszkaniowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z rekomendacją banki w chwili obecnej nie udzielają tak chętnie kredytów jak jeszcze kilka lat temu. Najlepiej ja ma sie odpowiednie dochody oraz w umowie na czas nieokreślony. Niestety ale niewiele osób może sobie na to pozwolić. Konieczne jest równeiż posiadanie wkładu własnego.Ten z roku na rok jest coraz wyższy.

Odsylam do artykułu na money o tym co robić jak ma się niskie dochody

http://direct.money.pl/artykuly/kredyty/jak-uzyskac-kredyt-hipoteczny-przy-niskich,91,0,1889883.html

 

Można zawsze zwiększyć swoje możliwości biorąc kredyt z drugą osobą albo tez poszukać poręczyciela. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym rozwiązaniem na twoim miejscu jest skorzystanie z Mieszkania dla Młodych. Z tym, że mieszkanie musi pochodzić z rynku pierwotnego. Z tego co wiem wiele osób z tego skorzystało i są zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre banki nie wymagają nawet umowy o pracę, liczą się tylko duże dochody. U nas było tak, że żona ma stałą pracę, a ja z tzw. śmieciówek (z tym, że zarobki relatywnie wysokie) i bank bez większych problemów kredyt przyznał. Wspomniane jest o tym w tym artykule: pytania o kredyt hipoteczny - wkład własny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina87

Jeśli nie jesteś pewny, to skorzystaj z darmowej porady specjalistów w ramach kampanii RD ERIF "Świadomi swoich praw". Akcja trwa chyba do 15 kwietnia więc musisz się pospieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trochę czasu minęło, ale przez dwa lata się tak dużo nie zmieniło. Pewnie już ktoś już o tym wspominał, ale warto byłoby wziąć pod uwagę kilka kwestii na zwiększenie zdolności kredytowej, bo zarobki według banku masz dość niskie.

Ty już pewnie ogarnęłaś sobie ten kredyt, być może już spłacasz, ale ktoś kto ma podobną sytuację, polecam aby zaprosić kogoś do kredytu, rodziców, rodzeństwo, albo chłopaka (bo zrozumiałem, że nie masz męża). Polecam też poczytać o zwiększeniu zdolności kredytowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego najlepiej jest brać kredyt hipoteczny we dwie osoby, bo zdolność kredytowa jest większa niż suma wydatków :) Ogólnie najlepiej jest zrobić małe tournee po bankach i zapytać się w każdym jaką masz zdolność kredytową. Być może któryś udzieli kreydtu bez żadnego kombinowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie kredytu mieszkaniowego. Chciałabym kupić mieszkanie 36m2 kwota na to mieszkanie to 69000. Posiadam mieszkanie własnościowe 40m2. Pracuję w jednej firmie od 1,5 roku wczesniej pracowałam przez agencję a od marca pracuję na umowę o pracę na czas określony jak na razie do końca roku. Mój dochód miesięczny to minimum 1750zł do ręki, nie mam nikogo na utrzymaniu. Nie mam żadnych innych kredytów i nigdy nie miałam. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że musiała bym mieć wkład własny ale to nie robi problemu. chodzi tylko o to czy mam szansę dostać taki kredyt? 

Kredyt na jakim mi zależy to kredyt na mieszkanie z wkładem własnym na 15 lat. Mogę jakoś do tego wykorzystać moje mieszkanie własnościowe? Proszę o pomoc

 

W jakimś banku przy umowie o pracę pewnie byś mogła dostać kredyt, nawet bez zastawiania tego mieszkania. Drugą kwestią jest czy, aby na pewno w banku nie przepłacisz. W naszej ofercie prywatnych pożyczek pozabankowych możesz aplikować nawet do 80.000 zł. Warto porównać różne oferty przed podjęciem decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jest tak żle. Na pewno jest o wiele bardziej korzystnie niż kilka lat temu z racji tego,że stopy procentowe są niższe . I tym samym rata kredytu hipotecznego równiez bedzie niższa. Wszystko zależy rownież od banku ponieważ każdy bank oferuje swoje własne oprocentowanie. 

Wysokość rat możesz sobie wyliczyć tutaj:


 

Na stronie jest kalkulator kredytowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×