Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Kimite

OC - czy ważne gdzie to kupimy?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak wygląda sprawa z OC czy istotne jest gdzie to kupujemy, czy w zasadzie skoro to ma pokrywać nasze szkody to nie nasz problem? Pytam bo mój agent w PZU zaproponował mi OC za 390 zł, a jak wbiłem sobie w superpolise te same parametry (porównywarka do OC - https://superpolisa.pl/ ) to mi znalazło w PZU za 350 i zastanawiam się skąd ta różnica? I jeśli jest to to samo, to czy nie lepiej zamówić przez internet przez tę stronę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli OC nieruchomości....???

 

Przy kredytach hipotecznych, najczęściej Klienci korzystają z grupowych ubezpieczeń na życie dostępnych w standardzie w banku.


Niestety najczęściej zakres ubezpieczenia obejmuje jedynie: powódż, pożar i inne zdarzenia losowe.

 

Jeżeli jednak korzystasz z mieszkania (wynajmujesz) i okaże się, że zalejesz sąsiada, co się oczywiście statystycznie częściej zdarza niż pożar, powódż, wówczas jeżeli:

a) posiadasz ubezpieczenie OC - ubezpieczyciel wypłaci Ci odszkodowanie,

B) nie posiadasz ubezpieczenia OC - musisz pokryć szkodę ze środków własnych.

 

 

Pozdrawiam
A.Paczos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście,że ma to znaczenie oraz bardzo duże ! Warto jest wybrać odpowiednią firmę ubezpieczeniową tak aby nie mieć potem problemów z wypłatą odszkodowania.Niestety ale wiele firm potrafi je robić. Specjalnie zaniżają kwotę odszkodowania. 

Ze swojej strony mogę polecić Proama:

https://www.proama.pl/ -  jest to duże oraz sprawdzone towarzystwo ubezpieczeń, zresztą można poczytać sobie opinie w sieci ( są w większości pozytywne).  W dobrej cenie oferują szeroki zakres ubezpieczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda firma ubezpieczeniowa ma swoje plusy i minusy i nie ma najlepszej. Ja osobiście polecam firmę x, ale ktoś powie, że to lipa.

Polecam korzystać z tematów w których piszą o ubezpieczeniach, ja stawiam obecnie na najtańsze ubezpieczenie, bo warunki praktycznie wszędzie są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariantów ubezpieczeń mieszkań i domów jest wiele, stąd pewnie ta różnica w cenie. Dom czy mieszkanie to miejsce, w którym przede wszystkim trzeba czuć się bezpiecznie, swobodnie i komfortowo. Nawet niewielki metraż i skromne wyposażenie, może stanowić największą wartość, wyrażoną nie tylko materialnie. Dlatego poczucie bezpieczeństwa we własnym domu lub mieszkaniu i pewność, że na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń nastąpi odzyskanie zniszczonego lub zrabowanego mienia, znajdują odzwierciedlenie w bogatej ofercie ubezpieczeń nieruchomości, powszechnie dostępnej na rynku. Zaletą dostępnych ofert jest to, że nie tylko właściciel nieruchomości może wykupić ubezpieczenie mieszkania. Również najemcy mieszkań mogą nabyć odpowiednią polisę, by czuć się bezpiecznie i zapewnić spokój sobie i bliskim. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych udostępnia na swoich stronach internetowych kalkulatory ubezpieczeniowe. Innym narzędziem, które może posłużyć samodzielnemu wyborowi ubezpieczenia domu lub mieszkania są porównywarki. Bardzo atrakcyjną ofertę znajdziesz na stronie https://www.gothaer.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Milord

Mam pytanie jak wygląda sprawa z OC czy istotne jest gdzie to kupujemy, czy w zasadzie skoro to ma pokrywać nasze szkody to nie nasz problem? Pytam bo mój agent w PZU zaproponował mi OC za 390 zł, a jak wbiłem sobie w superpolise te same parametry to mi znalazło w PZU za 350 i zastanawiam się skąd ta różnica? I jeśli jest to to samo, to czy nie lepiej zamówić przez internet przez tę stronę? 

Moim zdaniem to masz świetną kartę przetargową do dalszych rozmów z agentem PZU. Skoro porównywarka ubezpieczeń wskazuje na inną kwotę to może uda się wytargować ofertę, z drugiej strony często nie są one uaktualniane na bieżąco przez brak ciągłego kontaktu z bankami.

 

A co do ubezpieczenia auta to właśnie zastanawiam się nad zmianą ubezpieczyciela i nie wiem który bank będzie dla mnie odpowiedni. Nie chcę się jedynie kierować ceną, bo wiem że u niektórych ubezpieczycieli są problemy z wypłacaniem pieniędzy na czas, czy odpowiednia pomocą w razie wypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam zawsze z kalkulatora i to właśnie dzięki niemu mogę wybrać najbardziej korzystniejszą ofertę. Kalkulatora nie trzeba się bać, ponieważ samo wypełnienie wszystkich pól nie jest zobowiązaniem do czegokolwiek i nic się nie stanie także wtedy, jeśli popełnimy tam jakikolwiek błąd. Jeżeli macie jakieś wątpliwości to dodatkowo polecam artykuł http://www.uslugi-firmowe.pl/poszukiwanie-ubezpieczenia-oc-przez-internet/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze swojej polisy korzystałem z porównywarki, która znajduje się pod adresem https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam Kalkulatory na różnych stronach internetowych mogą różnić się zarówno wyglądem, sposobem wprowadzania danych jak i kolejnością wykonywania czynności, aczkolwiek idea i pewne zasady działania są te same. Charakterystycznymi, wymaganymi danymi dla kalkulatorów OC, AC są dane właściciela samochodu, dane dotyczące samochodu, informacje na temat historii i przebiegu ubezpieczeń oraz w jaki sposób i przez kogo będzie wykorzystywany samochód przy nowym ubezpieczeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem leniem, bo wszystko zrobiono za mnie ale odpowiednio więcej za to zapłaciłem. Tak po dłuższym namyśle: zawsze jest opcja skorzystać z usług specjalisty, ale czy to konieczne? :) Jest dużo informacji w Internecie, np. tutaj: http://www.e-motoryzacyjny.com.pl/jak-samodzielnie-obliczyc-wysokosc-skladki-ubezpieczeniowej/. Pamiętaj, że OC + AC się bardziej opłaca i może się przydać, ale to już Twoja decyzja. Pozdrawiam i życzę podjęcia racjonalnego wyboru, najpierw research - potem akcja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ma znaczenie to gdzie dane ubezpieczenie oc kupimy. Bardzo wiele osób decyduje się na kupienie jedynie najtańszego ubezpieczenia oc, jednak w obecnych warunkach po odszkodowanie zgłaszamy sie do swojego towarzystwa ubezpieczeń,tak wieć dobrze jest zdecydować się na solidną firmę. Poza tym w przypadku wyboru oc w danej firmie ubezpieczeniowej, można liczyć na preferencyjne warunki nnw czy ac. Ac opłaca się w przypadku drogich samochodów, jednak nnw opłaca sie wykupić w każdej sytuacji. Ubezpieczenie chroni nie tylko nas kierowców ale rownież pasażerów i samo w sobie drogie nie jest.

Ze swojej strony polecam Compensę: https://www.compensa.pl/

Firma oferuje dobre warunki ubezpieczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak naprawdę nie ma znaczenia gdzie wykupimy ubezpieczenie OC, wszędzie zakres ochrony jest taki i sam i jest to wpisane w prawo, więc w zasadzie jedyne na co patrzymy to na wysokość składki. I żeby nie naszukać za bardzo polecam https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac - za pomocą kalkulatora można porównać oferty u kilkudziesięciu ubezpieczycieli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×