Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
tunia

Czy udaje Wam się miesięcznie cokolwiek zaoszczędzić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawię mój sposób. Kiedy wykonujemy płatności gotówkowe, zostają nam w portfelu drobne. Wystarczy, że zobaczymy w zasięgu wzroku (oczywiście swoją!) wybraną monetę (ja przyjąłem 5 zł) i musimy wrzucić ją do skarbonki. Nie ma zmiłuj, w momencie wydania nam reszty z 50 zł, w samych 5-złotowych monetach, musisz wrzucić wszystkie, jakie masz w portfelu. Dzięki temu, zapłaciłem moją skarbonką za https://adamot.pl/wiazka-elektryczna-uniwersalna-7-pin-z-modulem-3.html do mojego auta i moja kieszeń nawet tego nie odczuła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prowadze moj notes.Gdzie dziele moja wypłate na rachunki(woda,gaz,ogrzewanie), wynajem, jedzenie. Spisuje równiez kiedy kupiłam artykuly domowe np proszek do prania (aby zobaczyc jak dlugo zajmie mi zuzycie) i licząc wychodzi mi to wszystko okoloło 2100 zł na miesiąc + daje sobie kieszonkowe np na makeup itp itd około 250 zł i jestem tym sposobem zaoszczedzic miesiecznie około 600 zł .A za oszczedzone pieniadze podrozuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się oszczędzać jak tylko mogę, więc szukam promocji. Teraz kończy się sezon grzewczy, więc dystrybutorzy mają promocje na paliwo. Kupiłem ostatnio węgiel orzech u sprawdzonego sprzedawcy http://www.superopal.com/wegiel-orzech/ warto sobie posprawdzać. Dodatkowo uczestniczę we wszelkich programach typu cashback i co miesiąc zmuszam się do odkładania danej kwoty na konto oszczędnościowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzanie na energii, wodzie... to norma. Przy budowach domu myśli się o ekologicznych i oszczędnych rozwiązaniach już na etapie projektowania. Zyskują na popularności projekty zagospodarowania deszczówki  http://artvocado.pl/jak-zagospodarowac-wode-deszczowa-jak-zbierac-i-przechowywac-deszczowke/  i to nie powinno dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. Jeszcze nie zdarzył mi się miesiąc, bym nie była w stanie odłożyć choćby niewielkiej kwoty. Systematyczność i konsekwencja. Oszczędzanie nie jest takie trudne, jak mogłoby się wydawać, pod tym adresem www można znaleźć kilka przydatnych pomysłów, które mogą się sprawdzić. Warto spróbować, nawet od niewielkich kwot, czasem po prostu też bez sensu wydajemy pieniądze tam, gdzie nie musimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×