Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
Gość Janusz

Kredyt we frankach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz

Moje mieszkanie jest zadłużone powyżej wartości, to ostatnie raty które jestem w stanie uregulować, co robić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większą wartością kredytu niż wartość mieszkania proszę się nie przejmować. Ma tak kilkaset tysięcy rodzin w Polsce.

 

Na razie banki poszły frankowcom na rękę i do końca czerwca 2015 jest mniejszy spread i uwzględniony ujemny LIBOR, także ratę powinien pan mieć taką samą lub niższą od styczniowego uwolnienia franka.

 

Z doświadczenia wiem że rata jest podobna do tej z listopada 2014, nie ma się więc co martwić. Chyba że stracił pan pracę lub wypadło inne zdarzenie losowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mark

Darmowa wiedza, być może Panu pomoże:

Jak wstrzymać egzekucję komorniczą, darmowy ebook, 

do pobrania na naszej stronie Home Rentier Legal Advisors

 

W Pana sytuacji nie jest żle, trzeba zacząć rozmawiać z bankiem(tzn negocjować) 

Proszę zacząć do wakacji kredytowch np na 3mc, jeśli do tego czasu nie polepszy się Panu, to trzba będzie negocjować spłatę samych odsetek, ma pan w załączniku wiedzę jak wstrzymać egzekucję - są ku temu narzędzia, tylko trzeba wiedzieć jak i z kim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof_Z

Mój dom dwukrotnie przewyższył swoją wartość. Zastanawiam się teraz nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Funiek

Mój dom dwukrotnie przewyższył swoją wartość. Zastanawiam się teraz nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Proces sam w sobie nie jest łątwy więc lepiej od razu zwróć sie tutaj antydlug.pl -zajrzyj sobie i poczytaj, może to byłoby rozwiązanie dla was, musicie spełniać podstawowe warunki, ale warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dzień dzisiejszy możesz jedynie próbować dogadywać się indywidulanie z bankiem... Najlepiej w formie pisemnej przedstawić dokłanie swoją sytuację - i ewnetualnie propozycję co do dalszej spłaty...

Niestety ale sytuacja Frankowiczów nadal nie jest jednoznacznie uregulowana (o czym pewnie wiesz). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej doradza ontakt z baniem ale przy wsparciu  odpowiednim doradcą. Sytuacja z franowiczami z tego co mi wiadomo również czeka w olejce na określenie się rządu z całą tą sytuacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


 

Witam!

W kwestii franków szwajcarskich

uzyskałam bardzo rzetelną pomoc i fachowe podejście do sprawy z kancelarii LEX.
Informację o nich uzyskałam ze strony internetowej  www pozewfranki pl

 Pomocy udzielał mi Pan

Krystian
Adamowicz dla zainteresowanych podaję jego dane k.adamowicz@kancelaria-lex.org
tel: 730 372 654 Polecam bardzo mi pomogli.



 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku Związek Banków Polskich przygotował dla "Frankowiczów" tak zwany sześciopak. Tak jak napisał Witek, chodzi o uwzględnianie w wyliczaniu raty kredytu ujemnej stawki LIBOR (ta stopa jest podstawą do wyliczania oprocentowania), a także zmniejszenie spreadów. Tego od bankowców wymagał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Informacje znajdziecie na stronie mBanku : mbank.pl/indywidualny/kredyty/kredyty-hipoteczne/informacje-na-temat-wsparcia/ . Dodatkowo mBank na początku ubiegłego roku „jednorazowo uwzględnił ujemne oprocentowanie za 2015 r., chcąc czasowo zminimalizować negatywne konsekwencje wahań kursu szwajcarskiej waluty”. W pakiecie były również rozwiązania obliczone na złagodzenie efektu droższego franka. Niestety tylko tym, którzy zwrócą się o pomoc do banku..

mbank_infografika_01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie brałem kredytu na mieszkanie bo nie chciałem się zadłużać. Teraz z
moich podatków i oszczędności będę płacić tym którzy kredyty brali a
teraz płaczą by im dać pieniądze. Dlaczego nikt mnie nigdy nic nie dał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bank udzielał kredytów klasycznych indeksowanych.

W typowej umowie kredytowej tego banku odnajdziemy następujące zapisy abuzywne:

Wypłata kredytu wg kursu kupna ustalanego przez bank na zasadach nie wiadomo jakich jest sprzeczna z dobrymi obyczajami oraz narusza Twoje interesy, jako konsumenta, bo wyłącznie od kursu kupna, który bank sobie ustali w dniu wypłaty, zależy, jaki wirtualny kapitał w wirtualnym franku bank sobie zapisze w swoim systemie i później będzie twierdził, że tyle musisz mu oddać. Im niższy kurs kupna, tym wyższy kapitał początkowy wyrażony w CHF. Bankowi więc zależało na tym, aby kursy kupna były możliwie jak najniższe w stosunku do kursu średniego NBP

Jeśli w Twojej umowie występują powyższe zapisy, 

ZWŁASZCZA zapis o wypłacie kredytu wg kursu kupna, to należy w sądzie dążyć albo do unieważnienia umowy, albo do zasądzenia, że Twój kredyt to od początku kredyt złotówkowy z oprocentowaniem LIBOR+marża banku, czyli takim, jak w umowie. W przypadku roszczenia o uznanie umowy za kredyt złotówkowy z LIBOR-em automatycznie wnosisz również o zwrot nadpłaty wynikającej stąd, że dotychczas wpłacane raty były wyższe, niż raty należne.

Nadpłatę możesz sobie oszacować

Zapraszam po pomoc http://gabiinfo@interia.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2018 o 08:32, Gość Grzegorz napisał:

 lista-firm.com.pl/blog/kredyty-we-frankach-pomoc-dla-frankowiczow bardzo dobry artykuł, zachęcam do szybkiej lektury.

W czym jest problem, jasno opisany temat kredytów we frankach http://fretuslegis.pl/kredyty-we-frankach-w-czym-tkwi-problem/  Co dalej, czekać na rząd...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2015 o 12:13, Gość Janusz napisał:

Moje mieszkanie jest zadłużone powyżej wartości, to ostatnie raty które jestem w stanie uregulować, co robić???

Bardzo wiele osob obecnie jest w takiej sytuacji i szczerze powiedziawszy w wiekszości przypadków ze swojej winy. Można było się domyślić wcześniej,ze frank może poszybować w gorę. Moim zdaniem pozyczki powinno się brać w takiej walucie, w jakiej się zarabia. Widzę tutaj dwie opcje

Spłacanie kredytu oraz modlenie się o to że frank spadnie

Druga opcja to ogłoszenie upadłości konsumenckiej i pozbycie się całego majątku. Polecam skontaktowanie się tutaj z tą kancelarią https://upadlosc-konsumencka.biz.pl/kontakt/ -  powinno pomóc ogarnąc sprawę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowić się nad ugodą z bankiem, a jeśli nie, rozważyć sprawę o odfrankowienie. O ugodzie możesz więcej przeczytać tutaj https://eu-eu.eu/czy-ugoda-z-bankiem-przy-kredycie-frankowym-sie-oplaca. Na szczęście jest kilka instrumentów, które pomagają w odzyskaniu swoich pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×