Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości
  • 0
Fabio

Możemy przestać się bać Bankowego Tytułu Egzekucyjnego?

Pytanie

Trybunał konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją BankowyTytuł Egzekucyjny wystawiany chetnie przez banki bez jakiejkolwiek drogi sądowej. W praktyce wystarczyło opóżnienie w spłacie rat kredytu aby bank zajął nam rachunek.

 

Działania banków szły w windykacji tak daleko, że nawet lewe kredyty na czyjś zgubiony dowód od razu podlegały BTE i klient posiadając jakiekolwiek pieniądze w jakimkolwiek banku mógł się z nimi pożegnać chociaż z kredytem nie miał nic wspólnego.

 

Więcej na http://www.mebank.pl/20150419159/Aktualno%C5%9Bci/trybunal-konstytucyjny-i-orzeczenie-w-sprawie-bankowego-tytulu-egzekucyjnego.html

 

Od sierpnia 2016 roku kiedy postanowienie wejdzie w życie kredytobiorcom przyjdzie zmagać się z zastępczą papierologią typu weksle in blanco dodatkowe umowy, poręczenia, żyranci i zastawy na majątku. TK dał bankom czas na jakieś rozsądne rozwiązanie tego problemu bo inaczej klient znów na tym ucierpi.

 

wyrok_TK_w_sprawie_BKT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja tam lubię swój własny interes. Jeśli chodzi o sprawy kredytu dla firmy, to zdecydowanie ne podejmuję żadnych decyzji pochopnie. Przepisytak szybko się zmieniają, że uważam za konieczne powierzenie dyskutowania z bankiem zasad kredytowania przez przygotowanych do tego prawników, którym udzielę mojego

pełnomocnictwa. Z resztą aktualnie, żadnych strategicznych decyzji nie należy podejmować bez prawników. Moje najnowsze inwestycje zamierzam konsultować z takimi prawnikami jak Kancelaria Maj & Cieślak https://kancelariamc.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×