Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ
Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

raiffeisen.gif

 

 

Raiffeisen Bank International sfinalizował transakcję przejęcia Polbanku

 

Właściciel Raiffeisen Bank Polska S.A poinformował 30 kwietnia 2012 r. o formalnym zamknięciu transakcji zakupu 70% akcji Polbank EFG (Polbank). Bank, który powstanie z połączenia Raiffeisen Bank Polska i Polbanku, będzie działał pod marką Raiffeisen Polbank.

 

Nowy bank będzie oferował pełny zakres produktów i usług dla wszystkich segmentów w sieci ok. 450 placówek w 150 miastach Polski. Połączony bank będzie 6. bankiem w Polsce pod względem wartości udzielonych kredytów. Przewiduje się, że 15% akcji połączonego banku zostanie wprowadzonych na GPW do czerwca 2016.

 

Połączony bank będzie największą spółką grupy Raiffeisen Bank International.

 

Raiffeisen Bank Polska S.A. jest bankiem środka - koncentruje się na obsłudze średnich i mniejszych przedsiębiorstw oraz polskiej klasy średniej.

 

W realizacji naszej misji i wartości chcemy być zgodni i kierujemy się zasadami określonymi

w Kodeksie postępowania Grupy RZB.

 

 

Wizja:

Raiffeisen Bank Polska S.A. jest polskim bankiem należącym do grupy RZB.

RZB jest wiodącą Grupą Bankową w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i w Austrii.

 

Misja:

dążymy do budowania trwałych relacji z Klientami,

na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, oferujemy pełen zakres usług finansowych o najwyższej jakości,

w światowych centrach finansowych jesteśmy znaczącym bankiem niszowym,

jako instytucja należąca do Grupy Bankowej Raiffeisen w Austrii świadczymy usługi finansowe na rzecz naszych udziałowców,

wśród naszych pracowników promujemy przedsiębiorczość, inicjatywę i dbamy o ich rozwój.

 

Wartości:

zorientowanie na potrzeby Klienta,

zwiększanie wartości dla akcjonariuszy

kierowanie się normami etycznymi.

Źródło: http://www.raiffeisen.pl

 

W tym temacie prosiłbym uczestników forum o wyrażanie swoich opinii odnośnie wyżej wymienionego banku. Jakie są jego największe zalety i odstraszające wady? Zapraszam do postowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bogdan

Byłem klientem Polbanku. Po połączeniu z Raiffeisen,  zachęcony przez panie w oddziale w Łomiankach, na marginesie wyjątkowo  kompetentny i sympatyczny zespół, założyłem konto  i lokatę w Raiffeisen. Było miło, szybko, fachowo. Ale się skończyło. Od 05.03.2013 do dziś czyli przez 30 dni nie otrzymałem karty (zwykła płatnicza, do bankomatu). Praktycznie przez miesiąc jestem odcięty od swoich pieniędzy. W centrali jakiś ćwierć inteligent bełkoce coś o trudnościach u producenta kart i radzi mi pobierać gotówkę w oddziale . Miałem konta w różnych bankach i jeszcze nigdy nie czekałem na karty więcej nią 5-7 dni. Moim zdanie sytuacja jest skandaliczna a tak potraktowanym klientom należą się od banku co najmniej przeprosiny jeśli nie rekompensata .

Zawiedziony i wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  zachęcony przez panie w oddziale w Łomiankach, na marginesie wyjątkowo  kompetentny i sympatyczny zespół

 

 

Proszę pamiętać że nawet gdyby pana całowali po stopach to zawsze będzie austriacki bank ten Raiffeisen. W Niemczech tylko10% to banki zagraniczne, w Anglii 30% a u nas 90% to banki obce. Podejmując decyzję o lokacie i koncie w obcym banku sam pan buduje ten kraj w taki a nie inny sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym ze sztandarowych rachunków Raiffeisen Polbank, jest Konto Wymarzone. I choć bank specjalizuje się głównie w produktach dla biznesu, również konto indywidualne na pewno jest warte wzięcia pod uwagę.
 

Edytowane przez Beti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×